Jonash33
07.07.11,16:40
Ahojte, chcem sa opytať, mávam take stavy, že sa mi z ničoho nič zhorší zrak, ked sa pozeram rovno, tak vidim dobre, ale po bokoch mojho obrazu sa mi toči ten obraz, čiže vidim iba pred seba ale mam rozmazane to všetko okolo... začne ma bolieť hlava (resp. hlava za očami), je mi strašne horuco, dnes som si zmeral tlak ked sa mi to opať dostavilo a mal som 141/74 .... stávalo sa mi to fakt raz za čas, niekedy raz za 3 mesiace, niekedy za pol roka, no teraaz sa mi to stalo za 2 tyzdne asi 5 krát... bol som s tým davnejšie u očnej, dala mi len vitaminy na oči ale nič viac, iba že mam na jednom aj druhom oku v rohu nejake bodky - škvrnky... dakujem a dufam že mi poradite.. ak ste s tym mali skusenosti:)
Gina Er
07.07.11,14:44
Ahojte, chcem sa opytať, mávam take stavy, že sa mi z ničoho nič zhorší zrak, ked sa pozeram rovno, tak vidim dobre, ale po bokoch mojho obrazu sa mi toči ten obraz, čiže vidim iba pred seba ale mam rozmazane to všetko okolo... začne ma bolieť hlava (resp. hlava za očami), je mi strašne horuco, dnes som si zmeral tlak ked sa mi to opať dostavilo a mal som 141/74 .... stávalo sa mi to fakt raz za čas, niekedy raz za 3 mesiace, niekedy za pol roka, no teraaz sa mi to stalo za 2 tyzdne asi 5 krát... bol som s tým davnejšie u očnej, dala mi len vitaminy na oči ale nič viac, iba že mam na jednom aj druhom oku v rohu nejake bodky - škvrnky... dakujem a dufam že mi poradite.. ak ste s tym mali skusenosti:)
tie bodky škvrnky si reálne vidíš v očiach,ke´d sa pozrieš do zrkadla,alebo máš iba pocit,že Ti niečo "pláva" pred očami?
Jonash33
07.07.11,14:48
realne to vidim, ked sa pozeram napr. na televizor, tak vidim iba ten televizor, ale okolo televizora sa mi ten obraz ako keby točil...
Gina Er
07.07.11,14:55
realne to vidim, ked sa pozeram napr. na televizor, tak vidim iba ten televizor, ale okolo televizora sa mi ten obraz ako keby točil...
ja som myslela tie bodky,škvrnky....to sú zákaly v rohovke,s tým neurobíš nič,ja toho mám plno,je to otravné,ale nie nebezpečné.
inak to,čo opisuješ,to krútenie obrazu,s tým som sa ešte nestretla....:eek:
očný lekár Ti nič nepovedal? aké vyšetrenia Ti robil? očný tlak,pozadie,zorné pole....?nemôžeš kuknúť do karty,čo tam napísal....?
Jonash33
07.07.11,15:09
nie nič mi nepovedal, iba že mam nejake bodky v oboch očiach.... robil mi ten tlak oči, pozeral sa do nich a robil mi periferne vyšetrenie, ale všetko je OK... je to dost neprijemne, je to taka slabosť, ktora na mna pride... aj pred pol hodinou som to mal, teraz ma z toho boli tak divne hlava, už to prešlo, aj tlak mam 117/74, a počas toho to bolo 141/71..takže može to byt asi aj tlakom... asi pojdem k inej očnej...ale dost mi to vadi, pretože si robim vodičak a bojim sa aby sa mi to nestalo počas jazdy..
Gina Er
07.07.11,15:25
môže to byť aj migréna,pri nej bývajú rôzne prejavy...skús inú doktorku a nedaj sa odbiť,nech Ti všetko vysvetlí...k tým bodkám ...z toho si nič nemusíš robiťje to normálne,to sa nijako ani nelieči.
Jonash33
07.07.11,15:32
dakujem, snad to nie je nič vazne..potom dam vediet ako som dopadol :)
pasuliatko
07.07.11,16:58
šedý zákal? mojej mame to tak podobne začalo...
zelený zákal asi nie...
a tunelové videnie?
Jonash33
07.07.11,20:07
tunelove videnie ???? neviem čo to je.. ale ako som pisal, vidim ostro jeden bod ale všetko ostatne okolo je rozmazane.. a ako vaša mamka dopadla??? už je to OK ????
Gina Er
07.07.11,20:21
http://edi.fmph.uniba.sk/~jaskova/IKTH/tema02/tema02.html#choroby
kuk sem.....sú tam aj obrázky,ako človek vidí pri rôznych chorobách....
alabut
08.07.11,05:23
pasuliatko
08.07.11,22:04
tunelove videnie ???? neviem čo to je.. ale ako som pisal, vidim ostro jeden bod ale všetko ostatne okolo je rozmazane.. a ako vaša mamka dopadla??? už je to OK ????

google nepoznáš? :rolleyes:
Gina Er
09.07.11,11:04
alaya1
09.07.11,13:52
Moze to byt aj nieco so sietnicou, pripadne makulou.Urcite by som navstivila ineho ocneho lekara, co mi aj vysvetli, co mi je.