babicka1
07.07.11,21:44
ahoj chcela by som poprosit o radu počítač mi hocikedy z ničoho nič vypne a hned naštartuje bude asi niečo s diskom? čo potom s tým dakujem za radu
zk24
07.07.11,19:50
ahoj chcela by som poprosit o radu počítač mi hocikedy z ničoho nič vypne a hned naštartuje bude asi niečo s diskom? čo potom s tým dakujem za radu

Tipujem to na RAM-ku.
babicka1
07.07.11,20:15
Tipujem to na RAM-ku.

a čo by sa s nou malo urobit?
Fero11
08.07.11,03:52
jednoducho moze byt uz znicena. Pamat sa da otestovat programom memtest http://www.memtest.org/ nie je to vsak pre laikov jednoduche. Treba stiahnut program a zapisat ho na disketu, alebo cd ako obraz
edit: pozeram na uvedenu stranku a su tam aj subory pre usbecka v tvare exe, takze by s tym uz nemali mat problem ani laici. Problem vsak mozu mat s vybranim zariadenia pre zavedenie memtestu. V biose je potrebne nastavit na prve miesto (bootovanie) to zariadenie na ktore sme nahrali memtest (usb, cd, alebo disketu).
Memtest sa potom spusti tak, ze PC sa zapne a zavedie sa hned memtest (nespusta sa to z windowsu)
bodliak
08.07.11,04:39
- Odchadza napajaci zdroj ?
- Prehriaty ?
- Ramka ?
- Disk by som tipoval az na 4. mieste, to by sa skor prejavovalo mrznutim, ako nahlym restartom
Fero11
08.07.11,05:16
A aky stary je tvoj PC ?
babicka1
08.07.11,06:43
A aky stary je tvoj PC ?

neviem presne ale 4-5 rokov
zk24
08.07.11,06:46
neviem presne ale 4-5 rokov

Vedela by si zistit velkost RAM-ky?

Tento pocitac - klik pravym tlacitkom mysky a Vlastnosti/Properties...
babicka1
08.07.11,06:46
ale kolko krát mi píše že sa na disk nedalo zapísat ,že budú dáta stratené tak neviem a ja sa tomu moc nerozumiem
Fero11
08.07.11,06:59
Mozno by sa ti mal na PC pozret skusenejsi clovek, co vidi troska aj do HW, lebo takto sa budes len trapit a chybu budeme hladat stylom pokus/omyl.
Ak to takto chces, tak najprv to skus otestovat tym memtestom (ale pozor, testovanie trva dlsie (mozes si za ten cas zaist aj na kupalisko :) ))
babicka1
08.07.11,07:09
Vedela by si zistit velkost RAM-ky?

Tento pocitac - klik pravym tlacitkom mysky a Vlastnosti/Properties...

velkost ramky sú 2 GB inak sa mi napísalo plná pamat tak som nejaké súbory preložila na D disk ale na C mi píše,37,5 GB z toho mám 10,1GB volných
babicka1
08.07.11,07:17
Mozno by sa ti mal na PC pozret skusenejsi clovek, co vidi troska aj do HW, lebo takto sa budes len trapit a chybu budeme hladat stylom pokus/omyl.
Ak to takto chces, tak najprv to skus otestovat tym memtestom (ale pozor, testovanie trva dlsie (mozes si za ten cas zaist aj na kupalisko :) ))

ale kde takého nájst ,mala som tu jedneho ale ten vedel len o čosi viac ako ja hoci sa zaoberá l počítačmi už dva mesiace čakám na wifi router čo mi mal poslat na reklamáciua nemůžem sa dočkat kedy bude lebo priniesol mi druhý a ten hned neišiel , tak neviem čo to je preto moc nechcem aby sa v tom hrál aby mi niečo neurobil horšie a o inom u nás neviem
Fero11
08.07.11,07:25
v tvojom popise je, ze byvas v TT, tak hadam tam je nejaky pc shop. Staci tam ist a opytat sa, oni ti pravdepodobne povedia, doneste sem pocitac a pozrieme sa na to.
Vadne v PC moze byt vselico, pocnuc zakladnou doskou, cez zdroj, hdd az po pamate a ak si netrufnes to diagnostikovat (prip. nemas znameho, ktory v tom troch viac chodi) tak musis navstivit jednoducho servis
kamowski
08.07.11,19:40
70% takýchto problémov som vyriešil otvorením a vyfúkaním PC.
Bedňu som zobral na prvú benzínku alebo parkovisko a poprosil niektorého vodiča kamiónu aby mi ho vyfúkal hadicou, ktorou dohusťuje pneumatiky. :)
Chce to väčší tlak :)
Je to to najjednoduchšie riešenie. Ak to nepomôže, potom je problém zložitejší. :(
Po 4-5 rokoch ako píšeš, tam je prachu na jednu výrobnú halu. Budeš sa diviť. :)
michalsvk1983
12.07.11,10:50
bud ram, zdroj, hdd, doska