SEPARATOR
07.07.11,23:45
Dobry den. Neviete niekto čo treba zmeniť v počitači keď menim router.Davam WA-2204A-TX. Za pripadnu odpoveď pekne ďakujem.
Fero11
08.07.11,03:31
Budes sa cudovat, ale vo vacsine pripadov netreba menit nic !!!
SEPARATOR
08.07.11,05:03
Zdravim.Večer som v PC čosi poprepinal a asi za 20 minut mi internet išiel.Vraj treba zistit vPC ,či je mimo IP adresy nastavena aj vichodzia brana na adresu routera.Ale neviem ako to zistim.Mam W7a W XP.Stary router ide na oboch .Ďakujem.
Fero11
08.07.11,05:10
Dnes sa uz adresy prideluju automaticky z DHCP servera (taktiez DNS (DNS si vsak mozes zadat aj rucne ak mas problem s pridelenymi))
Ak vsak pouzivas staticke adresy (to uz malo ktory poskytovatel robi, aby si zakaznik nastavoval adresy rucne) tak si musis zadat adresy rucne a taktiez DNS (DNS si mozes vybrat napr. aj tuna http://theos.in/windows-xp/free-fast-public-dns-server-list/ )
Este by si mohol napisat poskytovatela internetu
Edit: este to zavisi aj od nastavenia routera, da sa to nastavit aj na rucne pridelovanie, ale preco by to niekto robil, ked je to ovela pracnejsie
SEPARATOR
08.07.11,10:32
Velmi pekne ďakujem za pre mňa cenne rady.Poskytovatel je BELnet.SK-BETA. SNINA.
Fero11
08.07.11,11:23
Osobne nepoznam belnet, ale podla webu http://belnetsro.webnode.sk/internet/ ponukaju bud optiku, alebo wifi.
Pravdepodobne maju optiku poriesenu tak, ze filtruju MAC adresy (wifi deto + zrejme maju sifrovanie (aspon tak by sa to malo robit))
Ak mas wifi, tak sifrovaci key by si mal vediet
MAC budu filtrovat aj u optiky a aj u wifi.
Cize ak zapajas do siete nove zariadenie (ci uz PC, alebo router) tak urcite ma inu MAC adresu, lebo MAC je u kazdeho zariadenia jedinecna.
Mas 2 moznosti
1. bud naklonujes MAC adresu na novo pripojenom zariadeni na taku, aku pouzivas na pripojenom zarideni teraz
2. zavolas, alebo napises mail, alebo osobne navstivis belnet a povies, ze si si kupil novy PC a mas tam MAC adresu xx:xx:xx:xx:xx:xx
MAC adresu na routery zistis niekde v status, system a pod ... je to physical address