jmaro
10.07.11,09:16
Zdravím poradakov. Chcem sa opytat, ako si mozem precitat sluzobnu postu z PC s programom Windows XP na ktorom mam Outlook express na NB s programom Windows Vista Busines v Outlook office?
Dakujem.
Fero11
10.07.11,11:26
Kazdy postovy server zvykne mat aj web rozhranie.
Pouzi web rozhranie
avalik
10.07.11,11:30
Zdravím poradakov. Chcem sa opytat, ako si mozem precitat sluzobnu postu z PC s programom Windows XP na ktorom mam Outlook express na NB s programom Windows Vista Busines v Outlook office?
Dakujem.

"pises o sluzobnej" poste - predpokladam, ze pracujes v statnej organizacii. ja by som sa opytala administratora vasej siete ci a akym sposobom je to mozne.
jmaro
11.07.11,08:41
"pises o sluzobnej" poste - predpokladam, ze pracujes v statnej organizacii. ja by som sa opytala administratora vasej siete ci a akym sposobom je to mozne.
Ja som administrator a chcem vediet ako.
jmaro
11.07.11,08:43
Kazdy postovy server zvykne mat aj web rozhranie.
Pouzi web rozhranie
Mozes to nejako blizsie specifikovat? Z tvojej odpovede velmi mudry nie som.
bodliak
11.07.11,09:00
Keďže mi nie je úplne jasné, čo tým myslíš, tak vidím 2 možnosti:

1. pošta chodí na mail server, nie priamo do PC alebo notebooka. To Outlook Expres sa k servru pripojí a vyberie schránku. Ak chceš kontrolovať poštu paralelne, aj v robote (PC) aj doma (cez NB), stačí to správne nastaviť.

Aj notebook aj PC sa môže pripájať a vyberať tú istú schránku. Treba nastaviť, aby ponechával poštu na servri. (Google cez POP pošle aj tak iba raz...)

2. Ak už poštu stiahnutú máš v PC a chceš preniesť či okopírovať starú korešpondenciu do notebooka, použi export - import.
Outlook vie prečítať, pripojiť alebo naimportovat súbory Expressu.
Stačí spraviť kópiu pst súborov...

3. alebo ?
avalik
11.07.11,09:46
Ja som administrator a chcem vediet ako.

outlook - nastroje - nastavenie kont - email - nove
Fero11
11.07.11,11:21
Mozes to nejako blizsie specifikovat? Z tvojej odpovede velmi mudry nie som.
Pises, ze si administrator. Mal by si potom vediet ake mate v praci servery a aspon zbezne ako pracuju.
Vo vacsine sa postove servery instaluju na linuxove servery, napr. postfix + instaluju sa k tomu rozne spam filtre antivirusi a pod .....
Postove servery stavaju a konfiguruju ludia, ktory sa skutocne do toho vyznaju, nieje to nic pre laikov a za to si aj nechaju slusne zaplatit.
Nevieme vobec aku siet administrujes, nepises okolo toho nic.
Ak ste nejaka mensia firma, odporucam zaplatit si hosting a domenu, potom budes mat stranku www.tvoja-firma.sk a ziskas aj pristup k mailovemu serveru, kde si mozes managovat konta
zk24
11.07.11,11:23
Ja fungujem cez remote desktop connection