babade
11.07.11,22:27
Prosím o radu: mám 61 rokov a liečim sa na vysoký krvný tlak.Dlho mi lekárka hľadala vhodné lieky,konečne mi tie vhodné našla a tlak sa mi upravil,cez deň mám od 9O-120/60-80.Čo ma však trápi sú hodnoty večer,ktoré sú od 60-9O/40-60.Dnes som napr.o 22,30hod. mala 65/41.Bojím sa,že pri takýchto hodnotách sa mi môže niečo stať.Je možné že by sa tlaky aj vyrovnali a čo potom?Vie mi niekto poradiť?Viem,že nízky tlak je zdraviu a nášmu telu prospešný,ale do akej hodnoty je prospešný?Pri tlaku 150-160/90-100 mi je už veľmi zle. Ďakujem
danushka
11.07.11,20:56
Takéto výkyvy tlaku určite nie sú v poriadku. Mali by ste si evidovať hodnoty TK ráno, naobed a večer aspoň a túto evidneciu konzultovať so svojim internistom. Je možné, že máte kolísavý tlak.

Teraz sú veľké horúčavy. Pijete dostatok tektín? Tlakári zvyknú užívať aj lieky na odvodnenie. Neodvodnili Vás príliš lieky s horúčavou ?

Ideálny tlak je 125/80, ale taký učebnicový vo svojom veku ťažko dosiahnete aj s liekmi. Tlakári by mali mať svoj tlak pod kontrolou a nedopustiť, aby presiahol hranicu 140/90. Ak Vám pri vysokom tkaku klesá po liekoch na hodoty ako spomínate, môžte skolabovať. Nízky tlak nie je zdravý, to je omyl. Nie je tak nebezpečný ako vysoký a zdravý človek ten nízky dokáže ovplyvniť životosprávou, čo pri vysokom TK sa dá len čiastočne. Tu už treba pomoc liekov.
Barbara
12.07.11,04:20
moja mama tiež sa lieči na vysoký krvný tlak,má 72 rokov, minule mala 80/50, tak sme zavolali záchranku a dostala všelijaké injekcie.
pasuliatko
20.02.12,12:16
Prosím o radu: mám 61 rokov a liečim sa na vysoký krvný tlak.Dlho mi lekárka hľadala vhodné lieky,konečne mi tie vhodné našla a tlak sa mi upravil,cez deň mám od 9O-120/60-80.Čo ma však trápi sú hodnoty večer,ktoré sú od 60-9O/40-60.Dnes som napr.o 22,30hod. mala 65/41.Bojím sa,že pri takýchto hodnotách sa mi môže niečo stať.Je možné že by sa tlaky aj vyrovnali a čo potom?Vie mi niekto poradiť?Viem,že nízky tlak je zdraviu a nášmu telu prospešný,ale do akej hodnoty je prospešný?Pri tlaku 150-160/90-100 mi je už veľmi zle. Ďakujem

a to vám kto povedal,že je to prospešné? treba zájsť za lekárom a s ním sa poradiť... tu nie sme lekári...
pasuliatko
20.02.12,12:17
moja mama tiež sa lieči na vysoký krvný tlak,má 72 rokov, minule mala 80/50, tak sme zavolali záchranku a dostala všelijaké injekcie.

a môžem vedieť prečo ste volali záchranku?
babade
20.02.12,19:52
Nízky krvný tlak-pasuliatko-záchranku volali asi preto,že mame nebolo dobre,nie?Vám asi ešte nebolo zle ani pri nízkom ani vysokom tlaku,keď sa divíte tej záchranke!Ja mám tlak veľmi kolísavý,preto mi lekárka znovu upravila tabletky-ráno striedam PRITOR a druhý deň PRITOR PLUS,večer TENAXUM.
pasuliatko
20.02.12,20:10
dobré viem aké to je žiť s nízkym tlakom... ja mávam ešte nižší a žijem....
p.s. pekná reakcia Ďakujem ;)
kopretinka
20.02.12,20:54
dobré viem aké to je žiť s nízkym tlakom... ja mávam ešte nižší a žijem....
p.s. pekná reakcia Ďakujem ;)
je rozdiel mať nízky tlak stále,fakticky iný tlak ani nepoznáš,je to Tvoj normál,a iné je mať nízky tlak zrazu,keď normálne máš vysoký....ja mám tiež nízky,ale raz sa mi tak znížil,že som odpadla...ešte dva dni po tom som nemohla vstať z postele.
mimotemyTy si akú školu študovala?
kopretinka
20.02.12,20:56
Nízky krvný tlak-pasuliatko-záchranku volali asi preto,že mame nebolo dobre,nie?Vám asi ešte nebolo zle ani pri nízkom ani vysokom tlaku,keď sa divíte tej záchranke!Ja mám tlak veľmi kolísavý,preto mi lekárka znovu upravila tabletky-ráno striedam PRITOR a druhý deň PRITOR PLUS,večer TENAXUM.
pasuliatko,s tým neužitočným si teda prestrelila!:eek:
babade
20.02.12,21:23
dobré viem aké to je žiť s nízkym tlakom... ja mávam ešte nižší a žijem....
p.s. pekná reakcia Ďakujem ;)

Ale zato nemusíte mať také reakcie na ťažkosti iných!!!:mee:
Indeed
21.02.12,05:23
Krvny tlak znižuje grapefruit zjedený na lačno.
pasuliatko
21.02.12,09:39
je rozdiel mať nízky tlak stále,fakticky iný tlak ani nepoznáš,je to Tvoj normál,a iné je mať nízky tlak zrazu,keď normálne máš vysoký....ja mám tiež nízky,ale raz sa mi tak znížil,že som odpadla...ešte dva dni po tom som nemohla vstať z postele.
mimotemyTy si akú školu študovala? tak to je fakt podstatné,že....
pasuliatko
21.02.12,09:40
Ale zato nemusíte mať také reakcie na ťažkosti iných!!!:mee:

ja som iba reagovala na tvoj príspevok venovaný mne, všetko sa dá napísať aj inak ... a nie tak útočne ;)
kopretinka
21.02.12,09:48
tak to je fakt podstatné,že....[/B]
je to podstatné,neštudovala si náhodou zdravotku?
pasuliatko
21.02.12,10:29
je to podstatné,neštudovala si náhodou zdravotku?
podstatné ako pre koho...
kopretinka
21.02.12,10:42
podstatné ako pre koho...
nuž,áno,máš pravdu.....ak moja mama má vysoký tlak a náhle jej klesne,tak ani nemusím mať zdravotnícke vzdelanie,aby som vedela,že mám volať záchranku...Ty s Tvojím vzdelaním by si to mala vedieť tiež.
pasuliatko
21.02.12,10:47
nuž,áno,máš pravdu.....ak moja mama má vysoký tlak a náhle jej klesne,tak ani nemusím mať zdravotnícke vzdelanie,aby som vedela,že mám volať záchranku...Ty s Tvojím vzdelaním by si to mala vedieť tiež.

mne často klesá aj ten nízky tlak ešte na nižší a nevolám záchranku... ale to je na každého uváženiu... ;)
kopretinka
21.02.12,10:53
mne často klesá aj ten nízky tlak ešte na nižší a nevolám záchranku... ale to je na každého uváženiu... ;)
pasuliatko,ale TY si mladá zdravá žena,u ktorej je nízky tlak normálny stav.Tu sa jednalo o starú chorú osobu,liečenú na vysoký tlak.
a končím HOWGH
pasuliatko
21.02.12,10:58
pasuliatko,ale TY si mladá zdravá žena,u ktorej je nízky tlak normálny stav.Tu sa jednalo o starú chorú osobu,liečenú na vysoký tlak.
a končím HOWGH

to ma tak poznáš,že toto môžeš tvrdiť?nie... nízky tlak u nikoho nie je normálny stav to fakt neviem odkiaľ máš... ale ok pekný deň ti prajem :)