mmk
12.07.11,09:24
Dobrý deň

Mám originál win xp home edition, ktoré je v angličtine. Notebook bol kupovaný na nejakú t com akciu a cz sk tam nieje. Našiel som, že sa to dá stiahnúť z microsoft webu, ale podľa ich pokynov to veľmi nesedí

h t t p :// prntscr. com/2adz2
sorry sa skomolený web, no nemám ešte 15 príspevkov

Dole je návod, ale zrejme len na validáciu originality, ktorú som dal samozrejme spustiť. Potom je tam len zmeniť pri tom jazyku, čo sa vlastne nič nestane.

ako mám postupovať, alebo čo robím zle ?

ďakujem
miko6
12.07.11,08:10
Stymto to bola vzdy smrt, dokonca si pamatam ze tie language packy byvali platene, neviem ako je to teraz, ale postup ktory mne vzdy fungoval je jednoduchy. Zozente si/stiahnite si instalacku windowsu v cz/sk jazyku. Nainstalujte windows, a potom pouzite svoj OEM (Original Equipment Manufacturer) kod. Jedina podmienka je, ze ak mate ako pisete Win XP home eng, tak potrebujete instalacku Win XP home cz/sk.
mmk
12.07.11,08:19
hmm, práve som doinštaloval tento windows, nechce sa mi dva krát inštalovať to znova... keď som presvedčený, že sa to dá aj inak
zk24
12.07.11,08:24
Predpokladam ze sa da stiahnut Update.

ja mam Win7 anglicky. Po nainstalovani som dala vyhladat vsetky mozne aktualizacie (bolo ich mrte) a z toho som si vybrala update jazyka - SR.
zk24
12.07.11,08:26
mmk
12.07.11,08:32
Stránku, ktorú ste mi dali je tá, ktorú teraz používam, kde nieje možnosť stiahnúť, len overiť a potom len slovenčina a zmeniť. pričom nieje možné to vybrať. musím zvoliť iný jazyk, potom znova sk a už ide možnosť zmeniť, no keď to stlačím, nič sa nestane
zk24
12.07.11,08:36
Ked das vyhladat aktualizacie windowsu, nenajde ti moznosti inych jazykov? aspon na W7 to fungovalo
mmk
12.07.11,08:47
vo win 7 je to krásne, žiaľ, tu nie, tu to nejde
mmk
12.07.11,09:00
pohol som sa ďalej, ale napísalo mi to, že slovak interface sa dá nainštalovať len na win xp czech !!!
Gina Er
12.07.11,09:21
mimotemyaj ja mám originál,ale predali mi s anglickou verziou aj slovenskú....
KoxXxo
12.07.11,09:37
janka1710
12.07.11,09:40
Fero11
12.07.11,10:02
mmk
12.07.11,10:11
tak k tomuto od t comu to nedodali a nie je to prvý krát. vec som už vyriešil novou inštaláciou. zrátal som si čas, ktorý som venoval hľadaniu riešenia a je omnoho dlhší, ako nová čistá inštalácia winu... fak da system !

všetkým zúčastneným ďakujem za ochotu pomôcť.
miko6
12.07.11,10:23
zrátal som si čas, ktorý som venoval hľadaniu riešenia a je omnoho dlhší, ako nová čistá inštalácia winu... fak da system !


zlate pravidlo windowsu. nech je problem akykolvek, vzdy je lepsie nainstalovat to na novo...
kergulaan
12.07.11,13:15
:>D
Vlado40
12.07.11,13:39
zlate pravidlo windowsu. nech je problem akykolvek, vzdy je lepsie nainstalovat to na novo...

Ako pre koho.Nainštalovať Sk do XP Home je určite rýchlejšie ako nová inštalácia.Nestačí iba hľadať.Treba vedieť nájsť.
MikiHalasko
12.07.11,15:50
Stymto to bola vzdy smrt, dokonca si pamatam ze tie language packy byvali platene, neviem ako je to teraz, ale postup ktory mne vzdy fungoval je jednoduchy. Zozente si/stiahnite si instalacku windowsu v cz/sk jazyku. Nainstalujte windows, a potom pouzite svoj OEM (Original Equipment Manufacturer) kod. Jedina podmienka je, ze ak mate ako pisete Win XP home eng, tak potrebujete instalacku Win XP home cz/sk.
v praci ked som mal xp,tak som si stiahol zo servra instalacny subor OfficeXp Slovak klikol som na setup a islo to. restart masiny. a pohodicka. ziadny problem. neviem ako to funguje, ked sa stahuje z webu.
misoft
12.07.11,17:06
Balík so slovenským rozhraním (LIP) pre systém Windows®

http://www.microsoft.com/downloads/sk-sk/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&DisplayLang=sk

Popis a postup je tam uvedený.
IT-S
12.07.11,17:09
Na zmenu jazyku pre Windows XP Home a Pro su (ak nepocitame novu instalaciu z ineho media) dve moznosti.

LIP - Language Interface Pack
MUI - Multilingual User Interface.

Windows existuje len v anglickom vydani. Pokial ho mate v inom jazyku znamena to, ze uz bol lokalzovany. V tom pripade potrebujete pre LIP bud instalacny balik z aktualneho jazyku do noveho, alebo instalacny balik pre jazyk, v akom windows je, pomocou ktoreho mozete aktualny balik odinstalovat a nasledne nainstalovat LIP pre anglicku verziu windows.

Na jednom OS mozete mat nainstalovany len jeden LIP. Tento balik prelozi vsetky polozky windowsu. Instalacne medium ma pre SK priblizne 150 MB a da sa staihnut vselikde na internete. Treba hladat "SK LIP WINDOWS XP HOME". Instalacia je hotova za par minut.

Co sa tyka MUI je rozdiel v tom, ze mozete mat na jednom windowse nainstalovanych viac jazykov, ktore si v ovladacich paneloch jednoducho prepinate podla potreby. Nevyhodou je, ze oproti LIP nie su prelozene vsetky casti windowsu.

Oba sposoby nevyzaduju overovanie pravosti operacneho systemu.

Moznost nainstalovania jazyku cez aktualizacie ako vo Windows 7 Professional a Windows 7 Ultimate zial nie je.
mmk
12.07.11,21:08
Na win, ktorý som mal mi microsoft napísal, že nieje možné zadarmo stiahnúť češtinu, ani slovenčinu. Musel by som si ju jedine dokúpiť. Takže, link mi je zbytočný, ktorý mi dával misoft. ALebo ho nájsť niekde "cracknutý" na webe, čo som nenašiel...
ale mám to hotové a som spokojný