libuš
12.07.11,09:50
Chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnať 16 ročnú študentku aj na základe dohody o pracovnej činnosti (dohoda trvala iba 2 týždne a má problém zdokladovať potvrdenie o návšteve školy)... Je to možné alebo je nutná dohoda o brigádnickej práci študentov?
Ďakujem za odpoveď.
rodina1
12.07.11,07:57
Chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnať 16 ročnú študentku aj na základe dohody o pracovnej činnosti (dohoda trvala iba 2 týždne a má problém zdokladovať potvrdenie o návšteve školy)... Je to možné alebo je nutná dohoda o brigádnickej práci študentov?
Ďakujem za odpoveď.

Môžeš ju zamestnať aj na Dohodu o pracovnej činnosti.
Mila123
12.07.11,07:58
už má povinnú školeskú dochádzku za sebou? ukončenú??? vzhľadom na vek , mala by mať.....nestačí jej vysvedčenie z posledného ukončeného ročníka???? alebo potvrdenie o poberaní PnD? (škola asi neraz nie je otvorená)....
na dohodu o brig. práci študenta musí mať štatút študenta, pracuje max. 20 hodín týždenne
na DoVP 350,- hod ročne u jedného zamestnávateľa
a DoPČ 10 hod. týždenne.....
vieraaaa
12.07.11,08:25
Tak ako Ti napísala "rodina1", na dohodu jo PČ ju môžeš zamestnať a tým pádom nemusí dokladovať návštevu školy. Tak isto pri dohode o vykonaní práce nie je treba preukazovať štúdium.
sybila3
12.07.11,09:29
aj ja mám teraz študentov brigádnikov, ak im dám dohodu o PČ, nemusia dokladovať školu a čo im vyplýva z dohody, nad akú sumu si musia platiť zdravotnú? dík
Mila123
12.07.11,10:12
aj ja mám teraz študentov brigádnikov, ak im dám dohodu o PČ, nemusia dokladovať školu a čo im vyplýva z dohody, nad akú sumu si musia platiť zdravotnú? dík
Z dovôd sa neplatia žiadne zdravotné fondy, platí to na tento rok,či pre SZČO, nezamestnaného (ten je ale obmedzený príjmom, ak chce aby bol vedený ako uchádzač o zamestnanie) , zamestnanca i študenta i dôchodcu....a pod. na ten budúci sa chystá zmena.....do štátnej kasičky rátajú aj s dohodami....vraj bude aj spodná hranica, z kt. sa nebudú musieť platiť....
december85
29.05.12,06:21
ahojte, chcem sa spýtať, môžem 15 ročnú babu,ktorá teraz končí 9 ročník zamestnať na dohodu vykonaní práce? prípadne, aká dohoda by bola pre nu najvhodnejšia? na dohodu o brigádnickej práci študentov ju asi nemôžem zamestnať, pretože ešte nie je študentkou SŠ, alebo sa mýlim? ďakujem
Tweety
29.05.12,06:28
§223 DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH
MIMO PRACOVNÉHO POMERU

(2) S mladistvým zamestnancom možno tieto dohody uzatvárať, len ak sa tým neohrozí jeho zdravý vývoj, bezpečnosť, mravnosť alebo výchova na povolanie.
december85
29.05.12,06:37
ide o obsluhovanie v pohostinstve, ktoré vlastnia jej rodičia.
Tweety
29.05.12,06:51
ide o obsluhovanie v pohostinstve, ktoré vlastnia jej rodičia.
Tak toto nie je práca pre mladistvé dievča. Žiadna dohoda tu neprichádza do úvahy.