Ľubomír
13.07.11,07:31
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o poranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
pepsikova
13.07.11,05:35
..no ak si na PN, mal by si sedieť doma...a ak chceš vycestovať do zahraničia, tak ukončiť PN..to pre prípad, že ti príde kontrola a nebudeš doma, (zoberú ti peniaze),alebo sa ti nedajbože niečo v cudzine stane a ty si oficiálne PN-na dvoch miestach...nerozhoduje, akú máš diagnozu...si PN-seď domka..
Deganova
13.07.11,05:44
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?

... šikovné ruky, čo počas PN perú...
stanco007
13.07.11,05:48
Ako mozes niekde cestovat ked si PN???? :confused: Samozrejme, ak nejdes za vysetrenim... Ale ty chces ist na dovolenku pocas PN??? To sa neda... Jedine ukoncit PN a potom ju zase obnovit ak by s tym suhlasil lekar. Inac mozes ist ale na vlastne riziko, ze ti pride kontrola a ked ta nenajdu doma, tak papa eurace a este keby sa ti nedaj boze tam nieco stalo, tak...
Ľubomír
13.07.11,05:50
... šikovné ruky, čo počas PN perú...

Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý.
stanco007
13.07.11,05:54
Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý.
Tak potom preco nejdes priamo do SP po info???? Alebo preco si tam nezavolas? Povedia ti to iste co sme ti pisali my :D Da sa nahlasit v SP zmena pobytu pocas PN ale silne pochybujem, ze do zahranicia... Tak ti ako pridu zo SP na kontrolu??? Takych sikovnych by bolo vela dat sa na PN a ist tam pracovat resp dovolenkovat :D
trisestri
13.07.11,05:57
tak asi logické že ak chcem niekde vycestovat a brat dovolenku,tak zruším pn a dám sa vypísat-neviem prečo sa rozčuluješ nad normalnými reakciami.
Ľubomír
13.07.11,05:59
Tak potom preco nejdes priamo do SP po info???? Alebo preco si tam nezavolas? Povedia ti to iste co sme ti pisali my :D Da sa nahlasit v SP zmena pobytu pocas PN ale silne pochybujem, ze do zahranicia... Tak ti ako pridu zo SP na kontrolu??? Takych sikovnych by bolo vela dat sa na PN a ist tam pracovat resp dovolenkovat :D

Počuj, keď píšem, ža mám poranenú ruku, tak asi sa pracovať nedá. Nie som lajdák ani podvodník. Nemarodoval som 17 rokov. Jednoducho to takto vyšlo. Letenky som zakúpil asi dva týždne pred úrazom. Chcel som sa dozvedieť o či existuje taká možnosť. Toto je typická reakcia Slováka.
Ľubomír
13.07.11,06:04
Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem.
stanco007
13.07.11,06:06
Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem.
Lenze, ty si odpovede dostal! Len tebe sa nepacia, resp nehodia... Aj ja som na PN po 5tej operacii kolena a uz chodim aj ked este tak pomaly ale tiez by som mohol ist v pohode niekde do zahranicia :D Dovolenka padla tym padom :D Ked som PN, tak som PN a nechodim po zahranici ale sa liecim...
Stina
13.07.11,06:08
Počas PN nemôžeš ísť mimo domova, nakoľko by si porušil liečebný poriadok .
Zákon o soc.poistení § 38 - Vylúčenie nároku na výplatu nemocenského
Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.
Gina Er
13.07.11,06:10
Počuj, keď píšem, ža mám poranenú ruku, tak asi sa pracovať nedá. Nie som lajdák ani podvodník. Nemarodoval som 17 rokov. Jednoducho to takto vyšlo. Letenky som zakúpil asi dva týždne pred úrazom. Chcel som sa dozvedieť o či existuje taká možnosť. Toto je typická reakcia Slováka.
neviem,čo myslíš pod pojmom typická reakcia Slováka,tuším sa to teraz používa na všetko....je úplne jedno,čo tam budeš robiť,či okopávať záhradu alebo pozerať TV a popíjať pivo.....jednoducho si PN a máš sa zdržovať na mieste,ktoré je napísané na PN.my sme si to nevymysleli.
stanco007
13.07.11,06:12
Ale pravdou je, ze sa da v SP nahlasit, ze budes aj na inej adrese ako na tej co je na PNke napisana... Ale urcite nie do zahranicia... :)
pepsikova
13.07.11,06:21
Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý...

..no ak si to plánoval takto, mal si na začiatku PN uviesť adresu, kde sa budeš zdržiavať-čiže u rodiny..a nie doma..tuším špekuluješ...
pepsikova
13.07.11,06:24
Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem...


§.. a teraz máš aký problém?..ak si myslíš, že ti nedoprajeme zákonom schválenú výnimku len pre teba v tom smere, že počas dovolenky môžeš vycestovať, lebo už máš letenky a náhodou sa ti stal úraz- tak to máš smolu...dostal si dobré odpovede...a ak by si zašiel do SP, to by si videl, ako by s tebou vyšli!..presne ako ja v prvom príspevku..
stanco007
13.07.11,06:31
..


§.. a teraz máš aký problém?..ak si myslíš, že ti nedoprajeme zákonom schválenú výnimku len pre teba v tom smere, že počas dovolenky môžeš vycestovať, lebo už máš letenky a náhodou sa ti stal úraz- tak to máš smolu...dostal si dobré odpovede...a ak by si zašiel do SP, to by si videl, ako by s tebou vyšli!..presne ako ja v prvom príspevku..
PN-ky ;)
Tweety
13.07.11,06:31
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Priamo od zdroja-SP

Povinnosti príjemcu nemocenského

do 8 dní oznámiť príslušnej pobočke zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu
oznámiť príslušnej pobočke ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako desať dní (telefonicky, faxom, elektronickou poštou, písomne, zaslaním IV. dielu potvrdenia, osobne ...)
do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu mena a priezviska
do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava
preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a zánik nároku na nemocenské, nároku na jeho výplatu a jeho sumu
zúčastniť sa na kontrole posudzovania spôsobilosti na prácu (http://www.socpoist.sk/slovnik-pojmov/11s?&prm1=657) počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
zdržiavať sa počas dočasnej pracovne neschopnosti na adrese uvedenej na potvrdení
v žiadosti uvádzať svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia, ktorým je rodné číslo
Gina Er
13.07.11,06:31
..

..no ak si to plánoval takto, mal si na začiatku PN uviesť adresu, kde sa budeš zdržiavať-čiže u rodiny..a nie doma..tuším špekuluješ...
ale musel by tam byť od prvého dňa a nie po dvoch týždňoch si zmyslieť....
Gina Er
13.07.11,06:34
Priamo od zdroja-SP

Povinnosti príjemcu nemocenského

do 8 dní oznámiť príslušnej pobočke zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu
oznámiť príslušnej pobočke ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako desať dní (telefonicky, faxom, elektronickou poštou, písomne, zaslaním IV. dielu potvrdenia, osobne ...)
do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu mena a priezviska
do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava ale určite sa to netýka odcestovania na dovolenku

preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a zánik nároku na nemocenské, nároku na jeho výplatu a jeho sumu
zúčastniť sa na kontrole posudzovania spôsobilosti na prácu (http://www.socpoist.sk/slovnik-pojmov/11s?&prm1=657) počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
zdržiavať sa počas dočasnej pracovne neschopnosti na adrese uvedenej na potvrdení
v žiadosti uvádzať svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia, ktorým je rodné číslo


.
ivka70
13.07.11,06:38
Ale riesenie ti predsa navrhnute bolo.
Poziadaj lekara o ukoncenie PN,
(Pocas PN mozes totiz nahlasene miesto pobytu opustit len pocas definovanych vychadzok lekarok
(su napisane na PNke) alebo v case, ked ides na kontrolu k lekarovi, na prevaz, na rehabilitaciu ....
V inom case sa musis zdrziavat na udanej adrese.)

poziadaj zamestnavatela o cerpanie dovolenky na cas navstevy rodiny v zahranici
a po ukonceni dovolenky zajdi opat za lekarom a daj sa vypisat na dalsiu PN.

To je legalne riesenie tvojich zakupenych leteniek, nikto ta nebude zan stihat, nic nestratis.
Vlastne ano, vycerpas si par dni dovolenky v praci :)
Deganova
13.07.11,06:43
... neviem prečo sa rozčuľuješ, veď si sám v svojom príspevku napísal... jedná sa o pranenie ruky...
Stefan2005
13.07.11,06:46
... Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. ...

pomenovanie podstaty veci je veľmi dôležité


... Nemarodoval som 17 rokov. Jednoducho to takto vyšlo. Letenky som zakúpil asi dva týždne pred úrazom. Chcel som sa dozvedieť o či existuje taká možnosť....

toto všetko sa dá zistiť zo zdravotnej dokumentácie tvojho ošetrujúceho lekára... Treba ísť za ním a porozprávať sa. Aj vzhľadom k tomu, že v súčasnosti absentuje legislatívna úprava dočasnej pracovnej neschopnosti, Sociálna poisťovňa nie je oprávnená zasahovať do rozhodnutia ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti. Konanie ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti je plne v jeho kompetencii. Ošetrujúci lekár rozhoduje o začiatku, trvaní, ako aj skončení dočasnej pracovnej neschopnosti, resp. uvádza aj miesto pobytu počas PN...

prečítaj si: http://www.porada.sk/t151967-mozem-pocas-pn-mat-prechodny-pobyt-v-ceskej-republike.html

ale i http://moje.hnonline.sk/node/2395 ... - dôležitá je aj informácie od p. Jany: "Dobrý deň, musím Vašu informáciu doplniť, že konkrétne v mojom prípade podľa vyjadrenia SP môže dovolenku schváliť môj ošetrujúci lekár v zdravotnom zázname a moja povinnosť je nahlásiť do 8 dní zmenu adresy na SP"....
Ľubomír
13.07.11,06:50
pomenovanie podstaty veci je veľmi dôležité



toto všetko sa dá zistiť zo zdravotnej dokumentácie tvojho ošetrujúceho lekára... Treba ísť za ním a porozprávať sa. Aj vzhľadom k tomu, že v súčasnosti absentuje legislatívna úprava dočasnej pracovnej neschopnosti, Sociálna poisťovňa nie je oprávnená zasahovať do rozhodnutia ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti. Konanie ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti je plne v jeho kompetencii. Ošetrujúci lekár rozhoduje o začiatku, trvaní, ako aj skončení dočasnej pracovnej neschopnosti, resp. uvádza aj miesto pobytu počas PN...

prečítaj si: http://www.porada.sk/t151967-mozem-pocas-pn-mat-prechodny-pobyt-v-ceskej-republike.html

ale i http://moje.hnonline.sk/node/2395 ... - dôležitá je aj informácie od p. Jany: "Dobrý deň, musím Vašu informáciu doplniť, že konkrétne v mojom prípade podľa vyjadrenia SP môže dovolenku schváliť môj ošetrujúci lekár v zdravotnom zázname a moja povinnosť je nahlásiť do 8 dní zmenu adresy na SP"....

Ďakujem. Konečne niekto so serioznou odpoveďou Niekto, koho nezaujíma preklep, neironizuje alebo dokonca neuráža.
pepsikova
13.07.11,06:56
pomenovanie podstaty veci je veľmi dôležité



toto všetko sa dá zistiť zo zdravotnej dokumentácie tvojho ošetrujúceho lekára... Treba ísť za ním a porozprávať sa. Aj vzhľadom k tomu, že v súčasnosti absentuje legislatívna úprava dočasnej pracovnej neschopnosti, Sociálna poisťovňa nie je oprávnená zasahovať do rozhodnutia ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti. Konanie ošetrujúceho lekára vo veci dočasnej pracovnej neschopnosti je plne v jeho kompetencii. Ošetrujúci lekár rozhoduje o začiatku, trvaní, ako aj skončení dočasnej pracovnej neschopnosti, resp. uvádza aj miesto pobytu počas PN...

prečítaj si: http://www.porada.sk/t151967-mozem-pocas-pn-mat-prechodny-pobyt-v-ceskej-republike.html

ale i http://moje.hnonline.sk/node/2395 ... - dôležitá je aj informácie od p. Jany: "Dobrý deň, musím Vašu informáciu doplniť, že konkrétne v mojom prípade podľa vyjadrenia SP môže dovolenku schváliť môj ošetrujúci lekár v zdravotnom zázname a moja povinnosť je nahlásiť do 8 dní zmenu adresy na SP"......

..Števík, som volala s mojou kamkou zo SP a pýtala som sa na toto...miesto trvalého pobyt počas PN sa nemení kvoli dovolenke..je to buď- alebo...tak neviem, čo platí v PD a čo v novinách...
Stefan2005
13.07.11,06:57
... priamo zo stránok Sociálnej poisťovne - priložený materiál.
Záver: "Z uvedeného vyplýva, že je v kompetencii ošetrujúceho lekára so zreteľom na liečebný proces, povoliť zmenu pobytu dočasne
práceneschopnej osoby."

Materiál zo SP kvôli copyrightu nahrádzam odkazom: http://www.socpoist.sk/31/361s?prm2=29308
Stefan2005
13.07.11,07:03
...miesto trvalého pobyt počas PN sa nemení kvoli dovolenke....

miesto pobytu počas dočasnej práceneschopnosti a miesto trvalého pobytu sú podľa mňa odlišné veci a jedno nesúvisí s druhým - miesto pobytu počas PN môžem mať kľudne mimo svojho trvalého pobytu...
pepsikova
13.07.11,07:07
miesto pobytu počas dočasnej práceneschopnosti a miesto trvalého pobytu sú podľa mňa odlišné veci a jedno nesúvisí s druhým - miesto pobytu počas PN môžem mať kľudne mimo svojho trvalého pobytu.....

..no to môžeš, ale miesto, kde sa budeš zdržiavať počas PN musíš nahlásiť pri vypisovaní PN...a nie meniť dodatočne...
...a rekonvalescencia je pobyt v kúpeloch, (to značí lekár do zdravotného záznamu)..nie je to dovolenka počas PN...
Gina Er
13.07.11,07:10
miesto pobytu počas dočasnej práceneschopnosti a miesto trvalého pobytu sú podľa mňa odlišné veci a jedno nesúvisí s druhým - miesto pobytu počas PN môžem mať kľudne mimo svojho trvalého pobytu...
no to môžeš....napr.ak máš zlomenú nohu a bývaš sám a nemá Ti kto pomôcť,môžeš byť počas PN trebárs u rodičov,ale to treba povedať už pri vypisovaní PN....ale nie počas PN ísť na dovolenku....to by mohol chcieť každý....
Stefan2005
13.07.11,07:29
...môžeš byť počas PN trebárs u rodičov, ale to treba povedať už pri vypisovaní PN....

ešte raz citujem zo stránky SP:

"...je v kompetencii ošetrujúceho lekára so zreteľom na liečebný proces, povoliť zmenu pobytu dočasne práceneschopnej osoby."

teda kľudne po troch týždňoch môžem ísť od rodičov ku svokre (ak mi to ošetrujúci lekár povolí....

P.S. ... ešte jedna veta a končím touto témou. Predstavme si situáciu, že máte jediné dieťa na druhej strane zemegule, a bude mať sobáš naplánovaný 6 mesiacov dopredu a ako šťastný rodič si 20 dní pred odletom zlomíte ruku (prípadne to urobí nejaký vagabund) ....

Okrem toho prerušenie PN a opätovný nástup pokladám za horšie riešenie ako postaviť sa k veciam tak ako sa majú a nekamuflovať podstatu veci. Najmä ak sa dajú (pri trocha porozumení) vyriešiť aj oficiálne.
stanco007
13.07.11,07:31
On si nemoze nahlasit pocas PN zmenu pobytu do zahranicia!!!! Takych sikovnych by bolo vela... Pocitam, ze by mu SP okamzite zrusila PN a prestal a vyplacat davku
Katy a R
13.07.11,07:33
Ľubomír ... v nadpise si zadal, že ideš na dovolenku...:D .. ako Stefan píše - pomenovanie podstaty veci je dôležité ;)
stanco007
13.07.11,07:34
miesto pobytu počas dočasnej práceneschopnosti a miesto trvalého pobytu sú podľa mňa odlišné veci a jedno nesúvisí s druhým - miesto pobytu počas PN môžem mať kľudne mimo svojho trvalého pobytu...
Al nie niekde v zahranici!!! Alebo napr niekde v Tehrmalparku a pod
Tweety
13.07.11,07:34
Ľubomír ... v nadpise si zadal, že ideš na dovolenku...:D .. ako Stefan píše - pomenovanie podstaty veci je dôležité ;)
Dovolenka a DPN, dve v jednom, to sa jednoducho nedá.:) A píše, že až za mesiac, dovtedy môže byť toho ešte veľa.
Gina Er
13.07.11,07:36
ešte raz citujem zo stránky SP:

"...je v kompetencii ošetrujúceho lekára so zreteľom na liečebný proces, povoliť zmenu pobytu dočasne práceneschopnej osoby."

teda kľudne po troch týždňoch môžem ísť od rodičov ku svokre (ak mi to ošetrujúci lekár povolí....áno,ale nie ísť na dovolenku

P.S. ... ešte jedna veta a končím touto témou. Predstavme si situáciu, že máte jediné dieťa na druhej strane zemegule, a bude mať sobáš naplánovaný 6 mesiacov dopredu a ako šťastný rodič si 20 dní pred odletom zlomíte ruku (prípadne to urobí nejaký vagabund) .... tak preruším PN a vezmem si dovolenku a nebudem špekulovať

Okrem toho prerušenie PN a opätovný nástup pokladám za horšie riešenie ako postaviť sa k veciam tak ako sa majú a nekamuflovať podstatu veci. Najmä ak sa dajú (pri trocha porozumení) vyriešiť aj oficiálne.
.v texte
stanco007
13.07.11,07:39
Problem sa da velmi jednoducho vyriesit zrusenim PN a zobratim si RD resp neplatenim volnom... A je po probleme.... Jednoducho sa neda mat zmenu pobytu pocas PN v zahranici!!! Nerozumiem co je na tom nepochopitelne?!!!!
arizona
13.07.11,07:44
mimotemy

Ľubomír ... v nadpise si zadal, že ideš na dovolenku...:D .. ako Stefan píše - pomenovanie podstaty veci je dôležité ;)

Katy, zadavatelovi som dnes upravovala dva nazvy tem "dobry den"
Takze tu "dovolenku" do nazvu som dala ja, nie zadavatel...sorry ;)

Nazov temy som upravila, aby to niekoho nezmiatlo. Aj ked je asi jedno,ci ide do zahranicia na dovolenku,alebo na navstevu.
Katy a R
13.07.11,07:51
mimotemy


Katy, zadavatelovi som dnes upravovala dva nazvy tem "dobry den"
Takze tu "dovolenku" do nazvu som dala ja, nie zadavatel...sorry ;)

Nazov temy som upravila, aby to niekoho nezmiatlo. Aj ked je asi jedno,ci ide do zahranicia na dovolenku,alebo na navstevu.

.. aha (nevedela som) ... lebo v ďalšom príspevku písal, že sa teda nejedná o dovolenku;)

Takže závisí od jeho ošetrujúceho lekára ... :)
stanco007
13.07.11,07:59
Problem sa da velmi jednoducho vyriesit zrusenim PN a zobratim si RD resp neplatenim volnom... A je po probleme.... Jednoducho sa neda mat zmenu pobytu pocas PN v zahranici!!! Nerozumiem co je na tom nepochopitelne?!!!!
Nedalo mi to a volal som priamo do SP, oddel. posudkovej komisie. Je velmi malo pravdepodobne aby mu SP akceptovala zmenu pobytu pocas PN v zahranici. Je pravdou, ze zalezi na lekarovi ako rozhodne. Ale pokial, ze ked ide o uraz, co on ma sa to neda... To, ze si nezoberie ani lekar na triko. Urazy maju svoju liecbu, rehabky atd... SP nakolko penazi nema nazvys, vsetko prisne kontroluje a snazi sa zamedzit neopodstatnenym PN...
Cize naj by bolo asi zrusit PN na ten cas v zahranici, zobrat si RD a potom v pripade potreby PN obnovit...
Ja by som tuto moznost privital aj tu na Slovensku... Hned by som siel s rodinou napr do Sturova pocas mojej PN... Ked sa neda, tak sa neda a robit zbytocne sebe alebo lekarovi problemy, to urcite nestoji za to...
Katy a R
13.07.11,08:11
Nedalo mi to a volal som priamo do SP, oddel. posudkovej komisie. Je velmi malo pravdepodobne aby mu SP akceptovala zmenu pobytu pocas PN v zahranici. Je pravdou, ze zalezi na lekarovi ako rozhodne. Ale pokial, ze ked ide o uraz, co on ma sa to neda... To, ze si nezoberie ani lekar na triko. Urazy maju svoju liecbu, rehabky atd... SP nakolko penazi nema nazvys, vsetko prisne kontroluje a snazi sa zamedzit neopodstatnenym PN...
Cize naj by bolo asi zrusit PN na ten cas v zahranici, zobrat si RD a potom v pripade potreby PN obnovit...

... máš pravdu, že také riešenie by bolo najjednoduchšie ... ale nemusí byť jediné ;)
Trošku ma zarazili tie reakcie ... žeby to bolo tým teplom:confused: aj spln prichádza, aj je dnes trinásteho :confused:;) :D
Mne sa vôbec nezdá, žeby chcel zneužívať systém ... iba sa pýtal či je to možné (arizona vysvetlila názov témy).
A ak si to lekár "zoberie na triko" .. samozrejme - on vie, aký liečebný režim má dodržiavať.. tak potom:confused::)
ešte doplním .. so zmenou adresy mám skúsenosti .. bez problémov akceptovali - samozrejme nešla som do zahraničia;)
Gina Er
13.07.11,08:13
..... so zmenou adresy mám skúsenosti .. bez problémov akceptovali - samozrejme nešla som do zahraničia;)
prosím Ťa,tak to by ma zaujímalo,aj ja si počas PN chcem niekam odskočiť...
(ak sa mi prihodí PN,prečo by som si míňala dovolenku):confused:
Katy a R
13.07.11,08:17
prosím Ťa,tak to by ma zaujímalo,aj ja si počas PN chcem niekam odskočiť...
(ak sa mi prihodí PN,prečo by som si míňala dovolenku):confused:

... ak si to patrične zdôvodníš ...
Však si prečítaj info na stránke SP - a postupuj podľa toho .. Stefan pripol ;)
pepsikova
13.07.11,08:18
...len dodám, že zdôvodniť u posudkového lekára SP...
Gina Er
13.07.11,08:27
... ak si to patrične zdôvodníš ...
Však si prečítaj info na stránke SP - a postupuj podľa toho .. Stefan pripol ;)
čítala som....nie som na PN,len ma zaujímal Tvoj konkrétny prípad,ale nechcem vyzvedať ;)
Ľubomír
13.07.11,09:12
... máš pravdu, že také riešenie by bolo najjednoduchšie ... ale nemusí byť jediné ;)
Trošku ma zarazili tie reakcie ... žeby to bolo tým teplom:confused: aj spln prichádza, aj je dnes trinásteho :confused:;) :D
Mne sa vôbec nezdá, žeby chcel zneužívať systém ... iba sa pýtal či je to možné (arizona vysvetlila názov témy).
A ak si to lekár "zoberie na triko" .. samozrejme - on vie, aký liečebný režim má dodržiavať.. tak potom:confused::)
ešte doplním .. so zmenou adresy mám skúsenosti .. bez problémov akceptovali - samozrejme nešla som do zahraničia;)

Konečne si niekto všimol, že nechcem nič zneuživať, a aj teraz dodržiavam liečebny režim. Nič som dopredu neplánoval. Jednoducho to tak dopadlo, že najprv boli letenky a až potom úraz. Lenže neboli by sme Slováci, keby sme vždy za nečakaným problémom nevideli niečo iné. Trebaz špakuláciu, podvod na SP a pod. Človek a obráti po radu alebo skúsečnnosť iných a odpoveď? Až na pár serozných odpovedí samá irónia. No čo už Slováci su takí.
veronikasad
13.07.11,09:18
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Ľubo, počas PN-ky sa musíš zdržiavať na adrese, ktorú máš uvedenú na PN-ke (okrem povolených vychádzok). Skús požiadať ošetrujúceho lekára o zmenu miesta pobytu počas PN-ky - s najväčšou pravdepodobnosťou ti ale asi nevyhovie ...