SamuelSK
15.07.11,20:40
Ahojte, tak tu mam pre vas velmi narocnu otazku :)

bez psenice, bez mlieka, bez vajec (zltko by mohlo byt), bez soje. (lepok, laktoza)

ma niekto nejaky napad ako vyrobit co najlepsie BEBE keksy s horeuvedenym limitom ?

bude to pouzite na BEBE metrovy kolac, a existuje zopar keksov co sa da upiect, lenze je tam len palmarin a praskovy cukor, no lenze presne to iste je aj v kreme do metroveho kolaca a obavam sa ze to moze mat (v mojom pripade nenasytneho prepchavania sa :D ) nepekne ucinky na zaludok (aspon som tak pocul, je to pravda?)

Dik (hlavne lujza.j za radu ze to mam dat sem, vyssie sance :) )
viktorviktor
17.07.11,08:20
miesto pšenice použi bezlepkovú múku zo pšena, pohánky, kukurice a ďalšie, ale to iste vieš, na zahustenie škroby z nich, miesto mlieka vodu, Keď hľadáš presne ktorú múku - každému chutí niečo iné
SamuelSK
17.07.11,08:22
Dalo by sa pouzitnapriklad to praskove susene mlieko? kokosov, ryzove, cokolvek - mozno by sa to priblizilo k tej konzistencii viac ako voda (i ked je to 95% voda tiez :D :D )

A postup, staci vsetky tieto veci zmiesat, vyformovat na plechu a upiect, tak by to asi fungovalo ?

ale co som zabudol, najdolezitejsie:
k tej muke - moze byt napriklad promix T ? (neviem ci to niekto pozna, no da sa z toho upiect chleba napriklad), alebo je lepsie siahnut po niecom inom? (i ked asi by som to namiesto teoretizovania mal najskor skusit v realite a praxi :D )