Lenka777
16.07.11,09:56
ahojte milí poradáci. mám taký problém, potrebujem vyčistiť zvukovú nahrávku vo formáte mp3 ibaže neviem nájsť správny software na to aby zmizlo praskanie, šumenie a vedľajšie efekty a zároveň chcem zvýšiť aj jej kvalitu. Použila som audacidity ale veľmi m i to nepomohlo.

za všetky rady vopred dakujem.:):D
domenico.office
16.07.11,08:13
Aká je to nahrávka? Nie je možné ju získať v lepšej kvalite? Praskanie a šumenie by sa dalo odstrániť, je možné však, že časť nahrávky v rozsahu šumu, či praskania bude strácať na dynamike, tým pádom je možné, že nahrávka bude menej zrozumiteľná. Je treba to vyskúšať, ale v domácich podmienkach bude ťažké, možno aj nemožné.
Lenka777
16.07.11,13:06
bohužiaľ je to nahrávka so susedom ktorí vrieska opitý a hanlivo mi nadáva, bolo to získané len raz. chcela som to použiť ako dôkaz lebo mi na občiansko právnom neveria a neriešia nič.
domenico.office
16.07.11,13:36
Mrzí ma Lenka, teraz som to konzultoval s technikom, zrejme si to nahrala mobilom, ten šum, či praskot nie je možné "oddeliť" od ostatných zvukov (hlasy, rozhovor a pod.). Filtrovaním potrebných frekvencii (šumu, praskania) by sa potlačila dynamika celej nahrávky.