Lance
16.07.11,21:18
Dobrý deň.
Mám dlhodobý problém s permanentne zväčšenými uzlinami. Tento problém trvá približne trištvrte roka. V hrdle mi tvoria veľmi nepríjemnú mechanickú prekážku. Pri vypití jemne sýteného nápoja alebo nápoja, ktorý nie je teplý sa mi uzliny ešte zväčšia a zapáli sa mi hrdlo. Mojím hobby je spev a po niekoľkých hodinách namáhavého spevu cítim silný tlak v krku. Pri niekoľkomesačnej pauze od spievania boli uzliny stále rovnako zväčšené. Taktiež brigádujem popri škole v pomerne silno klimatizovaných priestoroch, kde denne obslúžim asi 300 ľudí a teda s každým z nich sa musím rozprávať. Po celom dni cítim taktiež silnú bolesť hrdla. Ale aj tu pri niekoľkomesačnej odmlke od brigády boli uzliny stále zväčšené. Neviem teda, či tieto činnosti na uzliny pôsobia alebo nie.
Už som bol na vyšetreniach u endokrinologičky, zubárky a otorinolaryngologičky a všetky výsledky boli negatívne. Robili mi rozbor krvi, vyšetrenia u endokrinologičky (tuším ultrazvuk a ešte niečo) výter z nosa a hrdla, RTG zubov a RTG dutín a všetky výsledky boli negatívne. Otorinolaryngologička to posúdila ako nábeh na laryngitídu (nemám ale kašeľ) a predpísala mi Dalacin a Probiotiká, ktoré vôbec nezabrali, dokonca v posledných dňoch užívania sa mi veľmi nepríjemne zapálilo a opuchlo celé hrdlo a dostal som teplotu.
Chcem sa teda opýtať, aký postup by ste mi poradili, aby som už konečne skoncoval s týmto problémom? Mám pocit, že si danú diagnózu skôr vygooglim ako mi na ňu prídu lekári.
Ďakujem za odpoveď.
terezamaria
16.07.11,19:49
Pokiaľ máš výsledky lekárskych vyšetrení v norme, skús si kúpiť octanovú masť a na noc nahrubo si natreť zvonku na hrdlo, priložiť mikrotenový sáček a obaliť
nejakým obväzom.
Cez deň aspoň tri krát kloktaj vlažnou šalviou. :)

Myslím, že tá klíma je maximálne nevhodná na zväčšené lymfatické uzliny. :confused:
danushka
16.07.11,20:45
Pokiaľ máš výsledky lekárskych vyšetrení v norme, skús si kúpiť octanovú masť a na noc nahrubo si natreť zvonku na hrdlo, priložiť mikrotenový sáček a obaliť
nejakým obväzom.
Cez deň aspoň tri krát kloktaj vlažnou šalviou. :)

Myslím, že tá klíma je maximálne nevhodná na zväčšené lymfatické uzliny. :confused:

Súhlasím Terezka absolútne s tou octanovou masťou, svojho času som uzlinky na doporučenie lekárky takto liečila dcére. Tiež sme bojovali s večne zdurenými uzlinami nielen na krku, ale i trapézach a v podpazuší.
Dcéra v útlom veku prekonala množstvo akútnych infekkcií a dodnes stačí maličké prechladnutie alebo i väčšie vyčerpanie a uzliny začnú bolieť a zduria sa.
Telo sa takto bráni bráni voči infenkcii.

Možno by bolo dobré, keby zadávateľ požiadal aj o imunologické a reumatologcké vyšetrenia + vyšetrenie krvi na parazity /toxoplazmóza, toxokaróza/.
Inak po prekonaní akútnej infekcie dochádza k zhojeniu uzlín, ale ich zväčšenie môže pretrvávať mesiace, ba aj roky. Hovorím to zvlastnej skúsenosti pri dcére. Tá octanová masť je dobrá, uzlinky zmäknú a nie sú tak citlivé.

A čo je najdôležitejšie. Netreba vždy siahať pri chorobe po antibiotikách. Treba s chorobou bojovať najskôr vlastnou imunitou. ATB narobia v našom tele viac paseky, ako úžitku.
Zvedavôčka
18.07.11,00:35
Ahoj,

pises, ze mas " dlhodobo zvacsene lymfaticke uzliny, ..... V hrdle mi tvoria veľmi nepríjemnú mechanickú prekážku".

Prepac, ale ide ti o zvacsene lymfaticke uzliny alebo tonzily (krcne mandle, ktore su sice tvorene lymfatickym tkanivom, ale nie su uplne totozne s klasickymi lymfatickymi uzlinami)???

Podla toho co ams vobec zvacsene je totiz podstatny rozdiel v tom ako tvoj problem riesit :)
Zvedavôčka
18.07.11,00:36
Ahoj,

pises, ze mas " dlhodobo zvacsene lymfaticke uzliny, ..... V hrdle mi tvoria veľmi nepríjemnú mechanickú prekážku".

Prepac, ale ide ti o zvacsene lymfaticke uzliny alebo tonzily (krcne mandle, ktore su sice tvorene lymfatickym tkanivom, ale nie su uplne totozne s klasickymi lymfatickymi uzlinami)???

Podla toho co mas vobec zvacsene je totiz podstatny rozdiel v tom ako tvoj problem riesit :)
dusansl
03.08.11,18:51
Vážený pane, milé dámy a páni,
dovoľte aby som Vám predostrel trochu iný zorný uhol pohľadu na nastolený problém a tým je poškodené zdravie, menovite jeho lymfatický systém. Osobne ho pokladám za mimoriadne vážny. Jeho bezproblémová funkčnosť predsa napomáha očiste celého človeka, všetkých jeho orgánov a v rovnakej miere aj jeho vyrovnanej výžive. Prečo sa ľudia na Slovensku menia odrazu na pacientov a o kvalite dobrého zdravia môžu len snívať Vám čosi napovie aj môj príspevok k danej téme. Ak si dáte námahu a prečítate text až do konca uvidíte , že nejedena vec je ľahko riešiteľná , len ju treba riešiť inakšie , ako Vás to od útleho detstva ušili rodičia ale aj celá mašinéria farmácie a medicína ako taká. Prajem príjemný zážitok s čítania.


Len niekoľko slov o východnej medicíne.


Východná medicína sa v zásade úplne líši od toho, čo nám tradičná medicína v Európe a Amerike ponúkala predvčerom, včera a dnes a vysoko pravdepodobne nám bude ponúkať zajtra ba možno ešte aj o pár rokov.
Západná medicína bezohľadne zasahuje do biochemických procesov organizmu a niektoré veci v ľudskom organizme aj prestavuje ako sa to páči jej zhotoviteľom a ako to oni považujú za správne.
Východná teda Tibetská medicína pôsobí na ľudský organizmus celkom iným spôsobom. Obnovuje biochemické procesy v živom organizme bez toho aby čokoľvek prerábala! Pomáha organizmu, y si sám poradil zo všetkým, čo považuje za potrebné a nevyhnutné obnoviť.

Preto teda omnoho skôr ako začnete užívať preparáty tejto medicíny musíte vedieť jednu podstatnú vec. Ak Vás bolieva žalúdok, kríže a ruka, organizmus sám rozhodne, čo z hľadiska dôležitosti je potrebné v prvom rade uviesť do pôvodného teda funkčného a bezbolestného stavu. Nie jeden krát sa stane, že rozhodnutie organizmu je rovnaké ako Váš úmysel. Ale to prosím považujte za náhodu. Preto žalúdok svoju činnosť upraví ako prvú, o niečo neskôr možno o dva mesiace sú kríže celkom v poriadku. A o boľavú ruku sa postará celkom mimochodom možno o ďalšie dva mesiace či o dva týždne.
Tento úkaz si môžete vysvetliť len jediným spôsobom: Okrem nám známych zdravotných ťažkostí, museli byť v tele ešte ďalšie , o ktorých ste nemali ani potuchy. A to je dobre! Čo sa vo vnútri Vášho organizmu deje , naozaj nemusíte mať ani potuchy, hlavná vec je, že preparáty Vášmu telu pomáhajú a postupne obnovujú jeho normálnu činnosť. Určite s pohľadu tela a jeho funkčnosti je obnoviť činnosť srdca a zachovanie života, ako bolesť ruky.
A buďte radi , že pravdu sa nikdy nedozviete.
Čo Vám pomôže poznanie, že máte rakovinu v počiatočnom štádiu. Nie jeden človek neznesie takéto poznanie. Klesne na duchu, povie si tak toto je môj koniec. A miesto tvrdého a odhodlaného boja vyhrať a vyzdravieť, plný zúfalstva a porazeneckého myslenia nakoniec zomrie. Tak načo je taká pravda, veď nie každý človek je silný!
Mnoho krát sa ale stalo, že o svojej skutočnej pohrome v svojom tele nič netušiaci človek nevie, čo vie je, že chce byť zdravý. Po čase a disciplinovanom užívaní preparátov nakoniec vyzdravie!
Celkom iný prístup k nemocnému človeku má západná medicína. Budúcich lekárov už na lekárskych fakultách učia liečiť choroby nie človeka. Systém v celej západnej pologuli je nastavený tak, aby lekár liečil ,, náhradné diely“ človeka . S chorobami človeka lekárov naučila bojovať všetkými dostupnými metódami , chemikáliami, skalpelom, ožarovaním. Takýto prístup je ojedinele odôvodniteľný len v takých prípadoch, keď je život človeka v priamom ohrození, keď bol premeškaný čas, na včasné odstránenie príčin vzniku choroby. A práve v tom je zásadný rozdiel medzi východnou a západnou medicínou. Pokiaľ tá prvá pomáha človeku zabrániť človeku tri roky pred možným vznikom choroby, ta druhá sa ho pokúša zachrániť tri hodiny pred smrťou!
Ak má človek vysoký tlak, lekár mu predpíše Prestárium, alebo Adelfan či iný liek obsahujúci účinnú látku Amoditin.
Ak Vás bolí hlava poradí Vám užívať Ibalgin či Iburpofen alebo iné analgetikum. Ale neskúma , prečo Vás bolí hlava, čo ako odstrániť príčinu vysokého krvného tlaku. Práve takýmto prejavom akým je bolesť hlavy nám organizmus chcel povedať, že v ňom už niečo nie je v poriadku. Bolesť treba vnímať tak, že v tele sa deje niečo zlé. Pri prvých bolestiach čosi robiť je ešte čas. Zajtra už môže byť neskoro!
Za pozoruhodné osobne považujem zistenie, že aj v Číne sú lekári špecializovaný na orgány človeka , podobne ako v Európe. Ale tí čínsky sa špecializujú na liečenie človeka ako celku.
Už vám niekto povedal, že v Európe podľa zdravotníckych štatistík predstavuje infarkt 39%
všetkých úmrtí, na SLOVENKU je to ešte o 8% viac.
V Číne na rovnakú príčinu zomierajú len 3% ľudí. A práve preto, je priemerná dĺžka života v Číne 92 rokov !!!!!!!!!!!!!!!
Za mimoriadne smutné , ba až hlúpe považujem výroky niektorých ľudí keď počujú túto informáciu.
Vravia: ,, A čo by som ja žil toľké roky, to ja radšej zomriem mladý, mne úplne stačí žiť tak 6O rokov“ Katastrofa!
To nevedia Tí nešťastníci, že v Číne, ľudia nežijú s neliečenými chorobami. Keď sa ráno Európania zobudia a nič ich nebolí, myslia si , že už sú mŕtvi a nie že môžu byť aj zdraví. Ba dokonca celý zdravotný a hlavne penzijný systém je postavený na podporu takejto životnej filozofie. Vraví: len Vy ľudkovia robte čo najdlhšie, sem tam choďte k lekárovi, aby polepil a zmienil prejavy Vašich bolestí, a neskôr čím skôr pomrite, lebo Vaše penzie sme aj tak dávno pomíňali na výplaty ministrov, poslancov a čo ja viem ešte na čo. Farmaceutický priemysel, nemocnice, štátna správa sú previazaný do jedného kartelu. Vo veľkom rabujú zdravotné fondy a zo ziskom sa delia fifty-fifty.
Už Vám niekto povedal, že súčasné choroby nadobúdajú nové rozmery. Viete, že ešte nedávno na úspešné zvládnutie stafylokoka postačila jedna dávka Penicilínu? Dnes ho medicína nevie likvidovať ani trojkombináciou silných antibiotík. Rovnaká situácia je pri liečbe Helikobaktera v tráviacom trakte. Pri jeho diagnostikovaní lekár nasadí troj ba niekedy až štvorkombináciu tých najsilnejších antibiotík a za šťastie považuje keď sa pacient uzdraví .
Ono je to tak, že baktérie mutujú a sú stále odolnejšie . Súbežne sa v človeku objavujú a rozširujú stále nové druhy chorôb, prepukajú autoimúnne ochorenia, stráca sa prirodzená imunita, šíria sa kandidózy, AIDS a iné atypické preumónie. Čo myslíte prečo asi?
Chémia Vás nevylieči.
Sami musíte svojmu telu pomôcť, aby ste si neskôr nemuseli zachraňovať život! A aby sa Vám to podarilo k tomu Vám bude držať palce
dušansl