Kukumberk
16.07.11,23:24
Kto mi vie poradiť?Pred rokom som mala zvýšené Aslo.Absolvovala som všetky vyšetrenia nikde mi nič nezistili.To bola moja liečba.( v minulosti ,keď som mala 12 rokov som údajne prekonala reumatickú horúčku.Päť rokov som chodila na pendepon,okrem toho mi vybrali krčné mandle.)Teraz mám niekoľko dní obrovské bolesti nôh a zvýšenú teplotu,a zimnicu.Navštívila som lekára má dovolenku do konca mesiaca.Suplujúci lekár mi ani krv nezobral,odmietla som injekciu od bolesti,tak trpím.A musím počkať na svojho obvoďáka.Mohli sa mi hodnoty Asla zvýšiť až natoľko,keď pomaly nemôžem ani chodiť?Kto máte s tým skúsenosti?Poraďte.Ďakujem za rady.
pasuliatko
16.07.11,21:31
tak choď na pohotovosť... to budeš do konca mesiaca takto trpeť?
lujza.j
16.07.11,21:32
terezamaria
16.07.11,21:46
Povedz zastupujúcemu lekárovi o Tvojich problémoch. Predsa len svoj lekár už pozná pacienta, tento to vedieť nemusí. Určite Ti krv zoberie, výsledky sú teraz už na druhý deň a budete obidvaja vidieť, čo sa s Tvojím organizmom deje. Hádam nechceš čakať do konca mesiaca na svojho lekára?
Kukumberk
17.07.11,00:04
Povedala som,hovoril,že keď príde môj lekár,tak treba urobiť ďalšie vyšetrenia.
Kukumberk
17.07.11,00:05
Ďakujem,to ma nenapadlo.
Zvedavôčka
18.07.11,01:21
Urcite chod na pohotovost.

Ak pretrvava bolestivost velkych klbov, pripadne sa prejavi aj obmedzenie ich hybnosti, moze to byt zasa reumaticka horucka (tiez som ju ako adolescent prekonala). Je to potvorska choroba, lebo moze postihovat srdce (arytmie rozneho rangu) aj oblicky, tj nechat ju bez liecenia do konca mesiaca nie je mudre).

Potrebujes teplo, klud, vela tekutin a Penclen :)

A samozrejme vysetrenie krvi (krvny obraz a serologiu - minimalne ASLO a CRP) + tampon tonzil (resp z jazvy po ich odstraneni, na zistenie pritomnosti Beta hemolytickeho streptokoka, to je povodca FR) :)
Kukumberk
18.07.11,06:58
Ďakujem veľmi pekne Zvedavôčka,ani som netušila koľko vedomostí získam a koľko ľudí má podobné problémy.Srdečná .vďaka
pasuliatko
18.07.11,09:51
Urcite chod na pohotovost.

Ak pretrvava bolestivost velkych klbov, pripadne sa prejavi aj obmedzenie ich hybnosti, moze to byt zasa reumaticka horucka (tiez som ju ako adolescent prekonala). Je to potvorska choroba, lebo moze postihovat srdce (arytmie rozneho rangu) aj oblicky, tj nechat ju bez liecenia do konca mesiaca nie je mudre).

Potrebujes teplo, klud, vela tekutin a Penclen :)

A samozrejme vysetrenie krvi (krvny obraz a serologiu - minimalne ASLO a CRP) + tampon tonzil (resp z jazvy po ich odstraneni, na zistenie pritomnosti Beta hemolytickeho streptokoka, to je povodca FR) :)

a slovensky je čo pôvodca FR?!
Zvedavôčka
18.07.11,10:27
a slovensky je čo pôvodca FR?!

Prepac, profi deformacia :) Febris rheumatica, cize reumaticka horucka ;)
pasuliatko
18.07.11,22:26
Prepac, profi deformacia :) Febris rheumatica, cize reumaticka horucka ;)

viem čo je febris rheumatica... nebodaj si moja kolegyňa? :D
no neviem či TT je potrebný, mne keď robili na to testy na reumatickú horúčku tak mi nerobili TT... asi je ti individuálne...
Kukumberk
19.07.11,07:51
Ďakujem veľmi pekne,za radu Zvedavôčka.