maro724
17.07.11,13:38
Zdravím všetkých!

Mám problém s posielaním príloh. Ja označím prílohu, ktorú chcem poslať(pdf,jpg), priloží mi to k mailu a odošle. Prijímateľ mailu ju ale neotvorí, píše mu to winmail.dat ? Čo mám robiť, alebo ako to nastaviť tak, aby to fungovalo správne.Mám Microsoft Outlook 2007

A ešte jeden problém, pri spustení počítača,keď sa ukazuje nápis WINDOWS, tak sa mi rozsvecuje postupne.Niekedy sa to rozsvietilo naraz.Čo s tým a ako to odstrániť?

Ďakujem Marek.
newmi
18.07.11,20:39
a preco by si mal daco robit ty? Co ked je chyba na strane prijemcu? Akeho postoveho klienta pouziva? Aky ma system?
aiosys
19.07.11,11:54
ked niekto prijme winmail.dat tak posielas mail vo formate .rtf, to znamena rich text [nieco ako word - presnejsie wordpad], cize v tom subore [winmail.dat] sa uchovavaju prilohy a formatovanie textu. Zmen si .rtf format na Obycajny text [plain text] alebo na .html... a mas po probleme... kilkaj:

Nástroje -> Možnosti -> Formát pošty a tam niekde to bude...

Osobne ti odporucam posielat mail ako HTML [to je aj vychodzie nastavenie pre vacsinu emailovych klientov], bude to frkat vsade a nestratis moznost formatovania textu...

Ak by si potreboval nejaky iny emailovy program zadarmo, tu je zoznam... ale outlook je dost dobry a plateny... ja pouzivam Windows Live Mail a som spokojny...
http://www.aiosys.sk/postovy_klient_zadarmo.html



A ešte jeden problém, pri spustení počítača,keď sa ukazuje nápis WINDOWS, tak sa mi rozsvecuje postupne.Niekedy sa to rozsvietilo naraz.Čo s tým a ako to odstrániť?
Toto by som ani neriesil, ide o to ze nejaky cas ten pocitac pouzivas a on pri bootovani spusta procesy a programy, ktore sa ti maju pri spusteni systemu ukazat. Cize zober CCleaner, pocisti co sa da, potom zdefragmentuj disk [Auslogic Disk Defrag je do pohody] a ak sa naozaj citis mozes sa pozriet, co ti to tam startuje pomocou programu Soluto Anti Frustration Software [velmi zaujimavy software]...