Zvedavôčka
18.07.11,02:02
Poprosím skúsenejších kolegov o radu:

chystám sa kúpiť starý kamenný dom. Pred týždňom som bola na obhliadke a bol OK, tj suchý zvnútra aj zvonku, napriek tomu, že je dlhú dobu neobývaný (rozumej nekúrený a nevetraný).

Čo ma trápi sú fotografie, ktoré mi poslala realitka (podľa dátumu na foto sú z mája toho roku), kde je dom (len z vonkajšej strany) do ca 1/2 až 3/4 metra mokrý. Vonkajšie omietky sú v takom rozsahu v súčasnosti poškodené.

Priznám sa, neviem čo si mám o tom myslieť. Realiťáčka ma presviedča, že to bolo zo zimy, od snehu, ale to je asi hlúposť. Dom síce stojí cca v 700m nadmorskej výške, ale je na veľmi slnečnom pozemku, čiže do mája by iste od zimy vyschol.

Ďalšia možnosť je vyliatie blízkeho potoka (tečia cca 3m od domu, ale jeho štandardná výška je cca 3/4 metra pod úrovňu, na ktorej je postavený dom, čiže jaho vyliatie a zaliatie domu sa mi tiež zdá málo pravepodobné. (okrem toho, to by zalialo aj vnútro domu a to je na fotkách aj v reáli suché a bez poškodení).

Podeľte sa so svojím názorom a skúsenosťami. Budam vďačná za každú radu ;)
220870
18.07.11,03:47
Kamenné murivo sa dá opraviť sanačnými omietkami.Ak je to kamenný dom a steny sú vlhké do výšky jedného metra tak budte rada ,že je to len do metra a nie do dvoch..Inak sa z vášho popisu nedá nič bližšie určiť.Pomohlo by fotto.
Zvedavôčka
18.07.11,09:25