MilanH
18.07.11,12:17
Zdravim. Zacalo mi vyhadzovat hlasku ze na disku C dochadza volne miesto. Bolo mi to divne bo som tam mal cez 2 giga. Ale ono fakt ubudalo, priam sa stracalo pred ocami. Cez TreeSize som nasiel subor WINDOWS/TEMP/httDF.tmp a httF2.tmp, ktore samovolne rastli. Po restarte sa miesto opet vrati.
sthruska
18.07.11,11:58
Každý program porebuje pre svoju činnosť nejaké miesto. Buď je celý v pamäti PC, alebo musí využiť HDD.
Presne na také účely slúži Windows/Temp. Občas treba jeho obsah úplne vymazať. Nie všetky pogramy po sebe poupratujú.
dasoft
18.07.11,14:40
Pozri napr. cez process explorer, ake service ti bezia, odsleduj, ci sa ti miesto zacina stracat hned po restarte alebo az po spusteni nejakej aplikacie... (aktualnost antiviru/antispyware by tiez nebolo od veci preverit...)
MilanH
18.07.11,16:06
No antivir mam aktualizovany. Praveze som mal pusteny iba Firefox a ten ma temp v document@settings atd. Uz to robilo aj predtym. Zozralo disk az na niekolko bajtov a potom sa to same zmazalo. Ked sa to zvacsovalo sa to nedalo zmazat. Spravil som antivirovu kontrolu ESET a Hitman a nenaslo nic. Co som pozeral procesy tak ziadny vynimocny co by nebezal aj bezne.
misoft
18.07.11,18:16
PC (sthruska naznačil) potrebuje pre prácu so súbormi priestor.
Tu ma napadá jedná vec: akú veľkosť virtuálnej pamäte máš nastavenú? Pokiaľ žiadnu, prípadne máš zakázanú virtuálnu pamäť, tak PC si zoberie miesto na HDD, kde uloží v TEMP súbory s ktorými pracuje (občas k nim pristúpi), lenže po práci ich nevymaže a tak sa to tam len "nabaľuje". Nastav virtuálnu pamäť na 1,5 násobok veľkosti RAM (obe hodnoty -min. i max.), po reštarte PC si na HDD vyčlení potrebný priestor, ktorý bude používať a bude menej hádzať do TEMP (výhoda: v prípade nedostatku RAM si tam ukladá potrebné, potom to zmaže a použije pre niečo iné, nevýhoda - odoberie časť kapacity HDD - ale pri kapacite stoviek GB je 1,5 násobok hodnoty RAM len malina). Použi CCleaner a ten vymaže nepotrebné súbory z TEMP (podľa užívateľovho nastavenia) - inak malý návod:
http://esto.blog.sk/detail.html?a=b2d64c16b35400cd685d6f7a02e71d32
MilanH
19.07.11,10:09
To je ten strankovaci subor pagefile.sys? Tam mam nastavene velkost urci system. Ako je jasne ze potrebuje priestor ale aby zozral 2 giga HDD a bezi len firefox je trochu vela.
dasoft
19.07.11,10:53
Moze to byt aj nieco v tom firefoxe.. Skus si dat portable verziu http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable alebo pouzi nejaky iny browser - treba vyskusat napr. operu portable a pod.... Standardny firefox pocas testovania nespustaj. Stalo sa mi ze pri pokuse o otvorenie maleho PDF sa firefox zacal spravat presne tak ako popisujes... (pomohlo kill process firefox a open pdf cez iny browser)
Pozri v Process Exploreri (alebo tak managerovi) co ti to tak zerie tu pamat.
misoft
19.07.11,12:17
To je ten strankovaci subor pagefile.sys? Tam mam nastavene velkost urci system. Ako je jasne ze potrebuje priestor ale aby zozral 2 giga HDD a bezi len firefox je trochu vela.
No práve, máš nastvené, aby si systém sám určoval. T.z. že buď potrebuje málo, alebo veľa, ale v každom prípade potom ukladá do TEMP. Pokiaľ nastavíš pevne, bude brať len to vymedzené, ak presiahne, uloží na RAM, ale po použítí vymaže.
Vo FF si nastav mazanie cookies a histórie po ukončení FF - všetko zmaže, uvoľní miesto (to sú tiež dočasné súbory, ktoré sa používajú)
http://support.mozilla.com/sk/kb/Nastavenie%20Firefoxu%20-%20panel%20Karty?as=u
MilanH
19.07.11,15:05
No a robi to zas. Teraz sa pre istotu subor vola httC0 a zastavil sa na 1.4 giga. Zmazat nejde. No skusim este teda zmenit tu virtualnu pamat. Cookies a historia podla mna az tak vela miesta nezaberu, to skor daky flash ale to mi nastastie vzdy odstrani.
MilanH
19.07.11,15:08
A este k tomu firefoxu. Pouziva pri stahovani daky docastny priecinok alebo stahuje rovno na urcene miesto? Lebo ako sa tak na to pozeram miesto ktore zmyzne sa napadne podoba na velkost stahovaneho suboru aj ked ten stahujem na uplne iny disk.
MilanH
19.07.11,15:19
A ono to fakt robi ten firefox. On si vytvori pri stahovani vzdy subor rovnoko velky ako stahovany subor a po stiahnuti ho to vzdy vymaze. Ale nechapem preco. A preco na uplne inom disku? Este by som chapal keby si to miesto akoze rezervuje ako mi to robi pri torentoch ale toto su giga navyse.