Jeggy
19.07.11,09:16
Zdravim. Je to už 7 rokov čo som zdedil po otcovi parcely ornej pôdy. Ide o klasické podlhovasté parcely o vymere cca 8000m2 rozmerov cca 20x400. Velmi som sa o ne nezaujimal a ani neviem presne kde sa nachadzaju tieto parcely. Podla katastralnej mapy som sa dozvedel akurat ze su rozhadzane kade tade po uzemi a teraz uvazujem nad tym ze by som ich vyuzil k dobru. Zaprve by som potreboval zistit kde sa tie parcely nachadzaju a nasledne ako ich vyuzit k dobru. Uvazujem nad vystavbou malej solarnej elektrarne. Kedze v zivote som sa o tieto veci nezaujimal neviem presne ako na to. Aky urad navstivit a ako zistit ci je dany pozemok vhodny na vystavbu solarnej elektrarne alebo ako inac vyuzit dane parcely.

Za rady a odporucania vopred dakujem
ascari
20.07.11,12:43
To kde sa parcely nachádzajú zistíš na katastri alebo aj na www-katasterportál-sk. Sú tam aj mapy, dá sa to tam pozrieť.
To s tou stavbou solárnej elektrárne myslíš ako vtip alebo vážne? Ak vážne tak ti rovno hovorím nech na to rýchlo zabudneš a vyhneš sa zbytočnému sklamaniu a zbytočnej straty času. Keď nespomeniem všetky papierovačky a konania na úradoch, atd tak spomeniem len jedinú vec, na 20m širokú parcelu sa ti zmestí snáď jeden rad panelov... a aj to by si musel mať transformátor na druhom konci, aby si to mal kam napojiť... :)
Parcely prenajmi družstvu a za tú výmeru dostaneš na konci roka vrece žita, možno dva. :)
Jeggy
21.07.11,04:27
Vyborne, toto som potreboval :) Diky
gerlach
21.07.11,15:42
navrhujem zasadit na jar zemiaky a počkat kym narastu problem by nastal ked tam maš romov
Jeggy
21.07.11,15:48
Aspon by tie zemiaky mal kto pozbierat kedze ja som mimo slovenska a koli sadeniu a zbieraniu zemiakov na slovensko dochadzat nebudem :)
alchstuip
22.07.11,06:40
Tak idealne je v prvom rade zistit, kde sa nachadzaju, potom sa tam ist v ramci dovolenky na slovensku pozriet a po zisteni stavu sa pokusit prenajat - cize v danej lokalite skontaktovat niekoho, kto obhospodaruje inu podu - druzstvo, nejaky podnikatelia a podobne a dohodnut sa na prenajme.... a neboj sa, DHL ti neprinesie kazdy rok za dve vrecia psenice, predsa len civilizacia pokrocila na vacsine uzemia a vacsinou sa uz aj v polnohospodarstve pouzivaju peniaze.
Jeggy
22.07.11,06:58
A prave to je ten problem ze neviem ako zistit kde sa tie pozemky nachadzaju. Videl som mapu na katasterportali, ale ta je podla mna neprehladna a uprimne danu lokalitu ani nepoznam.:)
gerlach
22.07.11,07:04
skus starostu v danej dedine on by mal mat mapy kto kde ma pozemky aspon to tak davnejšie cca 10 rokov bolo tiež sme potrebovali vediet kto je vlastnik kôli vykopom išiel som na urad a starosta my to dal
Jeggy
22.07.11,08:42
Dakujem za radu, obrátím sa na starostu obce.
ascari
25.07.11,05:48
Keďže sa vieš orientovať na katasterportáli tak ti nebude robit problém takáto trochu zaujímavá pátračka. :D
Otvoríš si na googleearth alebo mapy.sk (alebo iné stránky) leteckú snímku, potom sa pomocou intravilánu, ciest, potokov a železníc zorientuješ kde sa vlastne nachádzaš a tam sa pokúsiš nájsť kde sa tá parcela nachádza... Mapy sú orientované na sever takže otáčať nič nemusíš len nastavíš rovnakú mierku. Je to trochu zložitejšie ale keďže si v zahraničí tak ti to snáď pomôže.