Gabika30
19.07.11,14:00
Chcem sa opýtať máme kiahne 6-ty deň.potierala som tantum verde- zelená ústna voda ale mi došiel a v lekárni mi hovorili že je teraz výpadok a dala mi spray ale je nie zelený a má mätovú príchuť či sa to môže striekať aj tým.A kedy môžme ísť trochu von.Ďakujem.
pasuliatko
19.07.11,19:52
zelený je s mätovou príchuťou nie náhodou?
Gabika30
20.07.11,05:07
Áno len sa mi zdá sladší či to nevadí.
evuš
20.07.11,07:07
...skús Fenistil gel...
pasuliatko
20.07.11,16:39
a to máš preto aby ti to liečilo? lebo to som ešte nepočula.preto sa pytam
Zvedavôčka
21.07.11,22:43
tantum jemne znecitlivi a susi chrasty :) to je najnovsia metoda liecby :)

V takomto pocasi o prechadzkach ani neuvazuj, myslim to vazne :) Normalne sa chodi vonka az ked su chrasty zasusene, ale vy sa mozete kluedne este 6 dni vyhadzovat. V takomto pocasi, ale von ani nos nevystrcte. Stare mamy vzdy hovorili, ze ovcie kiahne by mali byt pod perinou, lebo nesmu zachladnut, inak sa rady vratia (ja som ich tiez mala 2x) - takze dietatko si drz v posteli a v teple, pokial sa ti len da (ja viem ze je to o nervy, moje ich mali naraz a to mala dcera len 8 mesiacov), kluedne aj 14 dni, potom pomaly pustaj po byte.

Ak sa deturencom objavia afty v puse, daj tiez tantum, ale treba ist pytat od deckarky aj taky priesvitny gelik na znecitlivenie, lebo ti prestanu pit aj jest. velmi to totiz bolu :( (nazov si uz nepamatam, nie som deka sestra)

Co este treba sledovat je, ci dieta nema problemy s videnim, netrie si ocka..... niekedy sa ovcie kiahne "vyhodia" aj na sietnici a potom treba ocne vysetrenie a aj otalmologicku liecbu, aby neboli trvale nasledky na kvalite videnia.

Zelam pevne nervy a super fantaziu pri vymyslani zabaviek ;)