qwert1
19.07.11,15:46
klucom nam to dvom neslo,uz som cakal kedy sa zlomi samotny kluc ... Nestalo sa to niekomu,nieje nato nejaky lepsi kluc co by bol z oboch stran kotuca,aby aj lepsie drzal ? ... je to 230mm,takze mozno je to aj tym viac zaseknute ako pri mensich priemeroch...uz neviem ci to dat do servisu,ak by si stym niekde vedeli radu.
buchač
19.07.11,13:51
klucom nam to dvom neslo,uz som cakal kedy sa zlomi samotny kluc ... Nestalo sa to niekomu,nieje nato nejaky lepsi kluc co by bol z oboch stran kotuca,aby aj lepsie drzal ? ... je to 230mm,takze mozno je to aj tym viac zaseknute ako pri mensich priemeroch...uz neviem ci to dat do servisu,ak by si stym niekde vedeli radu.

...a aj ste sa asi " modlili " statočne pri tom...;)....asi ako ja ,keď sa mi urval ten záchytný kolík ...:confused:

Teraz riešim tak , že dám do zverára ...predsa len je lepší úchyt , v prstoch sa to blbo narába ...
alltracboy
19.07.11,14:14
mozno blba otazka, ale stava sa to... netocis to zlym smerom? Inak by som to skusil dat do zveraku ako pisal kolega a rukavicami tocit kotuc.
alltracboy
19.07.11,14:14
este tam mozes skusit streknut nieco na bazi petroleju- WD40, yeld extra atd.
qwert1
19.07.11,14:25
ten zverak som neskusal,dakujem za radu,snad to pojde ,jo snad proti smeru otacania by to malo ist,ale pre istotu som skusal obe strany viackrat :)
misxo
19.07.11,14:27
majzlik a kladivko a zarucene povoli aj velka flexa. odskusane 100x na starej bulharke a Hiltine. predsa ak som niekde vonku tak nepobezim s kazdym kotucom do zveraku
Chobot
19.07.11,14:54
ten zverak som neskusal,dakujem za radu,snad to pojde ,jo snad proti smeru otacania by to malo ist,ale pre istotu som skusal obe strany viackrat :)

... no nie som si istý (dávnejšie som nedržal uhlovú brúsku..), ale mám taký pocit, že to nie je proti smeru otáčania, ale v smere otáčania.

A ak tam nemáš ten fixovací kolík (stalo sa aj mne, že sa ulomil - bol z plastu), tak to robím tak, že brúsku uchytím do zveráku, kombinačkami chytím samotný kotúč a tým dvojkolíkovým kľúčom odtočím ten upevňovací šrób.
220870
19.07.11,17:33
Zverák,alebo po stavbách zo sebou nosím blicky.
igorki
20.07.11,11:34
V žiadnom prípade nie sekáč a kladivo to môže spraviť len idiot.:( Trieskať do karbošky kladivom po hlave by si mal.
Kvalitnejšie blicky bez problémov menej kvalitné sa budú šmýkať.
Indeed
20.07.11,11:44
Vyrobca tychto brusok venoval veĺa peňazí a času do vyskumu a vyvoja týchto brúsok.

Preto neobjavujme Ameriku a kotuč uvoľňujme vždy len zafixovaním vretena aretačným gombíkom a pootočením proti smeru otáčania kotúča rukou v rukavici,držaním za kotúč.

Kľúčom len vtedy ak, je kotúč zodratý až po prírubu.

Kľúč musí byť správne nasadený,ak sa zošmykne treba použiť iný kľúč , alebo vymeniť príruby za nové .

Ja som takto povolil niekoľko sto kotúčov a nikdy nebol žiaden problém.
lubko6394
20.07.11,11:47
V žiadnom prípade nie sekáč a kladivo to môže spraviť len idiot.:( Trieskať do karbošky kladivom po hlave by si mal.
Kvalitnejšie blicky bez problémov menej kvalitné sa budú šmýkať.

Ani nie. Ak je to dobre zakusnuté a zaistíš to tým zaisťovacím čudlíkom a náradie Ti nepovolí tak urveš ten kolík. Najviac sa mi vidí tá finta so zadržaním kotúča jednými blickami a odťahovanie druhými.
Indeed
20.07.11,11:51
Ani nie. Ak je to dobre zakusnuté a zaistíš to tým zaisťovacím čudlíkom a náradie Ti nepovolí tak urveš ten kolík. Najviac sa mi vidí tá finta so zadržaním kotúča jednými blickami a odťahovanie druhými.

Ako som napísal povolil som niekoĺko stoviek kotúčov a nikdy som ten kolík neurval.

Povoľovať treba plynulou silou, nie kladivom !

Je možné povoliť aj tak, že na vretene je zárez kam sa nasadí kĺúč č. 17 alebo 18 a ďalším kľúčom na prírubu povoliť kotúč.
lubko6394
20.07.11,11:59
Ako som napísal povolil som niekoĺko stoviek kotúčov a nikdy som ten kolík neurval.

Povoľovať treba plynulou silou, nie kladivom !

Je možné povoliť aj tak, že na vretene je zárez kam sa nasadí kĺúč č. 17 alebo 18 a kľúčom na prírubu povoliť kotúč.

Ja som urval jeden. Asi záleží aké náradie používaš, ten ukrútený kolík bol ale na 50 éčkovom šmejde, ku ktorému Ti dodajú kľúč z "makového kvetu" čo sa Ti ohne eštelen sa naň pozrieš. Ja som si spravil lepší a nevydržal kolík - tá 17-ka ma nenapadla.
igorki
20.07.11,12:38
ulomit kolik na 230 karboške povolovaním?tak už čo by bolo za šmejd...samozrejme že každa kvalitnejšia karbobrúska sa da povoliť ručne bez klúča a ja to tak aj robím...len žiadne nasilie
lubko6394
20.07.11,12:41
ulomit kolik na 230 karboške povolovaním?tak už čo by bolo za šmejd...samozrejme že každa kvalitnejšia karbobrúska sa da povoliť ručne bez klúča a ja to tak aj robím...len žiadne nasilie

žltý einhell - až teraz mi trklo - vstup do pekla.
qwert1
22.07.11,16:47
http://www.mall.sk/uhlove-brusky/einhell-rt-ag-230-red

nasiel som manual,tusim som spravil blbost a zaistoval opacnou stranou tou sirsou ku kotucu-takze sa to zakuslo do kotuca a nielen do toho plechoveho stredu, mam ja popol na hlave.
Skusal som upnutie do zveraka,ked som len na kraji tak sa lamal az kotuc...,bez uspechu,mal som pocit ze ani o stupen nejde pohnut, uz to dam snad do servisu,neviete kde by si s tym dali rady, Blava,trnava??
rozstrihanie kotuca asi tiez nepomoze,kedze je to zakusnute kde to nerozstiham...
alltracboy
22.07.11,17:24
nieje mozne. Dones mi to ja to spravim :D Tak zakusnuta snad karboska nemoze byt aby to rozumne neslo povolit.
qwert1
22.07.11,17:30
velice rad,kam mam prist ?:D
alltracboy
22.07.11,17:34
ba-raca.. inak keby si sem hodil foto s detailom toho kotuca, osky a matice ako ej to momentalne donicene, bude sa dat mozno viac poradit. pokial je na oske vyrez na kluc tak v extremnom pripade by sa mohla na maticu navarit paka.
qwert1
22.07.11,17:38
noo napis kontakt na ss pripadne,ak to myslis vazne :) zajtra chcem prehodit na diamant na dlazbu
qwert1
22.07.11,18:06
praveze nic snim nieje,ani otvor som neznicil pri odkrucani,vyzera presne ako na obrazku toho eshopu co som dal. Akurat tam vidim ze maju tiez zalozeny sirsou stranou ku kotucu ale v manuali je to naopak,tak uz fakt neviem ... chytil som to do sirokeho zveraha,skoro cez cely kotuc, a nic
peterkos2
22.07.11,18:42
praveze nic snim nieje,ani otvor som neznicil pri odkrucani,vyzera presne ako na obrazku toho eshopu co som dal. Akurat tam vidim ze maju tiez zalozeny sirsou stranou ku kotucu ale v manuali je to naopak,tak uz fakt neviem ... chytil som to do sirokeho zveraha,skoro cez cely kotuc, a nic
A povoľuješ to oproti tej šípke ,ktorá je nahlave brúsky alebo naopak?Správne je v smere šípky. Možno nejde povoliť preto,že si skúšal aj na jednu aj na druhú stranu a teraz to máš fest utiahnuté.Keď to máš vo zveráku,založ kľúč a opatrne klepni kladivkom alebo na kľúč nasaď kus trubky pre väčšiu páku.Musí povoliť
alltracboy
22.07.11,19:00
noo napis kontakt na ss pripadne,ak to myslis vazne :) zajtra chcem prehodit na diamant na dlazbu
hmm tak to ti nepomozem, ja tam pracujem a najskor tam budem pracovat v pondelok :D neviem do akej miery si technicke drevo, lebo obcas sa veci opisuju brutal tazke a je to iba prkotina. V najhorsom z toho padnem na rit aj ja :D
peterkos2
22.07.11,19:33
Ešte jedna možnosť ma napadla.Ak sa dá založiť vidlicový kľúč na vreteno z opačnej strany kotúča ako je matica a do matice originál kľúč - vzájomná poloha tých kľúčov musí byť ako pri roztvorených nožniciach a obidvomi rukami stlač tieto kľúče k sebe akoby si chcel zavrieť tie nožnice.Nesmú byť však ďaleko od seba-len aby si ich občiahol stlačiť dlaňou a prstami.Vyvinieš takto veľkú silu.Samozrejme ak ti to dovolí veľkosť kotúča
qwert1
22.07.11,19:45
do druhej strany vidlicovy nevlozim ,lebo je tam kryt,kt. je sice odopinaci,ale neda sa zlozit bez odkrutenia kotuca-len otacat, mozno tu paku skusim na kluc,to by tiez mohlo pomoct ,kladivo som skusal,ale ako kolega predtym pisal ze to nieje dobre..
no neviem,je to mozne ze je to blbost a niekto dalsi by to spravil za minutu,ale som ochotny zato zaplatit flasu pripadne velku bonbonieru,tak mate lahko zarobene kto ma zaujem :D
este dalsie mozno, ak by slo rozobrat celu hlavu,potom by som vybral kryt z druhej strany,ale to uz neviem,je to v aute teraz to neviem ci by preslo,boli tam nejake sroby ale nemam ani bocny kluc pri sebe...
qwert1
23.07.11,20:23
nepomohla ani 2-metrova paka, stale sa to vysmyklo ... uz mozno fakt len prizvarat
qwert1
26.07.11,18:13
dnes rano som to dal v autoservise chalanom, mali to za 2 minutky, radili mi v zeleziarstve nahrievat autogenom ako to davaju robit ked sa im zasekne, ale tito to spravili kladivkom,ani si to nepotrebovali upevnit. Kto umi,ten umi :)
poucenie,dat to kratsou stranou ku kotucu,aby sa neupevnovalo o ine ako ten plechovy stred kotuca,a ma zmysel davat tam aj nejaku tu vazelinu ?
dano.pogac
27.07.11,23:02
Vazelínu určite nie. Mohlo by sa stať že sa ti ten kotúč zase samovoľne povolí a to určite nieje nič čo by si chcel zažiť. Do budúcnosti len poradím že to netreba uťahovať ako Rambo. Kotúč sa uťahuje sám pri záťaži. Makita má jeden patent, ktorý volajú superpríruba. Je to špeciálna matica, ktorá sa zaťahuje bez kľúča normálne rukou. Raz som videl ako chlapík zatiahol superprírubu blickami. Samozrejme sa to zatiahlo pri záťaži ešte raz tak. Jediná možnosť bola vyrezať ten kotúč a až keď sme ho odtiaľ doslova vyštípali, tak sa nám superprírubu podarilo povoliť.
dudka00x
13.04.15,20:10
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.
tannenkau
13.04.15,21:05
este tam mozes skusit streknut nieco na bazi petroleju- WD40, yeld extra atd.

občas sa skúšala aj brzdová kvapalina
dobre vzlína
tannenkau
13.04.15,21:07
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.

Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vlado 33
13.04.15,23:20
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.

Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.

Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za štyri roky určite niečo vymyslel. Ja mimochodom som použil priblblý zverák.