smutnaosoba
19.07.11,18:52
Ahojte,

mám 20 rokov a nijako za svet sa nemôžem uvoľniť. Ja neviem, ako to niektorí ľudia robia, že sa dokážu uvoľniť, že dokážu relaxovať. Ja to neviem.

Skúšala som knihu, film, hudbu...nič nepomáha

Máte dáke osvedčené spôsoby? Čo by mi pomohlo?

Vďaka
Nandrolon
19.07.11,17:17
Relax neznamená principiálne nič nerobenie, ale vykonávanie činnosti, ktorá ťa napĺňa.
Pre niekoho, kto fyzicky maká môže byť relax pozeranie TV s fľaškou na stole, pre niekoho kto nepracuje fyzicky, napr. sedavé zamestnanie môže byť relax behanie, alebo ťažká fyzická práca na chalupe, v posilke...
No a potom pre niekoho aj seks :-))))))))))))
Stanislav 1975
19.07.11,17:20
Relax neznamená principiálne nič nerobenie, ale vykonávanie činnosti, ktorá ťa napĺňa.
Pre niekoho, kto fyzicky maká môže byť relax pozeranie TV s fľaškou na stole, pre niekoho kto nepracuje fyzicky, napr. sedavé zamestnanie môže byť relax behanie, alebo ťažká fyzická práca na chalupe, v posilke...
No a potom pre niekoho aj seks :-))))))))))))

sex je ozaj dobrý relax...:D
Nandrolon
19.07.11,17:33
no pre deti dobrý. pre nás už iba tá fľaška :-)))))))))))))))

ps: ale ešte k téme: treba si uvedomiť že zdravý človek nemá problém s nejakým nedostatkom fyzickej regenerácie. Všetko je iba v hlave, telo si dokáže odpočnúť s minimom odpočinku, ale mozog už nie.
Preto niekto nechápe ako si môže človek "dobíjať baterky" ťažkou fyzickou robotou, prípadne nejakou veľmi náročnou celodennou túrou, keď človek príde unavený....
Lenže: telo príde unavené, za 6-8 hodín je plne zregenerované ale mozog je hlavne vyčistený, takže znova funguje vnútorná rovnováha... a človek je spokojný.
Zvedavôčka
21.07.11,22:23
ja, ked je uz v zime vazne zle a mam toho brutalne vela, chodievam do Wellnwssu. Myslim, ale takeho poriadneho, kde je viacero druhov saun, perlicka, chodiace kupele na nohy.... Dam si 10-20 min sauny, oblejem sa ladovou vodou, potom zas inu (najradsej mam take, kde vdychujem bylinky alebo eukalyptus, ale posledne ma ocarila bambusova), vyladujem si nohy, potom sa vymasiruje v perlicke a hned je svet gombicka :) Potom si v aute cestou domou pustim poriadne nahlas muziku a ziaaaadna depka nema sancu ;) (ak je ozaj zle, beriem so sebou aj kamaratku, lepsi recept asi nepoznam)
lujza.j
22.07.11,16:14
ja napr. od októbra do júna každý pondelok chodím na keramický krúžok/ručné modelovanie/ nie hrnčiarsky kruh, 2x do týždňa TAE-BO, 1x mesačne kozmetika s masážou tváre a dekoltu, dobrý spánok.
petermikuláš
19.08.11,20:38
Ahojte,

mám 20 rokov a nijako za svet sa nemôžem uvoľniť. Ja neviem, ako to niektorí ľudia robia, že sa dokážu uvoľniť, že dokážu relaxovať. Ja to neviem.

Skúšala som knihu, film, hudbu...nič nepomáha

Máte dáke osvedčené spôsoby? Čo by mi pomohlo?

Vďaka

Relaxácii sa dá naučiť, je to normálna tréningová psychologická metóda. Len treba dať dať pozor, aby to bola fakt relaxácia a nie nejaká ezoterika a pod.
Napr. jedna z nich je napr."autogénny tréning" a naučí ťa ju každý klinický psychológ.
myara
27.08.11,05:42
ja som zase taka, ze stale musim nieco robit, najlepsie dve veci naraz, raz mi mama povedala, ze neviem oddychovat, ale praveze ked som co najviac aktivna, to ma zrelaxuje
alabut
29.08.11,17:09
Relax = prestat mysliet. Mne sa zda, ze relaxuje vacsia cast sveta.