Luisa30
19.07.11,19:22
chcela by som sa opytat ci sa daju preniest dokumenty sietovym kablom s jedneho notebooku do druheho..problem je ale ze jeden notebook s ktoreho chcem preniest dokumenty je pokazeny a to tak ze nefunguje monitor ..chcem ho dat do opravy ale niekde som pocula ze vtedy sa automaticky s pamati vymazava vsetko... ak sa to da tak poprosim o radu ..
vopred dakujem ..:D
Nandrolon
19.07.11,17:30
napoj ho na externý monitor, je to to najjednoduhšie riešenie.
newmi
19.07.11,20:10
presne tak, pripadne aj na TV sa da, zalezi ake mas vystupy na notebooku a ake vstupy na TV ;-)
Luisa30
19.07.11,20:36
napoj ho na externý monitor, je to to najjednoduhšie riešenie.
ako to mam chapatja sa do toho vobec nerozumiem . :( :D
Luisa30
19.07.11,20:37
presne tak, pripadne aj na TV sa da, zalezi ake mas vystupy na notebooku a ake vstupy na TV ;-)
ja praveze vobec neviem .. ale asi nie to je maly notebook ...
KoxXxo
19.07.11,20:50
Za prvé: prečo nefunguje display?
Za druhé: myslím že má min. VGA výstup na bežný monitor.
Vlado40
19.07.11,20:51
Daj sem typ NTB alebo sa pozri aké má z boku výstupy okrem USB a siete LAN.
Nandrolon
20.07.11,03:11
VGA výstup to bude mať na 99%. Ak ho spojíš s monitorom, ktorý následne zapneš, buď sa ti obraz presmeruje automaticky, alebo stlačíš niektorú z tých kláves FN+hore čo tam je nakreslené a finito...
Ľubomír
20.07.11,06:12
Nemôžeš to stiahnúť na USB kľúč?
Nandrolon
20.07.11,06:18
bez monitora ťažko...
PaloPa
20.07.11,08:04
napoj ho na externý monitor, je to to najjednoduhšie riešenie.

Ext. monitor je aj podľa mňa najlepšie riešenie.

Jedna z iných možností je kúpiť si (prípadne požičať) krabičku pre napojenie externého 2,5" disku cez USB
(každá PC predajňa, prípadne tu: http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000330043001138)

Opatrne vybrať zo spodnej strany harddisk z NB (zvyčajne iba pár skrutiek),
vložiť do krabičky a cez USB pripojiť k druhému NB.

Prípadne požiadať servis o zálohovanie dát pred opravou.

Palo
Luisa30
20.07.11,14:00
no este neviem ale pravdepodobne sa mi zahrial velmo alebo neviem preco
MilanH
20.07.11,14:08
Tiez suhlasim stym poziadat v servise o zalohu. A brat mal tiez pokazeny display na NB a v servise sa mu obsahu disku ani len nedotkli. Co tam mal vsetko tam ostalo. Vymenili ten vrchny panel ci co to je a hotovo.
Zoltan Miklos
27.07.11,09:29
najlepsie je naozaj vybrat HDD a strcit do USB krabicky, ako hovori PaloPa. potom sa da hdd pripojit k druhemu pocitacu a vsetko potrebne sa da prekopirovat. cista praca.
lenkano
22.09.11,06:51
Ext. monitor je aj podľa mňa najlepšie riešenie.

Jedna z iných možností je kúpiť si (prípadne požičať) krabičku pre napojenie externého 2,5" disku cez USB
(každá PC predajňa, prípadne tu: http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000330043001138)

Opatrne vybrať zo spodnej strany harddisk z NB (zvyčajne iba pár skrutiek),
vložiť do krabičky a cez USB pripojiť k druhému NB.

Prípadne požiadať servis o zálohovanie dát pred opravou.

Palo

Ahoj, možem sa spytať, či tie ramceky su univerzalne? http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=16321939 Ja sa v tom nevyznam, tak či to velkosťou a podobne sedi s kazdym HDD. Mam podobny problem, ale mne sa odpalila graficka. Kupila som novy NB, ale vsetky potrebne dokumenty mi ostali v starom. Staci ten HDD vložit do tej krabičky a prepojiť s akymkolvek funkcnym PC? Ďakujem za radu...
PaloPa
22.09.11,07:22
Ahoj, možem sa spytať, či tie ramceky su univerzalne? http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=16321939 Ja sa v tom nevyznam, tak či to velkosťou a podobne sedi s kazdym HDD. Mam podobny problem, ale mne sa odpalila graficka. Kupila som novy NB, ale vsetky potrebne dokumenty mi ostali v starom. Staci ten HDD vložit do tej krabičky a prepojiť s akymkolvek funkcnym PC? Ďakujem za radu...

Ja osobne som použil viacero externých boxov, HDD z viacerých NB-kov, nemal som zatiaľ žiadny problém.
Rámček, na ktorý je link vyššie má rozhranie SATA, pre 2,5" disk, vyzerá to OK.

Ak si chce však človek byť istý, nič nebráni disk vybrať a zbehnúť do niektorej PC predajne, či servisu
a nechať si poradiť a ukázať, či všetko pasuje.

Palo
misoft
22.09.11,10:59
Ahoj, možem sa spytať, či tie ramceky su univerzalne? Keďže dnes je skoro všetko normalizované (rozmery HDD, napájania a pod.), tak aj ext. rámčeky (boxy) sú normalizované (typizované) pre jednotlivé rozmery HDD (2,5´, 3,5´)