xtrle
19.07.11,21:14
Zdravím.

Kúpil som záhradu na Žabom Majeri a chcel by som si tam postaviť malú chatku s rozmermi cca 5x5m. Na stavebnom úrade v Rači mi povedali, že to žiaľ nie je možné, pretože daná lokalita má v územnom pláne napísané "výrobná a priemyselná činnosť, inžinierske siete a sklady". Háčik je v tom, že dosť veľa "záhradkárov" tam má nielen chatky, ale aj veľké domy. Ako je toto možné? To sú akože všetko čierne stavby, alebo čo? Je teda nejaká šanca legálne tam vôbec niečo postaviť? Keď to má teda v územom pláne priemysel a sklady, tak treba tú chatku pomenovať ako sklad? Vopred vďaka za každú vecnú radu.
220870
19.07.11,19:47
Tak si postav chatu a daj jej oficiálne meno SKLAD.Nieje písané čo musíte skladovať......víno,pivo, haraburdy, fazulu, mrkvu....Sklad nemá dané, ako musí ,alebo nemusí vyzerať.Kľudne môže vyzerať ako chata.
vratnik
20.07.11,05:19
Presne tak, chatku premenovať na sklad ovocia a zeleniny. Ostatní si chatky postavili v minulom režime. Viac o tom písať nebudem, lebo pri tejto vláde za to hrozí basa.
xtrle
20.07.11,09:07
No dnes mi odpísala vedúca stavebného úradu v Rači, takže možno to niekomu pomôže a takisto aj uvidí, aké nezmyselné boli predchádzajúce odpovede. Cez dané územie sa plánuje severný obchvat Bratislavy z Galvaniho do Lamača. Čiže cez tie záhrady pôjde cesta (ak na ňu raz budú peniaze). Z toho dôvodu tam nechcú dovoliť absolútne nič a povedali, že všetky domčeky, ktoré tam sú, to sú čierne stavby.
Ice dive
20.07.11,09:13
no tak sa prejdi po okolí a pozri či tie čierne stavby majú aj súpisné čísla, či majú poštové schránky, kam sa dotyčným doručuje pošta a pod... nakoľko dosť pochybujem, že by o takejto mega černote... nebolo písané v nejakých novinách resp. sa o to niekto neopieral, že mňa poťahujete za čiernu stavbu a celý žabí majer je čierna stavba a pod...

skús sa pýtať p. Talabku, ako postupovať pri stavbe menšej rekreačnej chatky s jazierkom ako on urobil pri Réci...