Pidgey
19.07.11,22:51
Zdravim.Mam problem s pripojenim na ftp.
mam vlastnu domenu, kam sa viem cez ftp pripojit. standardne som pouzival total commander. U mna doma mi vsetko fungovalo uplne v poriadku, ale v praci sa mi pri pokuse o pripojenie sico pripoji (nic zle nevypise, ale zobrazi sa mi iba prazdna strana na commandri, a nic tam nie je, ziadne zlozky. Vsade, aj v praci, aj doma sa pripajam za routerom , doma cez wifi.
Teraz som doma menil router, a uz ani dioma s aneviem pripojit cez Total commander na ftp. Resp, pripojim sa, vidim, priecinky,ale pri pokuse hociktory z nich otvorit sa mi uz nic neotvori, tusim opat ta prazdna strana.
Mne z toho vychadza, ze bude asi treba nieco nastavit na routri tak, aby to nejako neobmedzovalo ft spojenie, vedeli by ste mi prosim poradit? kde to hladat? Mam router tusim D link (nieco) 400.Za kazdu radu vopred dakujem
aiosys
19.07.11,21:03
V rpvom rade by som nehladal chybu v Total Commandery... tiez ho pouzivam na pripajanie na FTP... ak mozes, napis aky je to hosting a ja mrknem ci tam niekde nemame niekoho weby. V nastaveniach k FTP si mrkni ci mas zaskrtnute policko Use passive Mode [Like WWW browser], niektore FTP mi bez toho padali.

Kazdopadne skus nejaky iny FTP manager... Filezilla alebo nieco podobne... viem nuda, ale to je to prve co by som spravil... raz som mal aj virus co mi branil v pristupe na FTP [to bolo nenormalne davno], skopiroval sa na FTP a potom bol problem... takze si aj preskenuj pocitac... [Superantispyware alebo Malwarebytes]...

navyse na svoje FTP sa mozes dostat aj cez normalny prehliadac ako je Opera alebo IE... takze to poskusaj... a hadam zistis kde je problem...
Pidgey
20.07.11,05:59
Ahoj, vdaka za rady, hosting mam cez slovaknet.sk, mam tam zaseveny eshop od zoner inshop. Pasivny mod som nemal zapnuty, ale aj ked som si ho teraz zapol, nejde mi to.
Virus myslim ze nemam, davam si pozor co otvaram a kam chodim, relativne pravidielne si necham zbehnut pc spybotom, esetom a registry mechanic.
Cez webove rozhranie mi toislo iba raz, ale teraz uz ani to nie, otvori sa mi prazdne okno (skusil som IE, a chrome).
skusil som ftp commander, a tiez mi to nic neotvorilo, prazdny priecinok. skusim teda este tu filezillu, ci to pojde tak.
Zatial vdaka
TomasHC
20.07.11,06:54
Niektore hostingy v ramci zvysenia bezpecnosti umoznuju prihlasenie len cez urcite IP/subnety, pozri ci to nie je obmedzene...
aiosys
20.07.11,06:58
Cez webove rozhranie mi toislo iba raz, ale teraz uz ani to nie, otvori sa mi prazdne okno (skusil som IE, a chrome).
Zatial vdaka

Ak si naozaj presvedceny o tom, ze to nemoze byt virus [aj ked ja by som to preskenoval s niecim lepsim ako su tie veci co si spomenul], skus sa pohrabat v nastaveniach hostingu. Mozno tam mas nastavenu nejaku vtakovinu. Na Slovaknet nemam nic, takze ani nepoznam to prostredie.
Pidgey
22.07.11,23:12
tak, moc som nemal cas to riesit. Komunikoval som s prevadzkovatelom kde mam web. nieco tam menili (aj ine veci co som potreboval, ciz neviem presne co :) ), ale potom s ami uz doma dalo pripojit na ftp. ale, ked som si zobral notas do prace, tak tam mi to ftp opat neslo. tak netusim v com to moze byt. lebo nastavenie je teda spravne, ked mi to doma ide, na serveri asi tiez. tak jedine ze by bol v praci router nejak inak nastaveny, ale k nemu sa zial nedostanem...
Vdaka, ze vsetky rady a usmernenia.