simoneccka1
20.07.11,06:32
Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké su podmienky pri výstavbe terasy. Totižto v stavebnom povolení sa terasa nespomína, pritom je riadne naprojektovaná. Jedná sa o terasu, ktorá je vyvýšená nad zemou cca 1m, stojí na 3 stojkách, rozloha 3x5m a je vypustená priamo z domu. Je potrebné podať ohlásenie drobnej stavby? A ešte sa chcem opýtať, či je potrebné vyňať z pôdneho fondu aj tento "kúsok" pôdy pod tými troma stojkami. Ďakujem pekne za každú radu.
Ajk&
20.07.11,04:50
Si veľmi poriadna, asi sa naplatíš ..... ja osobne by som to nerobila keď je na projekte. Ako to že pod terasou máš ornú pôdu a dom máš postavený na stavebnom pozemku.....
TomasHC
20.07.11,05:12
Ajk&: asi preto, že sa vyňala len časť pod domom
simoneccka1
20.07.11,07:09
No dom je 8x12m, cize mame vynate 96m2. Tak radsej si priplatim za kolky teraz, ako by som potom mala platit pokuty alebo pod. Pri kolaudacii s tym asi potom bude problem, neviem, preto sa pytam, ako to riesit...
dadika22
12.03.13,11:43
Tiež by sme chceli urobiť terasu s betónovými základmi k ešte neskolaudovanému domu. Terasa však nie je na projekte domu a nie je k nej teda ani stavebné povolenie. Vie mi prosím niekto poradiť, ako to urobiť? Máme podať ohlásenie drobnej stavby? Neviem ako si to dať potom geodeticky zamerať, či aj s tou terasou, alebo len dom. Neviem, na koho sa obrátiť. Poradíte, ako postupovať?
acho
13.03.13,13:05
prispejem mojou skusenostou...
K stavebnemu povoleniu som dal projekt, kde sice bola terasa zakreslena,no nebola zapocitana v zastavanej ploche. Terasu som postavil v inom, vacsom rozmere. Je voci vonkajsiemu terenu vyvysena o 20 cm a je priamo napojena na dom. Pri kolaudacii to nikto neriesil, terasu pan zo stavehneho uradu videl.
Emka Roman
13.03.13,14:08
Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké su podmienky pri výstavbe terasy. Totižto v stavebnom povolení sa terasa nespomína, pritom je riadne naprojektovaná. Jedná sa o terasu, ktorá je vyvýšená nad zemou cca 1m, stojí na 3 stojkách, rozloha 3x5m a je vypustená priamo z domu. Je potrebné podať ohlásenie drobnej stavby? A ešte sa chcem opýtať, či je potrebné vyňať z pôdneho fondu aj tento "kúsok" pôdy pod tými troma stojkami. Ďakujem pekne za každú radu.

Záhrada sa vyníma z pôdneho fondu ?
dadika22
18.03.13,05:41
zamerať ste si dali len dom bez terasy a tak vám ho aj zakreslili do katastr.mapy?
acho
18.03.13,13:21
ano, kataster to zapisal bez terasy, len ako obdlznik tvoriaci "cisty" obvod domu