focus3ccd
20.07.11,10:09
Dobry den, viem, ze to tu bolo niekolkokrat diskutovane, ale konkretnu odpoved som nenasiel.
Podal som si oznamovaciu povinost ohladom stavby pristresku na hranici pozemku. Az ked som si v zmysle zakona o slobodnom pristupe k informaciam zistil, ze pisomny suhlas suseda nie je potrebny, tak mi to prevzali. Avsak dnes si ma zavolali a povedali mi, ze to takto mozu schvalit, ale pristresok nesmie byt pevne spojeny so zemou. Cize ani betonova patka.

Niekde sa tu pisalo o nejakych cm hlbky (50cm) ale ziadny zakon to nedefinuje.

Mate pristresky na patkach, alebo dodrzujete zakon a mate ich len tak volne pohodene.... :D

Vsak aj na tej patke je to rozoberratelny netrvaly spoj.
Dakujem
Indeed
20.07.11,08:17
Daj do papierov ako to oni chcú,

a kľudne si pristrešok urob podľa toho ako Ti to pasuje. :cool:
focus3ccd
22.07.11,06:27
To nikto nemate pristresky?
marleau
22.07.11,08:53
Včera som dokončil jeden,základ 40 x 40 do hĺbky 100 cm.Úradom nikto nič nenahlasoval.Či je to podľa "zákona" neviem,ale 99% ľudí to nehlási,tak "jaký pak copak"?Ten,čo mám v profile,je tiež "utajený",až na to,že ho vidno aj na Google Earth...
svrki
22.07.11,15:48
Ja som do oznamovačky na drobnú stavbu napísal aj bet. pätky a nikto nenamietal.
iv@n
24.07.11,19:56
je to od úradu k úradu iné, každý si vykladá zákony po svojom. ja som robil prístrešok pre auto s pätkami asi meter od hranice pozemku a chceli písomné vyjadrenie suseda že s tým súhlasí, aj ked k drobnej stavbe by nemali požadovať tieto veci (sused tam má tiež garáž takže som mu to dal podpísať). ide o to, že je na ich posúdení či to odklepnú ako drobnú stavbu alebo nie a potom aby si vybavoval stavebné povolenie.
focus3ccd
27.07.11,08:04
Tak to je humor. Takato odpoved mi prisla z uradu:
urad mi dava na vedomie, ze na moju drobnu stavbu (pristresok na drevo) nie je potrebne ohlasenie.

Pred tymto vyjadrenim len citovali staveb. zakon, ze stavba je stavebna konstrukcia ukotvena pevne zakladom. Cize to asi nedefinovali ako stavbu, to je sice pekne, ale vsak to je drobna stavba s doplnkovym charakterom a ohlasovaciu povinnost treba....
Tak na Slovensku je fakt vsetko mozne.