mariab
21.07.11,07:51
Dobré ráno,

poprosím o dobré rady a recepty na prípravu konzervovaného mäsa. Dcéra odchádza s rodinkou do Chorvátska, variť si bude sama, tak chceme takto pripraviť niečo chutné. Nemám s tým skúsenosti, tak preto sa obraciam na Vás.
Za odpovede ďakujem.
Mária
VERONIKA6
21.07.11,05:56
arizona
21.07.11,05:56
81janka
21.07.11,21:18
Mäso zavárame prevažne bravčové a väčšinou vtedy, keď robíme zabíjačku, pretože sú k dispozícii aj ostatné ingrediencie:
- bravčovú paprčku a trocha bravčových koží dáme variť do vody na rôsol spolu s čiernym korením, novým korením a bobkovým listom, povaríme asi 2 hodiny a necháme mierne prechladnúť. Medzitým si na dno fľaše uložíme štvorček surovej bravčovej kože, naukladáme do fliaš plátky mäsa, dáme zarovnanú PL soli, 3 zrnká čierneho korenia a 1 zrnko nového korenia a zalejeme prchladnutým rôsolom. Vidličkou alebo nožom "povypúšťame" všetky vzduchové bublinky, fľaše uzatvoríme a sterilizujeme 2 hodiny, alebo, ako to už písali aj v iných témach, 1 hodinu a po 24 hodinách opäť 1 hodinu. Takto pripravené mäso skladujeme klasicky v špajzi a pripravujeme ho na akýkoľvek spôsob, najmä vtedy, keď treba niečo rýchlo navariť (naposledy napr. chlapom na stavbu, keď sme celý deň robili ....)
foaswc
26.07.11,17:57
Ja som na dovolenku zavarila pečené mäso, ale aj mäso nakrájané na kocky, udusila som cibuľu, pridala mletú papriku ( do polomäkka ) a potom na dovolenke som pridala hrášok, alebo šampiony a zahustila múkou. Sterilizovala som 30 minút. Tento rok som skúsila dať mäso do rôznych marinád a zamrazila som ho a aj takto to bolo dobré a obed bol rýchlo uvarený.