kidquizine
21.07.11,10:27
Dobrý deň, doma mám wifi router Edimax. Na stolový počítač som k nemu pripojený káblom ale rád by som chytil wifi na mojom iPhone či notebooku. Sieť mi nájde a heslo si nepýta ale napíše, že k sieti sa nedá pripojiť. Skúšal som do internetového prehliadača zadať IP adresu routera, ale pýta si to meno a heslo - a tu je problém. Neviem kde ho mám nájsť. Hľadal som v manuáli ale nenašiel som. Neviete mi niekto prosím poradiť? Volal som do opravy ale tam mi povedali že mi môžu poradiť cez internet niečo ako chat ale že za 20€ za každú začatú hodinu - zdá sa mi to dosť veľa a preto som sa obrátil sem. Poradíte mi prosím?
mecky
21.07.11,08:28
presny typ routeru?
kidquizine
21.07.11,08:30
Edimax AR-704gB. Môžem poslať aj obrázok
zk24
21.07.11,08:32
Dobrý deň, doma mám wifi router Edimax. Na stolový počítač som k nemu pripojený káblom ale rád by som chytil wifi na mojom iPhone či notebooku. Sieť mi nájde a heslo si nepýta ale napíše, že k sieti sa nedá pripojiť. Skúšal som do internetového prehliadača zadať IP adresu routera, ale pýta si to meno a heslo - a tu je problém. Neviem kde ho mám nájsť. Hľadal som v manuáli ale nenašiel som. Neviete mi niekto prosím poradiť? Volal som do opravy ale tam mi povedali že mi môžu poradiť cez internet niečo ako chat ale že za 20€ za každú začatú hodinu - zdá sa mi to dosť veľa a preto som sa obrátil sem. Poradíte mi prosím?

Mas dobre nastavene Security type (WPA, WPA2,...), encryption (AES, TKIP)?
kidquizine
21.07.11,08:33
V tomto som absolútny laik a neviem čo to znamená prepáč...
Chobot
21.07.11,08:36
Dobrý deň, doma mám wifi router Edimax. Na stolový počítač som k nemu pripojený káblom ale rád by som chytil wifi na mojom iPhone či notebooku. Sieť mi nájde a heslo si nepýta ale napíše, že k sieti sa nedá pripojiť. Skúšal som do internetového prehliadača zadať IP adresu routera, ale pýta si to meno a heslo - a tu je problém. Neviem kde ho mám nájsť. Hľadal som v manuáli ale nenašiel som. Neviete mi niekto prosím poradiť? Volal som do opravy ale tam mi povedali že mi môžu poradiť cez internet niečo ako chat ale že za 20€ za každú začatú hodinu - zdá sa mi to dosť veľa a preto som sa obrátil sem. Poradíte mi prosím?

V manuáli predsa. AK si doteraz nemenil meno ani heslo, tak router má nejaké štandardné prihlasovacie údaje, meno napr. "administrator" alebo "admin" a heslo bude niekoľko (4-6) núl alebo jednotiek.

Potom, čo sa dostaneš cez internetový prehliadač do routra, treba nastaviť WiFi sieť - teda povoliť ju, prípadne nastaviť heslo. V zariadení, čo sa bude pripájať na router treba nastaviť, že IP adresu si načíta automaticky z routra. Nedávaj do notebooku pevnú IP adresu.
mecky
21.07.11,08:37
predpokladam ze to je ar 7084

meno admin
heslo 1234
kidquizine
21.07.11,08:40
Vravím, že v manuáli to neviem nájsť...
kidquizine
21.07.11,08:41
Ďakujem!!!!!! Už som tam :)
kidquizine
21.07.11,08:48
A čo tam mám teraz nastaviť? Resp ako?
kidquizine
21.07.11,08:52
Už mi to ide ďakujem za rady!! :)))))
Timer3
21.07.11,11:42
Treba si k tomu sadnut a pozret nastavenia, mam iny router, ale na mojom idem normalne do Wifi pripojeni (v nastaveniach routru) a tam si vies pekne nastavit, ci to bude chranena/nechranena siet, ak hej, tak sa tam pripoji ale hocikto, je dobry si siet zaheslovat aj ked jednoduchym heslom a tiez si nedavaj len WPA heslo, lebo to je stara sifra a da sa lahko rozlusknut za pol hodku s nejakym programom, takze bud wpa2, alebo ine sifrovanie, je to jedno, len proste tam nenechavaj len ze WPA typ. Na mojom routri si viem krasne nastavit vsetko aj na typ pc, napriklad ja sa pripojim na siet bez hesla s mojim Notebookum, ale iny aj keby vedel heslo, tak sa nepripoji, lebo Mac adresa je originalna pre kazdy pc a to je aj nejlepsi typ bezpecnosti, no ked to chces aj pre Ipone, tak si radsej proste nastava na Wifi nejake heslo a budes mat pokoj.
mecky
21.07.11,11:59
Treba si k tomu sadnut a pozret nastavenia, mam iny router....

uff, tolko (nazvem to jemne) "nepresnosti" v jednom prispevku

ked uz zaheslovat tak nie jednoduchym heslom

WPA sa neda jednoducho prelomit, asi ste mal na mysli WEP

MAC adresa je "originalna " pre kazdy NIC ale jej klonovanie (zmena) je otazkou par sekund
misoft
21.07.11,12:07
ked uz zaheslovat tak nie jednoduchym heslom aspoň 20 znakovým - len aby ho sám nezabudol

WPA sa neda jednoducho prelomit, asi ste mal na mysli WEP a WPA2 je ešte lepšie

MAC adresa je "originalna " pre kazdy NIC ale jej klonovanie (zmena) je otazkou par sekund ale filter tiež nezaškodí
;)
mecky
21.07.11,12:20
trochu OT ale budis:

ked uz zabezpecovat wifi tak heslo nemusi byt rovno 20 znakove, ale aspon trochu odolne proti tipovacke (slovnikovemu utoku), heslo typu 1234512345, ale PETRA tam ani memusi byt (podotykam ze obe hesla som uspesne vyskusal viac ako 2x :D )

nikde netvrdim ze WPA2 nieje lepsie, ale ta chyba co WPA-TKIP ma je v reale tazko pouzitelna, popravde neviem o tom ze by to niekto pouzil (zneuzil)

MAC filter nepomoze, a napr mne osobne by skodil, ked niekto pride s wifi zariadenim ku mne domov, nemusim sa namahat s konfigom routra