kerberos1
21.07.11,19:19
Potreboval by som poradit, chcel by som spravit rozvod TV signálu v rodinnom dome moja prestava je nasledovna : Budem mat satelit s dvoma hlavicami od satelitu pojdu 2 koaxiálne káble do rozvodovej skrine, odtial pojdu 4 koaxialne káble do každej miestnosti spolu s 4 FTP káblami, naraz budem pozerat max 2 televizory. Potrebujem ku každej telke vlastny sat.prímač(dekoder) alebo sa to dá riešiť 2 ks v centralnej miestnosti ? Ak ano ako potom prepinať programy v miestnostiach ? da sa cez ten FTP nejako vytiahnut prepínanie na dialkove? dakujem za odpovede:)
TomasHC
22.07.11,05:06
Dosť špecifická požiadavka. O prepínaní cez FTP (alebo iný) kábel som ešte nepočul, ale hlavne nechápem "2 koaxiálne káble do rozvodovej skrine, odtial pojdu 4 koaxialne káble do každej miestnosti" - načo 4 do miestnosti a hlavne ako to chceš rozbočiť? Jedine že by si tam chcel mať F-konektory a prepojil by si signál do jedného zo 4 káblov, podľa toho kde sa rozhodneš mať satelitný prijímač.

Ak vyberieš vhodné boxy, tak stačí jedna karta (zdieľanie kľúčov cez ethernet), ale dva boxy potrebuješ tak či onak.
kerberos1
22.07.11,19:45
No myslel som to tak že kedže budu na satelite 2 prímače tak odtial musia ist aj 2 koaxiálne káble, tie 4 koaxi som myslel tak že do každej miestnosti pojde jeden koax a tie miestnosti su 4 (budem mat v dome 4 televizory) , som to zle napísal, moja chyba. Takže pravdepodobne jedine možne riešenie bude také, že ku každej telke pojde jeden box a tie by potom cez ten FTP zdielali kartu (karty) ?
Viper
22.07.11,20:33
Na 4 televizory so 4 sat.prijimacmi potrebujes natiahnut 4xkoaxial z LNB.
Na zdielanie mozes pouzit LAN v ramci domacej siete.Bud si spravis kartovy server samostatne alebo pouzijes jeden sat. prijimac.

Len si treba vybrat vhodny typ karty na zdielanie - bud CSlink(CW) alebo skylink(ICE -mal by ist) a pripadne UPC(ale este staru CW - nove neviem ci sa daju zdielat).Skylink IRDETO momentalne nejde zdielat.
tienik
23.07.11,11:42
to je velmi jednoduche, ak mame N izieb, tak N koaxov z izby PRIAMO k miestu kde bude parabola. V kazdom dnesnom dome by tiez mala byt samozrejmostou struktorovana kabelaz v kazdej izbe - tak tym poriesime pripadne zdielanie. Pre kazdu izbu predpokladam samozrejme 2x FTP kabel (dvojitu LAN zasuvku)
kerberos1
24.07.11,19:06
dakujem vsetkým za odpovede:):):)
kerberos1
31.07.11,20:22
pekny vecer prajem nasiel som este jedno zaujimave riesenie ak by to niekoho zaujimalo tak je tu : h_tp://vvv.dipol.sk/schema_pozemnej_televiznej_-_satelitnej_televiznej_instalacie_-_riesenie_s_multiprepinacom_-_rodinny_dom_schemat04.htm
angerfist
08.08.11,21:14
to je velmi jednoduche, ak mame N izieb, tak N koaxov z izby PRIAMO k miestu kde bude parabola. V kazdom dnesnom dome by tiez mala byt samozrejmostou struktorovana kabelaz v kazdej izbe - tak tym poriesime pripadne zdielanie. Pre kazdu izbu predpokladam samozrejme 2x FTP kabel (dvojitu LAN zasuvku)

Este by som doplnil, ze najidealnejsie by bolo zo vsetkych miestonosti FTP (naj. snad uz cat.6) doviest do jedneho bodu, kde by sa instaloval miniaturny rack, najma v tomto pripade by to bolo vyhodne prave kvoli zdielaniu kariet (ak su FTP privedene do 1 bodu - hviezdicovy rozvod - a nie zokruhovane, co by vyzadovalo prepojenie aj v miestach, kde prave prijimac nie je instalovany). Hviezdicovy rozvod je jedna z podmienok dodrzania normy TIA-EIA 567.
kerberos1
09.08.11,10:55
Úplne suhlasím. Už to mám tak aj spravené, od každej telky mi ide FTP kábel do jednej centrálnej miestnosti kde budem mať Router a aj NAS na zálohovanie+stream video, takisto mi tam končia aj dvojzásuvky z počítačovej siete (tel.+PC), plus 10 párový kábel od brány (videovrátnik+el.brána) a aj 10 párový ktorý pojde do garaže (ked ju raz postavým) a samozrejme ešte plus zabezpečovačka a požiarne hlasiče CO2. Takže na káble sa tam môžem aj obesiť, hihihi