gabsta
21.07.11,20:03
Dobry den,

potrebovala by som radu nejakeho odbornika. Kupila som byt v tehlovej bytovke. Nado mnou je uz iba podkrovny byt, avsak deli nas dreveny strop. Hoci ja mam v byte strop zatepleny, pocujem kazdy krok susedov nado mnou. Pri chodzi pucut vrzganie a praskanie.

Chcela by som sa preto spytat, ci to moze sposobovat strop, alebo susedova podlaha? V pripade, ak sused nie je doma, tak je pocut iba ticho.

Dakujem za odpoved.
220870
21.07.11,18:13
Vrzganie podlahy alebo z vášho pohľadu stropu má na svedomí vysušenie dreva.Schnutím drevo stráca na objeme a vytvárajú s v ňom malé medzery ,ktoré sa nerovnomerným dynamickým zatažovaním vzájomne dotýkajú a tak vzniká vrzganie.
gabsta
21.07.11,20:13
A co z mojej strany s tym mozem spravit? Dakujem.
alltracboy
21.07.11,20:26
zvyknut si.. alebo skusit tie modre rigips protihlukove dosky s protihlukovou vatou. Pokial sa to neprenasa murmi tak by to mohlo dost pomoct.
220870
22.07.11,03:52
A co z mojej strany s tym mozem spravit? Dakujem.
Prinútiť alebo uprosiť suseda, aby do toho investoval kopu bubákov.
marleau
22.07.11,08:55
Izolácia medzi stropnými nosníkmi nevie zabrániť kročajovej hlučnosti.Toto sa teraz ťažko vyrieši k úplnej spokojnosti.
gabsta
23.07.11,18:19
a nemohla by ten vrzgajuci zvuk vydavat aj nekvalitne polozena podlaha suseda. lebo tie zvuky sa skor podobaju vrzgajucej posteli, ako praskaniu dreva...
alltracboy
23.07.11,18:53
ak by praskalo drevo to by som sa uz pomaly stahoval :D nech je to cokolvek, neverim tomu ze to bude sused riesit len preto ze to niekomu vadi. Bud si to poriesis ty a bude to stat nemale peniaze alebo si zvyknes.

marleau: nepisal som o izolaci medzi nosnikmi, ale o znizenom strope.
Ivenka
23.07.11,19:16
no asi ak by tam bola položená deka, by si to nepočula. Asi je tam iba konštrukcia a OSB dosky, ktoré vytvárajú fúgu a preto počuješ všetko. PS: také niečo máme v práci a tiež mi to lezie na nervy
220870
23.07.11,19:58
a nemohla by ten vrzgajuci zvuk vydavat aj nekvalitne polozena podlaha suseda. lebo tie zvuky sa skor podobaju vrzgajucej posteli, ako praskaniu dreva...
My od počítačov ani pri najlepšej vôli nedokážeme určiť presnú príčinu vrzgania.Kľudne to môže byť aj plávajúca podlaha na nerovnom podloží.
gabsta
23.07.11,20:06
My od počítačov ani pri najlepšej vôli nedokážeme určiť presnú príčinu vrzgania.Kľudne to môže byť aj plávajúca podlaha na nerovnom podloží.

To je mi jasne, len som chcela byt trosku v obraze skor, ako pojdem za susedom, nech nie som za uplneho debila. Dakujem za vsetky rady ;)
220870
23.07.11,20:23
To vrzganie musí počuť aj sused.
gabsta
23.07.11,20:41
ja si to tiez myslim, a preto neviem, ci je taky blby, alebo arogantny a robi to naschval. lebo pravidelne rano okolo osmej (je jedno, ze je vikend) beha min. 10 minut po tom super vrzgavom mieste tam a spat.
220870
23.07.11,20:49
Možo to vrzgoce práve jemu.
gabsta
21.08.11,11:33
ahojte, tak som zistila, ze praskanie sposobuje poskodena stropna konstrukcia zo zatecenia zo strechy. susedov nad nami min. rok (kedy som tu este nebyvala), vytopilo zo strechy. strecha sa opravila, podlahova krytina suseda tiez, ale teraz sa to zacina prejavovat asi na konstrukcii.
vedel by mi niekto poradit, kto by mal hradit opravu konstrukcie. lebo to vrzganie je fakt zo dna na den horsie a horsie.:confused:
dakujem moc.
220870
21.08.11,12:19
Poisťovňa,alebo správca bytovky.Ak to bolo následkom vytopenia, tak by to malo byť lokálne malo by sa to dať aj relatívne lacno a rýchlo opraviť.