Scot2
21.07.11,20:08
Zdravím, takže idem si kúpiť nový NTB, do nedávna som nevedel ešte aký presne chcem (čo sa týka značky) ale po dlhých rozhovorch s pár ľudmi som sa rozhodol pre SONY VAIO
(3w:)).qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mVPCEH1S1E-B.CEZ

zaujímalo by ma či má niekto s týmto (alebo tou značkou) NTB skúsenosti prípadne Váš názor či ste dačo o ňom počuli alebo niečo také. Ja recenzie nemôžem nájsť na nete preto zháňam odvšadial hocičo:) tak ďakujem za akýkoľvek názor ale hádam bude opodstatnený...
KEJKA
21.07.11,18:13
arizona
21.07.11,18:16
Scot2
21.07.11,19:05
KEJKA tie linky by boli v pohode keby neboli take staré od 2009 nižšie sú mi na nič... aj od 2010 by to bolo na nič takže pohode:) ale aj tak dik
Arizona tvoje mi zas pomohli THX...
KEJKA
21.07.11,19:10
len narýchlo som hodila do vyhľadávača, sorry, teda.
len proste dá sa hľadať, to som chcela naznačiť.
Scot2
22.07.11,17:31
prepáč nemyslel som to tak, jasne že ti ďakujem aj za také info a čo sa týka hladania tak sú 2 dôvody pre ktoré to bolo neuspešné
1. hladal som konkrétny typ a ten mi nenašlo (rezenciza alebo dačo také)
2. nemam čas vysedávať za PC, chodím domov neskoro a potom mám ešte ďalších1 1000 povinností a keď sa podarí dostanem sa na PC a tam mám dalších 100 veci takže surfovať môžem málo kedy...
domenico.office
22.07.11,17:39
Sony je výrobca zo špičky výrobcov notebookov. Čo si myslíš, že nájdeš v recenziách....? Dvaja napíšu je super, dvaja že oni radšej inú značku. Aj tak nebudeš mať v tom jasno.....
Myslím, že je to veľmi dobrý notebook na veľkú väčšinu prác, ktoré potrebuje bežný, ale i náročnejší užívateľ, má to samostatnú grafiku, má výstup HDMI na full HD monitor (telku), čo ešte chceš vedieť k tomu? Má to bluetooth, wifi, bude to bežať výborne.
peter.atarek
22.07.11,17:45
Z noteboku si hlavne nerob príliš ťažkú hlavu,lebo to čo sa ti dnes zdá super zajtrá je to priemer a vpodstate iba vyhodíš veľa peňazí.Zváž čo naozaj využiješ!
Scot2
22.07.11,17:49
špičkové značky máš aj ASUS, DELL, toshiba (s rezervou) a tak... v recenziach hladam odpovede na moje otazky, hlučnosť, prehrievanie, celkoý dojem, výdrž batérie pri akom výkone ATĎ... chápeš v recenzii sa dozviem čo s ním robili a ako to zvládal mne nejde o názor niekoho či by ho bral alebo nie ja som realista a chcem vidieť fakty...

písal si "má výstup HDMI na full HD monitor čo viac chceš?" a? (inak ja mám jeho parametre naštudované naspamäť) pre tvoju info nebudem to využívať (len výnimočne HDMI). Mne je to jedno či má či nie mne ide o jeho "trvanlivosť", životnosť, chápeš ja ho chcem minimálne na 5 rokov ak sa aj viac podarí... preto zháňam čo najviac informácii o jeho "správaní" a veciach súvisiachich s nim (servis, podpora atď..)
takisto zháňam názory bežných užívateľov čo majú s ním skúsenosti, vravíš že je velmi dobrý NTB ale s vlastnej skúsenosti alebo si len počul?

inak vieš kolko NTB má parádne paramtre? ale bežia len pár týždňov a potom sa ukáže ich kvalita rád by som nejaké skúsenosti ľudí čo ho majú a použivajú...
Scot2
22.07.11,17:51
peter práveže si robím ako som spomínal je to kúpa na viac ako 4 roky a nechcem si biť hlavu o múr že ja debil načo som ho kupoval možno natrafím na dačo de všade budú písať že sa najviac kazí HDD a to ma prinúti rozmýšlať a uvažovať (príklad). Nepatrím do rodiny kde si natiahnem ruku a ocko alebo mamka mi dá čo chcem, tvrdo makám od rána do večera neraz v ťažkých podmienkach aby som si zarobil akú takú korunu (euro) takže chcem to vraziť do toho najlepšieho... inak si vravel že zajtra to bude priemer ten NTB je dokonalý pre mňa má všetko čo chcem a potrebujem aj keby to bol primer netrápi ma to lebo ja nepotrebujem všetko najlepšie aby som a mohol vyťahovať pred inými... pre mňa to už je N1 (vrámci možností)
Manual
22.07.11,17:55
Ja som si v 3/2011 kúpil Toshibu, zatiaľ bez problémov, max. spokojnosť :)
domenico.office
22.07.11,17:57
špičkové značky máš aj ASUS, DELL, toshiba (s rezervou) a tak... v recenziach hladam odpovede na moje otazky, hlučnosť, prehrievanie, celkoý dojem, výdrž batérie pri akom výkone ATĎ... chápeš v recenzii sa dozviem čo s ním robili a ako to zvládal mne nejde o názor niekoho či by ho bral alebo nie ja som realista a chcem vidieť fakty...

písal si "má výstup HDMI na full HD monitor čo viac chceš?" a? (inak ja mám jeho parametre naštudované naspamäť) pre tvoju info nebudem to využívať (len výnimočne HDMI). Mne je to jedno či má či nie mne ide o jeho "trvanlivosť", životnosť, chápeš ja ho chcem minimálne na 5 rokov ak sa aj viac podarí... preto zháňam čo najviac informácii o jeho "správaní" a veciach súvisiachich s nim (servis, podpora atď..)
takisto zháňam názory bežných užívateľov čo majú s ním skúsenosti, vravíš že je velmi dobrý NTB ale s vlastnej skúsenosti alebo si len počul?


Upravený text som ja nenapísal, len som vypichol z funkcii, ktoré má ten notebook, to si vo svojej otázke nenapísal, na čo ho budeš potrebovať (nepochybujem, že ho nemáš dopodrobna naštudovaný). Ja mám Toshibu, som veľmi spokojný s ním, v rámci reklamácie mi vymenili v BB zdroj. Pre teba je Toshiba v zátvorke s rezervou. Ktovie, či pri súčasnom vývoji technológii sa nebudeš o 5 rokov trápiť so súčasnými strojmi, neviem.....
domenico.office
22.07.11,18:00
...
takisto zháňam názory bežných užívateľov čo majú s ním skúsenosti, vravíš že je velmi dobrý NTB ale s vlastnej skúsenosti alebo si len počul?....

Z vlastnej skúsenosti. Nestretol som sa so šrotom od Sony.....
peter.atarek
22.07.11,18:00
Práve preto,že tvrdo makáš si to na 100% rozmysli čo využiješ!
V elektronike je 4-5 rokov neskutočne veľa .
Scot2
22.07.11,18:04
ohladom toshib-y sestra si ju kúila a neskutočné problémy POZOR!!!! nehovorím že automaticky je to zlý NTB to NIE asi 10 ľudí mi vravelo že je to super NTB a nemali s ním žiadne problémy no lenže ja sa toho pocitu už nemôžem zbaviť že je "nedokonalý"... som rád že to vravíš z vlastnej skúsenosti takže som si dobre vybral aj pár technikov mi ho odporúča... ja som si už vybral sony a len sa chcem dozvedieť čo to je za značka lebo poriadne ju nepoznám... preto tolko otázok...:) možno sa nedožijem ani rok:) a možno ani ten NTB uvidíme al verím že je a bude dlho a dlho silný a kvalitný....
Scot2
22.07.11,18:09
Práve preto,že tvrdo makáš si to na 100% rozmysli čo využiješ!
V elektronike je 4-5 rokov neskutočne veľa .


presne to chcem na 100% si byť istý že som dobre urobil a môžem s úsmevom odísť z predajne:) z tvojho príspevku cítim nedôveru voči SONY mám pravdu či? ak narážaš na to že si mám kúpiť niečo lacné na rok a potom zas tak to nieje môj štýl... ntb nieje taká vec čo za 2 roky bude totálny šrot a nebude mi pomáhať...viem že 5 rokov je vela a technológia ide stále do predu no len ja nepotrebujem i7 a grafiku 2 GB GT 500 aby som mohol hrať hry prípadne ukazovať aha akú mám mašinu a pri tom využijem len 40% z neho... verím že dlho bude zvládať moju náročnosť a preto som si vybral taký aký som si vybral... a zaujíma ma či dobre...
domenico.office
22.07.11,18:09
ohladom toshib-y sestra si ju kúila a neskutočné problémy POZOR!!!! nehovorím že automaticky je to zlý NTB to NIE asi 10 ľudí mi vravelo že je to super NTB a nemali s ním žiadne problémy no lenže ja sa toho pocitu už nemôžem zbaviť že je "nedokonalý"... som rád že to vravíš z vlastnej skúsenosti takže som si dobre vybral aj pár technikov mi ho odporúča... ja som si už vybral sony a len sa chcem dozvedieť čo to je za značka lebo poriadne ju nepoznám... preto tolko otázok...:) možno sa nedožijem ani rok:) a možno ani ten NTB uvidíme al verím že je a bude dlho a dlho silný a kvalitný....

Ak by som mal na programe nákup notebooku, naozaj by som neuvažoval. Jasné, môže sa stať, že jeden kus z mnohých sklame a sympatie k tej značke sú na bode mrazu. Verím, že sa nesklameš vo Vaio.
Scot2
22.07.11,18:13
presne domenico ja si to uvedomujem že ona schytala asi ten najhorší zo série ale nedalo by mi spať kebyže mám rozmýšlať či aj mne niečo neodíde ako jej prípadne či aj aj som neschytal podobný viem že iné značky niesu dokonalé ale kedže som nemal možnosť sa stretnúť s ich pochybením tak dúfam že vyberiem dobre.... V to dúfam aj ja lebo ak áno schytal by som peknú ranu... inak som znamenia Váhy a to hádam viete ćo znamená takže mám to 2 ťažšie rozhodnúť sa správne a potom nelutovať...
Podnikanie
22.07.11,18:16
Mám vaio už piaty rok bez poruchy(okrem formátovania kôli softvéru)Čo sa týka hardvéru, tak je to kvalita. Práve nedávno mi začalo odchádzať písmeno a na klávesnici,(zlá údržba) a baterka, ale ináč spokojnosť. Žiadne prehrievanie a hučanie, ani rozhegané časti...Budem kupovať nový a pôjdem asi tiež do sony.
domenico.office
22.07.11,18:16
Ja mám notebook 2,5 roka, ide denne 18 hodín, vypínam len občas, večer ide do hybernácie, ráno zbalím, idem za prácou, prenášam, prídem domov, zobudím a pracujem na ňom. Toshiba.
peter.atarek
22.07.11,18:21
Myslím si ,že si aj tak rozhodnutý.Tak veľa šťastia nech ti to šlape a ver že nie je všetko iba o značke.
Scot2
22.07.11,18:22
Podnikanie inak aj ja som z Popradu kde si ho kúpil? ak to môžem vedieť... možno si poviete že si nikdy nebudem istý na 100% že je ten pravý ale keď budem stretávať takýchto ľudí s len dobrými reakciami, budem sa k tej 100 len a len približovať:) THX
arizona
22.07.11,18:25
Kupa akejkolvek elektroniky je vzdy aj o stasti.
Mozes kupit najnovsi, najdrahsi a najvychvalenejsi model,ale mozes mat smolu, ze je napr.z nejakej nevydarenej serie a mas s nim neustale problemy,alebo Ti jednoducho "nesadne".
A naopak, mozes kupit nejaky "sunt" za par korun a bude ti fachcit zopar rockov..

Ja som napr. mala 2x asus. Vela ludi ma voci asusom averziu,ale ja som bola nadmierne spokojna. Dostavali riadne zabrat, vydrzali vsetko :---
Teraz mam asi 3/4 roka Toshibu, s neporovnatelne lepsimi parametrami,ale frflem vzdy,ked k nej sadnem. Nemozem si na nu zvyknut...:rolleyes::mee:
A to som jej dala prednost pred sony vaio,ktory som mala v plane kupit.Chcela som ju hlavne preto, ze dost robim s fotkami a prave tento NB bol vychvaleny...Ale toshiba mala lepsie parametre, tak som zobrala ju :rolleyes:

Drzim palce, nech sa ti kupa vydari a nech sa rozhodnes spravne :)
Scot2
22.07.11,18:25
peter neisom rozhodný som vo fáze rozhodovania stále mám pocit že ty ten SONY neodporúčaš a ja neviem prečo... prečo som si vybral SONY? ak si myslíte že kôli značke (že peter) tak ste na omyle kamaŕat mi povedal názov (sony vaio) a ja taký "to čo je" no a teraz prečo som si ho vybral? lebo mi sedia parametre a ani cena nieje velká bral by som kludne aj DELL lenže majú velkú cenu rozhodoval som sa medzi asusom no lenže do tých 730 som lepší (ohladom parametrov) nenašiel o značke to neni kámo myslíš že prečo tu tak spamujem? lebo tú značku nepoznám (sice poznám asi 2 týždne) a preto sa o nej chcem dozvedieť čo najviac...
Podnikanie
22.07.11,18:29
Podnikanie inak aj ja som z Popradu kde si ho kúpil? ak to môžem vedieť... možno si poviete že si nikdy nebudem istý na 100% že je ten pravý ale keď budem stretávať takýchto ľudí s len dobrými reakciami, budem sa k tej 100 len a len približovať:) THX

Kupoval som ho v usa, cez ebay. Vtedy za caa polovičnú cenu ako sa predával na Slovensku.
Scot2
22.07.11,18:30
presne tak arizona no len šanca že dostanem ten "zlý" je dosť malá kedže 80% ľudí s ním nemá problémy prípadne ho odporúča kdežto taký ACER to je kvalita zaručena v každom bazare je ich aspoň 50% a prečo? nemyslím žeby ľudia dostali "zlý" zo série problém bude niekde inde....preto si chcem vybrať tú najkvalitnejšiu značku aby riziko "zlého" NTB bolo čo najmenšie...
Scot2
22.07.11,18:32
ebay a ešte zo zahraničia? to si pekne zariskoval ale ako vidím oplatilo sa .... ja sa rozhodujem medzi qcomp a nay....
Podnikanie
22.07.11,18:33
Všetko je o cene. Samozrejme, že za značku sa platí, ale značka je zvyčajne aj kvalita. Najlepšie sú asi IBM, alebo VAIO.
Podnikanie
22.07.11,18:36
ebay a ešte zo zahraničia? to si pekne zariskoval ale ako vidím oplatilo sa .... ja sa rozhodujem medzi qcomp a nay....

Čojaviem, záleží od koho kupuješ. Ak má predajca dobrý feedback a posiela do celého sveta tak prečo nie. Ak ti nezastavia balík na colnici, tak sa to aj oplatí. Ja som našiel vtedy celkom dobrý deal. No a potom je tam ešte aj záruka alebo reklamácia a to môže byť trochu risk, to je pravda.
Scot2
22.07.11,18:55
jj s tou značkou máš pravdu.... inak s nákupom cez net nemám dobre skúsenosti a šťastie ma v živote obchádza tak preto radšej neriskujem:) a preto sa aj tak pýtam na ten sony nechcem mať zase ťažkosti...
Timer3
22.07.11,19:08
Toshiba, Asus... Sony je predrazene podla mna, ked uz tak si kup Mac a nie Vaio, Dell je teiz celkom v pohode. Ale HP mava otrasne gombiky a celkovo tie notebooky neznasam. Moj vyber : Toshiba a ak mas prachy tak Mac. Popripade si pozri Ipod hehe.
Timer3
22.07.11,19:13
Len pozor, lebo Mac ma u nas stale slabu podporu a i ked sa tam da hodit Windows, on standartne pouziva OSX Leopard, co je parada, ked k tomu mas este iphone a ipad, tak neni o com, no na hry to samozrejme nie je, lebo malo hier ide furt na OSX, takze bud peknu Toshibu, alebo Asus. Urcite je aj Vaio vyborny a kvalitny comp, ale co ja viem za tie prachy... je to len znacka.
Scot2
22.07.11,19:29
tvrdíš že je predražený no ja som týždeň do zadu pozeral NTB a do 730 nieje lepší od sony a od asusov majú len horšie a čo sa týka toshiby neviem.....plno ľudí mi ju odporúča ale ja v nej nevidím dôveru... no ale asi sa ešte raz popozerám podačom aj keď viem že lepšie jak sony do tých 700 nenájdem (ohladom parametrov samozerejme) našiel som podobné asusy ale to zas nemali OS (čo dnes je výhoda) alebo zaostávali ešte v dačom... keď tak velmi chcete môžete mi tu hodiť pár linkov toshiby a asusy do 700 eur (+ - 50) niečo, čo sa Vám zdá dobré a lepšie jak SONY
mona091
22.07.11,20:11
moja dcera ma takmer 2 roky vajko - ruzove,
zapnuty je skoro nonstop,

pred mesiacom som ho dala do nay, lebo bolo nieco s ventilatorom, a zacal sa vypinat, do 20 dni som mala opraveny NB,

ja mam tiez vajko - biele :), nieco cez pol roka, aj s numerikou, a ide perfektne, no nehravam na nom hry,

som spokojna
Scot2
22.07.11,20:19
aha ďakujem takéto názory rád počujem.... hmm hry berem ako bokovku a oddychovku nie prioritu mne ide hlavne o výkon že keď mu spustím 5 aplikácii naraz tak sa nezasekne a chcel by som sa spýtať čo máš za typ?
mona091
22.07.11,20:27
aha ďakujem takéto názory rád počujem.... hmm hry berem ako bokovku a oddychovku nie prioritu mne ide hlavne o výkon že keď mu spustím 5 aplikácii naraz tak sa nezasekne a chcel by som sa spýtať čo máš za typ?

hladam, kde to mam napisane, nepamatam si naspamat typy, mne padol totiz do oka vizual a az potom som skumala parametre, no a nazvy mi nejak moc nevravia,
az to najdem, dopisem
Scot2
22.07.11,20:40
na bločku by mal byť alebo faktúre, zmluve neviem čo máš :) inak ďakujem za ochotu.... ráno odpíšem, dobrú noc prajem....
Timer3
22.07.11,20:58
http://www.apple.com/mac/?cid=OAS-US-DOMAINS-mac.com
pozri si Performance, Tech specs, ale je to draha masinka :)
Apple idu na dizajn, v tom su cislo 1.(nie kazdy moze suhlasit, kazdy ma rad nieco ine, no v rebricku su naj proste)

http://www.alza.sk/notebooky/toshiba/18842920-v1311.htm?kampan=adw1_notebooky_notebooky-toshiba&gclid=CNamyp74laoCFZYS3wod8hDXwg

pozri si hlavne tam, kde su preciarknute ceny zo 700 ecok

Ja mam stary Asus uz asi 4 rocny a nachadzam chyby napr. USB porty zacali blbnut nejak s napajanim, kazdy stroj ma svoje muchy..Novu Toshibu som mal v rukach, ale co s nou bude casom sa dozvies len sam...
Scot2
22.07.11,21:05
ja nemusím moc apple mac hnevá ma že niežeby pomohli ľudom a ulahčili čo sa dá tak si všetko vymyslia sami a iba ich výrobky im tam pasujú to jak trápny fast port u Sony Ericsson. Chcú byť jedineční no a takých zas môžem ja..... :) ale som sa už rozhodol sony beriem ako som už vravel len si zistím ohlasy a bude to definitívne... (možno)
Scot2
26.07.11,16:23
Ahojte, kedže nechcem spamovať fórko tak to sem napíšem, rozhodol som sa na koniec pre značku SONY ale riešim torcha iný problém, neviem si vybrať s pomedzi 2 ntb tak Váš žiadam- prosím o radu že ktorý a prečo THX



http://www.najnotebooky.sk/sony-vaio-vpceh1s1e-b-cez-i5-44u


http://www.najnotebooky.sk/sony-vaio-vpcec4m1e-bj-cez-i5--3oc
Harendil
20.11.12,14:38
Priklonil by som sa skôr k http://www.najnotebooky.sk/sony-vaio-vpcec4m1e-bj-cez-i5--3oc za kompromis väčšieho HDD ale aj menšej praktickosti kvôli väčšiemu displeju.
mecky
20.11.12,14:55
hladas nieco co neexistuje, v 17" nieje nic v tejto cene co by splnalo aj tu poziadavku na hry, jedine ubrat graficky vykon na uroven GT630M

osobne by som 17"ntb nekupoval, je to velke, na prenasanie tazke

za 1000ecok sa da uz kupit stolny pc na hry a aj ntb na prenasanie