tomas112
22.07.11,08:00
...jednoducho odvod na poistenie v nezamestnanosti neodvádzal (ani za zamestnanca ani za zamestnávateľa - neviem ako je to možné ale stalo sa to)...je v tomto prípade povinný zamestnanec dlžný odvod za seba doplatiť, alebo je za to zodpovedný zamestnávateľ a mal by znášať náklady na doplatenie dlžného odvodu on?....
Tweety
22.07.11,06:03
...jednoducho odvod na poistenie v nezamestnanosti neodvádzal (ani za zamestnanca ani za zamestnávateľa - neviem ako je to možné ale stalo sa to)...je v tomto prípade povinný zamestnanec dlžný odvod za seba doplatiť, alebo je za to zodpovedný zamestnávateľ a mal by znášať náklady na doplatenie dlžného odvodu on?....
Zamestnáv. nedoplatok doplatí za seba aj za zamestnanca(samozrejme, že jeho odvod mu stiahne zo mzdy) AK už zamestnanec nepracuje, celý odvod zaplatí zamestnáv..
veronikasad
22.07.11,06:15
...jednoducho odvod na poistenie v nezamestnanosti neodvádzal (ani za zamestnanca ani za zamestnávateľa - neviem ako je to možné ale stalo sa to)...je v tomto prípade povinný zamestnanec dlžný odvod za seba doplatiť, alebo je za to zodpovedný zamestnávateľ a mal by znášať náklady na doplatenie dlžného odvodu on?....
ide o zamestnanie na základe pracovnej zmluvy ?
tomas112
22.07.11,06:41
jj - je to zamestnanie na základe zmluvy
veronikasad
22.07.11,06:42
jj - je to zamestnanie na základe zmluvy
to neviem ako sa dá "zabudnúť". Kolko trval pracovný pomer ?
tomas112
22.07.11,06:43
Zamestnáv. nedoplatok doplatí za seba aj za zamestnanca(samozrejme, že jeho odvod mu stiahne zo mzdy) AK už zamestnanec nepracuje, celý odvod zaplatí zamestnáv..

hm - stiahne mu to zo mzdy jednorazovo? alebo je tam možnosť nejakých splátok...mňa totiž tak napadlo, že keďže pochybil zamestnávateľ, tak by to mal celé aj doplatiť...bez ohľadu na to, či tam zamestnanec ešte pracuje alebo nie - uvažujem zle?
KEJKA
22.07.11,06:45
treba opraviť aj mzdu a zákonom stanovené poistenie zam-ca zraziť zo mzdy môže - aj dodatočne.
veronikasad
22.07.11,06:48
Nie je zamestnanec poberatelom SD, PSD alebo ID s postihom nad 70 % ?
Tweety
22.07.11,06:51
hm - stiahne mu to zo mzdy jednorazovo? alebo je tam možnosť nejakých splátok...mňa totiž tak napadlo, že keďže pochybil zamestnávateľ, tak by to mal celé aj doplatiť...bez ohľadu na to, či tam zamestnanec ešte pracuje alebo nie - uvažujem zle?
Áno, uvažuješ zle, odvody treba jednoznačne vyrovnať, a to z obidvoch strán. PS, je ale zaujímavé, ako to mohlo mzdárke uniknúť- to nebola žiadna kontrola?
promont maja
22.07.11,07:08
jj - je to zamestnanie na základe zmluvy
... dúfam, že sa ťa nedotknem ... ale na základe akej zmluvy? ... pracovnej, zmluvy podľa ustanovení Obchodného zákonníka či Občianskeho zákonníka ... alebo možno dohody ...? ... skús napísať presnejšie ... ( ... je to buď v názve ... alebo to zvykne byť uvedené hneď úplne na jej začiatku ... podľa ustanovení ??? zákona ...) ... či?
tomas112
22.07.11,07:12
treba opraviť aj mzdu a zákonom stanovené poistenie zam-ca zraziť zo mzdy môže - aj dodatočne.

a je to niekde ukotvené, že to zamestnávateľ môže takto dodatočne zrážať? teda - ak by sa zamestnanec začal voči tomu ohrádzať, aby som mal nejaký právny podklad - zbežne som prešiel zákon o soc. poist. ale nenašiel som tam nič (ale hovorím, prešiel som to veľmi zbežne)
tomas112
22.07.11,07:21
... dúfam, že sa ťa nedotknem ... ale na základe akej zmluvy? ... pracovnej, zmluvy podľa ustanovení Obchodného zákonníka či Občianskeho zákonníka ... alebo možno dohody ...? ... skús napísať presnejšie ... ( ... je to buď v názve ... alebo to zvykne byť uvedené hneď úplne na jej začiatku ... podľa ustanovení ??? zákona ...) ... či?

nie nedotkneš v pohode :) ono je to trošku špecifické - hľadám analógiu v zákone o soc. poisť. - je to tak, že sa jedná o prof. vojaka...tam sa ten odvod volá trošku inak, ale princíp je presne ten istý...vojaci majú samostatný soc. systém a zrejme preto žiadna kontrola zo soc. na to neprišla - prišiel na to platiteľ - rád by som to dal vojakovi zosobniť a doplatiť, ale hľadám zákonné ukotvenie - hoci aj analógiou s civilným právom (voj. zákon o sociálnom zabezpečení nerieši, zrejme nepredpokladá, že by k takému prípadu mohlo vôbec dôjsť - tiež som zostal v šoku, keď som to zistil)...k uvedenému "zabudnutiu" došlo pri jednej z reorganizačných zmien a časom to celkom narástlo - jednorazovo by to bola celkom pálka...
avalik
22.07.11,07:26
nie nedotkneš v pohode :) ono je to trošku špecifické - hľadám analógiu v zákone o soc. poisť. - je to tak, že sa jedná o prof. vojaka...tam sa ten odvod volá trošku inak, ale princíp je presne ten istý...vojaci majú samostatný soc. systém a zrejme preto žiadna kontrola zo soc. na to neprišla - prišiel na to platiteľ - rád by som to dal vojakovi zosobniť a doplatiť, ale hľadám zákonné ukotvenie - hoci aj analógiou s civilným právom (voj. zákon o sociálnom zabezpečení nerieši, zrejme nepredpokladá, že by k takému prípadu mohlo vôbec dôjsť - tiež som zostal v šoku, keď som to zistil)...k uvedenému "zabudnutiu" došlo pri jednej z reorganizačných zmien a časom to celkom narástlo - jednorazovo by to bola celkom pálka...

ma ten vojak odsluzenych 15 rokov? ak ano, ten "odvod" si uz neplati, pretoze po skonceni vykonu st. sluzby ma narok na dochodok a nie na prispevok

328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov:

§ 97
Platitelia poistného, platenie poistného a splatnosť poistného na sociálne zabezpečenie

(1) Poistné na sociálne zabezpečenie sa platí za kalendárny mesiac pozadu, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak policajtovi, profesionálnemu vojakovi a vojakovi prípravnej služby trvala účasť na sociálnom zabezpečení len časť kalendárneho mesiaca, poistné na sociálne zabezpečenie sa platí len za túto časť.

(3) Poistné na sociálne zabezpečenie sa platí bezhotovostným prevodom na osobitný účet.

(4) Poistné na sociálne zabezpečenie, ak ďalej nie je ustanovené inak, platia

a) policajti a profesionálni vojaci, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 5 % z vymeriavacieho základu,
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,

b) služobný úrad a služobný orgán, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 17 % z vymeriavacieho základu,
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,
5. úrazové zabezpečenie 0, 8 % z vymeriavacieho základu,

c) štát, a to na starobné poistenie a invalidné poistenie policajtov a profesionálnych vojakov, ktorí sa osobne celodenne a riadne starajú o dieťa vo veku do šiestich rokov alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich rokov.

(5) Poistné na výsluhový príspevok podľa odseku 4 písm. a) druhého bodu platí policajt a profesionálny vojak, ktorého doba trvania služobného pomeru podľa § 58 je menej ako 15 rokov. Poistné na výsluhový príspevok podľa odseku 4 písm. b) druhého bodu platí služobný úrad a služobný orgán za policajta a profesionálneho vojaka, ktorého doba trvania služobného pomeru podľa § 58 je menej ako 15 rokov.

(6) Vymeriavacím základom na poistné podľa odseku 4 písm. a) a b) je vymeriavací základ podľa § 98 a podľa odseku 4 písm. c) vymeriavací základ podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení.

(7) Poistné na sociálne zabezpečenie, ktoré platí a odvádza služobný úrad alebo služobný orgán, je splatné v deň určený na výplatu služobného príjmu, ktorý je vymeriavacím základom policajta alebo profesionálneho vojaka. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary služobného úradu a služobného orgánu rozložená na rôzne dni, poistné na sociálne zabezpečenie je splatné v deň poslednej výplaty služobného príjmu zúčtovaného za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné na sociálne zabezpečenie je splatné v prvý deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí výplatného obdobia skončeného v predchádzajúcom kalendárnom mesiaci.

(8) Ak sa platba poistného na sociálne zabezpečenie na príslušný osobitný účet uskutočnila oneskorene, považuje sa za zaplatenú včas, ak pri platení bezhotovostným prevodom je uvedený ako deň prevodu v prevodnom príkaze, ktorý bol daný predpísaným spôsobom predo dňom splatnosti, posledný deň splatnosti podľa odseku 7; to neplatí, ak sa platba uskutočnila oneskorene pre nedostatok finančných prostriedkov na účte služobného úradu, služobného orgánu a štátu povinných platiť a odvádzať poistné na sociálne zabezpečenie.

(9) Jednotlivé sumy poistného podľa odsekov 4 a 5 sa zaokrúhľujú na eurocenty nahor.
tomas112
22.07.11,07:44
tento zákon som si samozrejme preštudoval - a keby sa jednalo o vojaka s dobou trvania služobného pomeru dlhšou ako 15 rokov, tak by som to neriešil - takých tu mám kopec...práve preto sa asi na to skôr ani neprišlo...len neviem v tom zákone nikde nájsť riešenie tohto špecifického prípadu - volal som na VÚSZ a tam mi povedali, že mu to mám zraziť - ale keď neviem na základe čoho, nechcem vyvíjať nejakú aktivitu navyše...nechcem zrážať z platu, keď nemám jednoznačné právne ukotvenie - ak by som našiel čosi podobné v civ. zákone, aspoň by som si "nasmeroval" myšlienky :)
jankasm
22.07.11,07:49
tento zákon som si samozrejme preštudoval - a keby sa jednalo o vojaka s dobou trvania služobného pomeru dlhšou ako 15 rokov, tak by som to neriešil - takých tu mám kopec...práve preto sa asi na to skôr ani neprišlo...len neviem v tom zákone nikde nájsť riešenie tohto špecifického prípadu - volal som na VÚSZ a tam mi povedali, že mu to mám zraziť - ale keď neviem na základe čoho, nechcem vyvíjať nejakú aktivitu navyše...nechcem zrážať z platu, keď nemám jednoznačné právne ukotvenie - ak by som našiel čosi podobné v civ. zákone, aspoň by som si "nasmeroval" myšlienky :)

Akože nevieš na základe čoho? Však to predsa nariaďuje ten vyššie citovaný zákon

(4) Poistné na sociálne zabezpečenie, ak ďalej nie je ustanovené inak, platia

a) policajti a profesionálni vojaci, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 5 % z vymeriavacieho základu,
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu

A proste to za to obdobie bol povinný platiť zamestnanec aj zamestnávateľ, no a neplatil, musí doplatiť, nebola splnená povinnosť.
avalik
22.07.11,08:01
tento zákon som si samozrejme preštudoval - a keby sa jednalo o vojaka s dobou trvania služobného pomeru dlhšou ako 15 rokov, tak by som to neriešil - takých tu mám kopec...práve preto sa asi na to skôr ani neprišlo...len neviem v tom zákone nikde nájsť riešenie tohto špecifického prípadu - volal som na VÚSZ a tam mi povedali, že mu to mám zraziť - ale keď neviem na základe čoho, nechcem vyvíjať nejakú aktivitu navyše...nechcem zrážať z platu, keď nemám jednoznačné právne ukotvenie - ak by som našiel čosi podobné v civ. zákone, aspoň by som si "nasmeroval" myšlienky :)

§ 114
Práva a povinnosti služobného úradu a služobného orgánu


(1) Služobný úrad a služobný orgán je povinný

a) odviesť poistné na nemocenské zabezpečenie, úrazové zabezpečenie a výsluhové zabezpečenie za policajta a profesionálneho vojaka,
b) odviesť poistné na nemocenské zabezpečenie, úrazové zabezpečenie a výsluhové zabezpečenie za zamestnávateľa,

riešila by som to dohodou o zrážkach zo mzdy, samozrejme k tomu by som si vopred vyziadala pisomne stanovisko VUSZ
Katarína Cigánová
22.07.11,08:07
ale zadávatel otázky rieši odvod na poistenie v nezamestnanosti.
Majú vôbec vojaci povinnost platit do tohto fondu . ved to fond pri Sociálnej poistovni a vojaci majú svoje sociálne zabezpečenie - A ako čítam tak odvod pre poistenie v nezamestnanosti tam nie .
adekvátny k fondu v nezamestnanosti mi príde ten fond na výsluhový príspevok .
myslel zadávatel , že sa nezrážalo do fondu na výsluhový príspevok ?
tomas112
22.07.11,08:10
Akože nevieš na základe čoho? Však to predsa nariaďuje ten vyššie citovaný zákon

(4) Poistné na sociálne zabezpečenie, ak ďalej nie je ustanovené inak, platia

a) policajti a profesionálni vojaci, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 5 % z vymeriavacieho základu,
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu

A proste to za to obdobie bol povinný platiť zamestnanec aj zamestnávateľ, no a neplatil, musí doplatiť, nebola splnená povinnosť.

no veď to áno - ale zákon zároveň hovorí, že:

114
Práva a povinnosti sluţobného úradu a sluţobného orgánu
(1) Služobný úrad a služobný orgán je povinný
a) odviesť poistné na nemocenské zabezpečenie, úrazové zabezpečenie a výsluhové zabezpečenie za policajta a profesionálneho vojaka,


a v tomto prípade tak nebolo vykonané - teda chyba na strane zamestnávateľa...

§ 156 zákona 346/05 hovorí, v akých prípadoch môžem vykonať zrážku...a nič podobné ako "zameškané poistné" tam nie je...jasné že pravidelné 1% sa mu teraz už normálne zráža - to vyplýva zo zákona o soc. zabezpečení PrV, ale zameškané poistné tam nie je nikde - ja viem, že selským rozumom by sa mu to malo zraziť, ale bez dohody o zrážkach to asi nebudem môcť spraviť a dohodu mi podpísať nechce (jedná sa o cca 600 €)...ja ho trošku aj chápem - odvodové zaťaženie by malo byť rovnomerné a nie taká pálka - a zamestnanec - prof. vojak v ničom chybu nespravil...chyba bola na strane zamestnávateľa...takže ak nebudem mať dohodu, potreboval by som čosi, kde to je ukotvené, či sa to zraziť môže...či je tam aj nejaká premlčasia doba atď.
tomas112
22.07.11,08:13
ale zadávatel otázky rieši odvod na poistenie v nezamestnanosti.
Majú vôbec vojaci povinnost platit do tohto fondu . ved to fond pri Sociálnej poistovni a vojaci majú svoje sociálne zabezpečenie - A ako čítam tak odvod pre poistenie v nezamestnanosti tam nie .
adekvátny k fondu v nezamestnanosti mi príde ten fond na výsluhový príspevok .
myslel zadávatel , že sa nezrážalo do fondu na výsluhový príspevok ?

presne tak - jedná sa o výsluhový príspevok - ten sa zráža vo výške 1 % za zamestnanca aj za zamestnávateľa do 15 rokov výsluhy...a v tomto prípade tak nebolo urobené...jj - v zadaní som dal poistenie v nezamestnanosti (nakoľko to je civilná alternatíva tohto odvodu), lebo som chcel vedieť ako by sa postupovalo v civilnom sektore - a aby som prípadne niečím podobným mohol argumentovať...
avalik
22.07.11,08:18
no veď to áno - ale zákon zároveň hovorí, že:

114
Práva a povinnosti sluţobného úradu a sluţobného orgánu
(1) Služobný úrad a služobný orgán je povinný
a) odviesť poistné na nemocenské zabezpečenie, úrazové zabezpečenie a výsluhové zabezpečenie za policajta a profesionálneho vojaka,


a v tomto prípade tak nebolo vykonané - teda chyba na strane zamestnávateľa...

§ 156 zákona 346/05 hovorí, v akých prípadoch môžem vykonať zrážku...a nič podobné ako "zameškané poistné" tam nie je...jasné že pravidelné 1% sa mu teraz už normálne zráža - to vyplýva zo zákona o soc. zabezpečení PrV, ale zameškané poistné tam nie je nikde - ja viem, že selským rozumom by sa mu to malo zraziť, ale bez dohody o zrážkach to asi nebudem môcť spraviť a dohodu mi podpísať nechce (jedná sa o cca 600 €)...ja ho trošku aj chápem - odvodové zaťaženie by malo byť rovnomerné a nie taká pálka - a zamestnanec - prof. vojak v ničom chybu nespravil...chyba bola na strane zamestnávateľa...takže ak nebudem mať dohodu, potreboval by som čosi, kde to je ukotvené, či sa to zraziť môže...či je tam aj nejaká premlčasia doba atď.


na tvojom mieste by som to riesila v spolupráci s nadriadeným financným úradom, resp. SEFIM MO SR a taktiez s právnikom MOSR (resp. zlozky GŠ OS SR - ak spadate pod nich) - urcite taký prípad uz riesili
tomas112
22.07.11,08:23
finančný úrad to chce zraziť - ja vlastne tiež...akurát nemáme dohodu o zrážkach, takže nie je na základe čoho...ale mám už sformulovanú žiadosť o zaujatie stanoviska na Úrad právnych služieb - len som myslel že cez Poradu to poriešim rýchlejšie :) .... ale ďakujem za všetky reakcie - asi pošlem tú žiadosť a uvidím
avalik
22.07.11,08:31
finančný úrad to chce zraziť - ja vlastne tiež...akurát nemáme dohodu o zrážkach, takže nie je na základe čoho...ale mám už sformulovanú žiadosť o zaujatie stanoviska na Úrad právnych služieb - len som myslel že cez Poradu to poriešim rýchlejšie :) .... ale ďakujem za všetky reakcie - asi pošlem tú žiadosť a uvidím

este by som dotycneho vojaka upozornila na to, ze vzhladom na to, ze tento odvod na vysluhovy prispevok mu nebol zrazany z platu, je mozne, ze mu nebude zaratany do doby vysluhoveho zabezpecenia a nesuhlasom so zrazkami sa moze dostat do situacie, ze tato davka mu bude neskor vyplacana v nizsej sume - mozno to zaberie a dohodu podpise :)
tomas112
22.07.11,08:35
este by som dotycneho vojaka upozornila na to, ze vzhladom na to, ze tento odvod na vysluhovy prispevok mu nebol zrazany z platu, je mozne, ze mu nebude zaratany do doby vysluhoveho zabezpecenia a nesuhlasom so zrazkami sa moze dostat do situacie, ze tato davka mu bude neskor vyplacana v nizsej sume - mozno to zaberie a dohodu podpise :)

:) veď ma napadlo aj to - ale chlapec má nejakého známeho právnika a tvrdí, že si to dá posúdiť...no a ten zákon je tak "debilne" zadefinovaný, že pri posudzovaní náležitostí sa vychádza (resp. malo by sa) z výšky vymeriavacích základov, nie zo skutočných odvodov....či to tak v praxi funguje neviem posúdiť
avalik
22.07.11,08:47
:) veď ma napadlo aj to - ale chlapec má nejakého známeho právnika a tvrdí, že si to dá posúdiť...no a ten zákon je tak "debilne" zadefinovaný, že pri posudzovaní náležitostí sa vychádza (resp. malo by sa) z výšky vymeriavacích základov, nie zo skutočných odvodov....či to tak v praxi funguje neviem posúdiť

nech si to da posudit - ja som mala tiez takych podriadenych :), pre teba bude dolezite stanovisko uradu pravnych sluzieb

aaa este som nasla:

346/2005 Z.z. o štátnej službe profesionálnych vojakov ozbrojených síl Slovenskej republiky

§ 191
(1) Na právne vzťahy profesionálnych vojakov pri vykonávaní štátnej služby sa primerane použijú ustanovenia § 1 ods. 4, § 15 až 18, § 20, § 32 až 35, § 36 ods. 2, § 37 a 38, § 39 ods. 1, § 40 ods. 1, 2, 5 až 7, § 49 ods. 4, § 75 ods. 3, § 79 ods. 2 § 85 ods. 2, 3 a 5, § 86 ods. 2 a 3, § 90 ods. 1, 7 až 9 a 11, § 91 ods. 1, 3 až 6, § 92 a 93, § 94 ods. 1, § 99, § 104, § 106 ods. 2 § 117, § 118, § 122 ods. 4, § 129 až 131, § 136 ods. 1, § 137 ods. 1, 4 a 5 písm. a), b), i), j) a l), § 138, § 141 ods. 1, ods. 2 písm. a) až h) a ods. 3, § 144 ods. 1 a 2, § 146 ods. 1, 2 a 4, § 147, 148, 150, 160, 161, § 166 až 170, § 178 až 180, § 181 ods. 1 a 2, § 182 až 189, § 192 až 194, § 195 ods. 2 a 6, § 196, 197, § 198 ods. 1 písm. d), § 217 až 219, § 220 ods. 1 a 2, § 221 a 222 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov.

(2) K zániku práva z dôvodu, že nebolo v ustanovenej lehote vykonané, dochádza len v prípadoch uvedených v § 72, 129 a 130; na zánik práva sa prihliadne, aj keď sa to v konaní nenamieta.

311/2001 Z.z. ZÁKONNÍK PRÁCE
§ 222
Bezdôvodné obohatenie


(1) Ak sa zamestnanec bezdôvodne obohatí na úkor zamestnávateľa alebo ak sa zamestnávateľ bezdôvodne obohatí na úkor zamestnanca, musí obohatenie vydať.

(2) Bezdôvodné obohatenie na účely tohto zákona je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu, plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.

(3) Predmet bezdôvodného obohatenia sa musí vydať tomu, na čí úkor bol získaný. Musí sa vydať všetko, čo sa nadobudlo bezdôvodným obohatením. Ak to nie je možné najmä preto, že obohatenie spočívalo vo výkonoch, musí sa poskytnúť peňažná náhrada.

(4) S predmetom bezdôvodného obohatenia sa musia vydať aj úžitky z neho, ak ten, kto obohatenie získal, nekonal dobromyseľne.

(5) Ten, kto predmet bezdôvodného obohatenia vydáva, má právo na náhradu potrebných nákladov, ktoré na vec vynaložil.

(6) Vrátenie neprávom vyplatených súm môže zamestnávateľ od zamestnanca požadovať, ak zamestnanec vedel alebo musel z okolností predpokladať, že ide o sumy nesprávne určené alebo omylom vyplatené, a to v lehote do troch rokov od ich výplaty.


PS: uz som takmer 4 roky na dochodku, tak mi tieto suvislosti usli :)
tomas112
22.07.11,09:28
napadlo ma aj bezdôvodné obohatenie - aj keď podrobnejšie som to nerozoberal - ale ďakujem za podnet....otázka je, čo sa považuje za "plnenie bez právneho dôvodu" - či sa tým môže rozumieť aj nevykonanie zrážky povinného poistenia ...ale pošlem právnikom na ÚPS žiadosť o stanovisko - snáď to podrobnejšie rozoberú - budem vedieť ako postupovať aj v prípade ďalších podobných "prešlapov" (aj keď dúfam že viac ich nebude:)...
avalik
22.07.11,09:44
napadlo ma aj bezdôvodné obohatenie - aj keď podrobnejšie som to nerozoberal - ale ďakujem za podnet....otázka je, čo sa považuje za "plnenie bez právneho dôvodu" - či sa tým môže rozumieť aj nevykonanie zrážky povinného poistenia ...ale pošlem právnikom na ÚPS žiadosť o stanovisko - snáď to podrobnejšie rozoberú - budem vedieť ako postupovať aj v prípade ďalších podobných "prešlapov" (aj keď dúfam že viac ich nebude:)...

ja vychadzam z toho, ze mu nebol strhnuty odvod a teda mu bola vyplatena vyssia mzda "že ide o sumy nesprávne určené alebo omylom vyplatené",
tiez sa nam stavalo, ze prispevok zo soc. fondu na rekreaciu nam zaratali do vyplaty neskor, resp. az pri vyuctovani dane a to bola tiez pekna suma dane