MichalZA
22.07.11,20:49
Ahojte,
neviete mi poradit kde by mi kvalitne zkonvertovali (zdigitalizovali) stare analogove pasky na dvd? Skusal som rozne TV karty, ze si to urobim sam doma, ale vzdy narazim na nejaky problem. Vysledok bol vzdy bud zly obraz alebo dvd nesli prehrat na prehravacoch iba na PC. Uz sa viac nejdem trapit, aj tak to poriadne neurobim a naviac tie pasky budu coskoro nepozeratelne, hlavne vhs.

Dik za tipy, Michal
arizona
22.07.11,18:54
stefan_k
22.07.11,19:14
Ano, mnohi si myslia ze si to spravia sami doma, ale len dovtedy kym sa do toho realne nepustia a nenarazia na problemy o ktorych pises :)
kergulaan
23.07.11,04:43
Uz som to tu kedysi pisal, je to sice pracnejsia cesta ale pre laikov jednoduchsia.
Kameru som zapojil do DVD prehravaca, z kamery nahral na HDD v DVD, napalil na DVD-RW a preniesol do PC. No a tu uz je to o programoch na video atd.
Niektore nahravky, ktore boli viac menej cele dobre, som len tematicky usporiadal v DVD prehravaci (napr dovolenky) a rovno napalil na DVD.
stefan_k
23.07.11,05:22
Akurat ze tie HDD rekordery pouzivaju niekedy svoje divne nastavenia na kvalitu obrazu alebo vsetko pridavaju ako dalsiu polozku zaznamu do nejakeho svojho menu. Mam s tym svoje skusenosti aj s tym dodatocnym editom o ktorom pises. Chce to kopu casu a hlavne znalost problematiky.

Vsak napis niekde do vyhladavaca prepisvhs, najde ti to urcite kopec moznosti kde to urobia dobre.
misoft
23.07.11,14:50
Pokiaľ si to "prepíše" na HDD DVD rekordéra, do *.avi formátu to prevedie aj Auto Gordian Knot (dá sa nastaviť výstupná veľkosť súboru, výstupný video formát, výstupný audio formát, miesto uloženia výsledného výstupného súboru. Ako vstupný súbor stačí zadať (po nahratí na DVD rekordér je vo VIDEO_TS aj súbor VTS_01_0.ifo (informačný súbor o celom videu), o ostatné sa postará sám program. Pokiaľ si nastaví ešte vypnutie po ukončení práce, stačí nechať pracovať v noci a po niekoľkých hodinách (záleží na výkone PC) je to hotové.
Používam ho a som s ním spokojný. Sú však aj iné programy na prevod DVD-video do nejakého komprimovaného (*.avi) vidoesúboru.
Vlado40
23.07.11,19:09
Kedysi som to robil cez takúto kartu a program Ulead Video Studio a išlo to.
http://www.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=6&device=4