dodo_b
23.07.11,17:21
zdravim,
mozu sa cistit plastove okna ktore su polepene od lepidla riedidlom ? neposkodi sa povrch plastoveho okna ?

lepidlo zostalo od lepiacej pasky :( zaprazene od slnka
ivka70
23.07.11,15:56
ako dlho tam ta paska bola?
standardne sa maju odstranit do 3 mesiacov
predpokladam totiz, ze ak je to uz zazrate v rame, tak to nevycistis nicim, ani riedidlom
majus1
23.07.11,15:59
ako dlho tam ta paska bola?
standardne sa maju odstranit do 3 mesiacov
predpokladam totiz, ze ak je to uz zazrate v rame, tak to nevycistis nicim, ani riedidlom

Ja som ich vyčistila metylalkoholom :-), na hubku na riad som si dala metyl a po vyčistení som to ešte poutierala čistou vodou , ten lep som tam mala dosť dlho (min 8 mesiacov) a pustilo to , ale riedidlo som neskúšala.....
dodo_b
23.07.11,16:05
robili sme fasadu, takze som foliu na okna nalepil klasickou priesvitnou paskou, kedze ina nebola po ruke :(, paska tam bola 1 den a zanechala lepidlo na povrchu. ked som to zisitil, hned som dal dole vsetky folie, nie vsade nechalo lepidlo. skusal som riedidlo, ide to dole, len sa obavam zltnutia po case :(
arizona
23.07.11,16:13
dodo_b
23.07.11,16:25
klasika, najprv ocistime, potom zistime podrobnosti :(

riedidlo pomohlo, ale za pol rokauvidime vysledok. a po ocisteni okien som nasiel na vchod. dverach brutalnu chybu. po ocisteni prostriedkom, co obsahuje riedielo vidiet tmave flaky, celee ZLE :(
ivka70
23.07.11,16:42
inak ja cistim zostatky z klasickej lepiacej pasky na hladkych plochach technickym benzinom ....

a dalsia vec, dnes existuju specialne pasky na ochranu okien pri stavebnych ci maliarskych pracach, trocha investicie do tychto pasok ti usetri kopec casu, namahy a asi aj tie okna
220870
23.07.11,19:54
Riedidlo v žiadnom prípade.
Ľubomír
24.07.11,06:26
zdravim,
mozu sa cistit plastove okna ktore su polepene od lepidla riedidlom ? neposkodi sa povrch plastoveho okna ?

lepidlo zostalo od lepiacej pasky :( zaprazene od slnka

Riedidlo v žiadnom prípade! Poleptáš si povrch a potom to už neopravíš. Radšej skús niečo na báze alkoholu.