MaMarcela
23.07.11,17:58
Je to sen ktorý ma poriadne vytáča a neviem ako mu predchádzať. Opakuje sa niekoľkokrát ročne a je neuveriteľne živý. Normálne sa mi sníva, že mi hrozne treba, že som konečne dobehla, sadla si a cikám. V sne zažijem slastnú úľavu. Bohužiaľ nikdy si neuvedomím, že som v posteli, že je to len sen, a tak cikám naozaj. Zobudím sa až keď je dokonané. Občas v tom sne aj spláchnem, alebo sa mi už začína prelínať s iným snom. Asi mi chvíľu trvá kým sa zobudím, predpokladám, že to nie je hneď po pocikaní. Hanbím sa za to, no napriek tomu som sa s tým zverila lekárke a tá mi povedala, že to sa stáva, že mám to brať s humorom, lebo riešiť sa to nedá, keďže ide len o pár epizód ročne. Skoro v tridsiatke sa zobudiť pocikaná je dosť deprimujúce, neviem ako sa to dá brať s humorom. Už ma to vyvádza z miery, preto ocením každú radu, každý tip.
misoft
23.07.11,16:20
Navštív urológa a psychiatra. Je to psychický podnet (neboj sa, nie si cvok), kedy močový mechúr vydá podnet na močenie, mozog ho prijme, ale nespracuje a nezobudíš sa. Teraz môžeš aj bez výmenného lístka ísť k odborníkovi, toto nie je len taká jednoduchá záležitosť - na toto je potrebný odborník.
arizona
23.07.11,16:25
Asi by si mala zmenit lekarku...Aj ked sa to stava iba obcas, normalne to nie je.

pozri starsiu temu : http://www.porada.sk/t135151-som-zufala-zo-zdrav-problemu-trpim-nocnym-pomocovanim.html

prip. http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=15188135&typ=0
pepsikova
23.07.11,16:27
...dobre by bolo, keby si si spomenula, keďže píšeš, že sa ti toto sníva len pár krát ročne, aké situácie si zažila predtým, ako sa ti to snívalo...emočne silné vnemy niekedy organizmus nezvládne a stávajú sa takéto veci...ale lekárovi v každom prípade...
..a osobne doporučujem presunúť posteľ inde, než máš teraz..
DanielaSL
23.07.11,16:29
Niečo podobné sa veľmi zriedkavo stáva aj mne..ale mne sa to našťastie len sníva...a vždy sa včas zobudím....Ale koľkokrát si pomyslím, že čo keď raz nie...preto ma Tvoj problém zaujíma...napíš ako si to poriešila. Rozhodne by som to nenechala tak a zmenila lekárku.
alabut
24.07.11,04:15
Caj z mysieho chvosta.
Ajk&
24.07.11,05:19
Naposledy som ho mala asi ako 5 ročná, ale živo si to viem predstaviť aká hanba to pre mňa bola keď som zistila že nie som na WC ale na válende. Ideš zrejme spať psychicky unavená, že sa ti nechce vstať aj keď mozog dáva podnet že treba ísť na WC. Neviem si predstaviť keby sa ti to stalo napr. na dovolenke na hoteli alebo v ležadlovom vozni. Treba to riešiť.
danushka
24.07.11,06:44
A nie je to náhodou vypnutie Tv. podvedomia?
Lebo vyprázdnenie skutočne preplneného mechúra je neskutočná úľava.Nestáva sa Ti to v čase keď si pod veľkým tlakom a stresom a telo potrebuje psych. aj fyz. ventil?
MaMarcela
24.07.11,08:40
Snažím sa to riešiť, ale som bezradná, lebo neviem ako. Podľa lekárov je frekvencia epizód, 2-4x ročne, príliš nízka, aby sa to dalo liečiť. Vraj to nie je diagnóza, ale ide ojedinelé nehody, ktoré sú medikamentózne neovplyvniteľné. Je to síce ojedinele, ale zákon schválnosti to zariadí stále tak, že sa mi to stane na tom najnevhodnejšom mieste, takže je to výrazne stresujúce. Poradili mi spánkové laboratórium, ale efekt by to vraj mohlo mať len vtedy, ak by sa podarilo zaznamenať noc, počas ktorej sa mi to stane. To by som tam musela bývať, takže je to nereálne. Snáď raz prídem na to, ako vybabrať s týmto sprostým snom. Držte palce. Ďakujem
Tweety
24.07.11,09:41
Snažím sa to riešiť, ale som bezradná, lebo neviem ako. Podľa lekárov je frekvencia epizód, 2-4x ročne, príliš nízka, aby sa to dalo liečiť. Vraj to nie je diagnóza, ale ide ojedinelé nehody, ktoré sú medikamentózne neovplyvniteľné. Je to síce ojedinele, ale zákon schválnosti to zariadí stále tak, že sa mi to stane na tom najnevhodnejšom mieste, takže je to výrazne stresujúce. Poradili mi spánkové laboratórium, ale efekt by to vraj mohlo mať len vtedy, ak by sa podarilo zaznamenať noc, počas ktorej sa mi to stane. To by som tam musela bývať, takže je to nereálne. Snáď raz prídem na to, ako vybabrať s týmto sprostým snom. Držte palce. Ďakujem
Určite vtedy, keď sa Ti to stáva, máš urologické problémy,(postihnuté močové cesty) treba to liečiť, dobrý naň je vrbovkový čaj, trochu drahšie sú lieky cys control, ale to je prvoradé, musí sa to vyliečiť. A nezabúdať ísť spať s prázdnym mechúrom.
katka 23
24.07.11,13:21
Podľa toho čo píšeš , myslím si že je to vec psychického a fyzického vypätia, spíš tak tvrdo že sa nemôžeš zobudiť. Tiež nie je dobré na všetko hneď užívať lieky, každý liek má aj negatívne účinky. Ak lekári vylúčili že to nie je chorobné... Ja som takýto problém riešila doma tiež , my sme to ale stíhali, bolo to ale veľmi nepríjemné .Tiež to bolo v čase psychickej únavy. Pomohli sme si tým , že sme začali nastavovať v noci budík na" čúranie" a odvtedy máme pokoj. Organizmus si na to zvykol, spí sa nám kľudnejšie s pocitom že nás budík zobudí. Vyskúšaj...
danushka
24.07.11,13:31
Skús aj preventívne brať dlhodobo zavárané brusnice tak za čajovú lyžičku každý deň.
Je to zdravé a močovým cestám to robí veľmi dobre.
Každý čo mal už zápal močákov vie, že je to problém na celý život a prevencia je veľmi dôležitá.
misoft
24.07.11,13:41
MaMarcela, niečo pre obveselenie tvojho utrápeného sebavedomia (prosím, neber to v zlom, ale ako humor):
Príde chlapík k lekárovi a vraví:
"Pán dochtor, mám problém."
"A aký problém máte?"
"Ja každé ráno pravidelne o piatej močím."
"Ale to predsa nie je problém, pravidelné močenie svedčí o pevnom zdraví," vraví doktor.
"No hej, lenže ja so zobudím až o šiestej!"
MaMarcela
25.07.11,08:48
Stále rozmýšľam čo to mohlo vyvolať, ale zatiaľ som na nič neprišla. Fyzické vypätie to iste nie je a psychické zrejme tiež nie i keď prácu mám psychicky pomerne náročnú, ale robím ju rada, je mojím koníčkom a určite ma nestresuje. Naposledy sa mi to stalo pred týždňom, počas nádhernej dovolenky. Bolo mi tam fajn, vo väčšej psychickej pohode sa hádam ani nedá byť. Zdravotne som tiež v úplnom poriadku, takže ozaj neviem čo to spôsobuje. Jednoducho sa mi začne snívať wc sen a trapas je na svete.
katka 23
26.07.11,17:57
Milá naša MaMarcela , tipov a rád si dostala viac, vo väčšine sme sa zhodli že je to vec psychiky, si mladá , múdra , vzdelaná žena, teraz záleží aj na tebe aby si vysondovala prečo máš tento problém, ty najlepšie poznáš svoj organizmus nikto iný . Prajem aby si sa uzdravila a všetko dobré.
Zauzana
26.07.11,18:30
..a ja by som ešte jeden tip pridala..skús www.bioharmonia.sk
Za pár minút budeš vedieť, v akom stave je tvoj organizmus a možno zistíš, že riešenie Tvojho problému je niekde úplne inde...držím palce!
arizona
26.07.11,18:36
..a ja by som ešte jeden tip pridala..skús www.bioharmonia.sk (http://www.bioharmonia.sk)
Za pár minút budeš vedieť, v akom stave je tvoj organizmus a možno zistíš, že riešenie Tvojho problému je niekde úplne inde...držím palce!
Bola som tam asi 2 tyzdne nazad...
Za par minut som zistila, ze som blba, ze ten ich zazracny pristroj je dobry "oblb" a ze tych 70 eciek som mohla radsej do niecoho rozumnejsieho investovat.
Pripadala som si tam ako na nejakej akcii,kde sa ludom mozgy vymyvaju :mad::mad::mad:
buchač
27.07.11,06:47
MaMarcela, niečo pre obveselenie tvojho utrápeného sebavedomia (prosím, neber to v zlom, ale ako humor):
Príde chlapík k lekárovi a vraví:
"Pán dochtor, mám problém."
"A aký problém máte?"
"Ja každé ráno pravidelne o piatej močím."
"Ale to predsa nie je problém, pravidelné močenie svedčí o pevnom zdraví," vraví doktor.
"No hej, lenže ja so zobudím až o šiestej!"


..a ja by som ešte jeden tip pridala..skús www.bioharmonia.sk
Za pár minút budeš vedieť, v akom stave je tvoj organizmus a možno zistíš, že riešenie Tvojho problému je niekde úplne inde...držím palce!

Možno krém Nivea by pomohol ....;)

V TV ukazujú reklamu na Niveu,ktora omladzuje.
Babka hovorí: ,,Dedko, choď kúpiť Niveu!"
Dedko kúpi Niveu a natrú si ju na chlieb.
Ráno hovorí babka: ,,Hej, dedko tá Nivea ozaj účinkuje! Ráno som bežela na WC ako 14- ročná!"
Dedko: ,,To nič, ja som sa posral ako 2- ročný!,,


MaMarcela Re: Čúrací sen. Ako mu predchádzať?
Stále rozmýšľam čo to mohlo vyvolať, ale zatiaľ som na nič neprišla. Fyzické vypätie to iste nie je a psychické zrejme tiež nie i keď prácu mám psychicky pomerne náročnú, ale robím ju rada, je mojím koníčkom a určite ma nestresuje. Naposledy sa mi to stalo pred týždňom, počas nádhernej dovolenky. Bolo mi tam fajn, vo väčšej psychickej pohode sa hádam ani nedá byť. Zdravotne som tiež v úplnom poriadku, takže ozaj neviem čo to spôsobuje. Jednoducho sa mi začne snívať wc sen a trapas je na svete.

...pridám sa k predchádzajúcim názorom , t.j. , že pôjde jednoznačne len a len o nejaký psychologický podnet , ktorý je niekde hlboko schovaný ...
Asi touto cestou by bolo dobré sa poberať ...
DanielaSL
27.07.11,09:56
Ja si skôr myslím, že tu úlohu zohráva aj jej spánok...spí zrejme tak tuho, že nutkanie ju nezobudí ako napríklad iného človeka..až to príde v tom sne a už je neskoro.
Nemusí mať zdravotný problém, stačí len , že je močový mechúr dráždivejší...mimochodom na to sú lieky... a k tomu tvrdý spánok ...ja by som sa v úvahách uberala touto cestou...
Skús už po určitej hodine nepiť.... a rozhodne by som to rozobrala aj s dobrým urológom.
alabut
27.07.11,11:06
Enuresis (nocturna) - pomočování (noční)
Noční pomočování je poměrně častá nemoc, málo se však o ní
mluví, protože většina postižených, hlavně rodičů dětí, se za ni stydí.
U dospělých není pomočování tak příliš častým jevem, ale přesto
se velice těžko řeší.
Může mít totiž ty nejrůznější příčiny, od normálních fyzických
potíží až po složité příčiny psychické, dokonce i mimotělní, například
geopatogenní zóny apod.
Především musíme vyvinout snahu likvidovat příčiny, které
můžeme většinou dost lehce ovlivnit. Hlavně jde o dosažení rovnováhy
prostředí, ve kterém postižený žije. To znamená vyloučit
osobní rušivé vlivy, hádky rodičů, spolubydlících, vlivy ze strany
zvířat (i zvířata trpí psychickými potížemi, které se přenášejí na
člověka), zvýšenou vnímavost na zvuky nebo jiné projevy prostředí
apod. To je ovšem jen jedna skupina. Druhou, téměř neznatelnou jsou
vlivy geomagnetické, například geopatogenní zóny. Ty je nutné
zrušit, obyčejně za pomoci odborníka, ale při jeho volbě musíme být
velice opatrní, většinou to bývají „odborníci", u kterých peníze hrají
až úplně první roli.
Pokud tyto nebo i jiné další zóny nezrušíme, bude naše ostatní
námaha z velké části marná, ovšem pokud se vlivy nezlikvidují
samy. Jde hlavně o stěhování, získání imunity, převážení jiných
vlivů apod. Pokud potíže trvají, musíme s nimi bojovat.
Samozřejmě musíme nejdříve udělat potřebná opatření ve stravování.
Je to sice individuální, ale obecně platí, že musíme vyloučit
ostrá, dráždivá jídla, omezit pití, zejména v pozdních odpoledních
a večerních hodinách, prakticky vyloučit alkohol a všechno,
co dráždí ledviny. Takovou stravu pak musíme doplnit bylinami.
Nejběžnějším a také nejúčinnějším bylinným prostředkem je
řebříček obecný, který můžeme podávat v nejrůznějších podobách:
jako čaj, koupele, obklady, masti i v prášku.
Nejběžnější je nálev z 1 polévkové lžíce na 0,25 1 vody 3krát
denně, po jídle. Dále můžeme dělat 3krát týdně koupele, na něž
stačí čajová dávka nálevu, který vlijeme do vany s vodou. Koupel
trvá 15-20 minut, teplota vody by neměla klesnout pod 37 °C.
Dobré je také podávání 0,25 1 nálevu ráno a večer, po jídle.
Osvědčený je Kneippův recept s použitím kuchyňských kvasnic:
Asi 5 g kvasnic rozmělníme v hrníčku teplé vody a vlijeme do
vany s vodou. Dítě koupeme asi 15-20 minut, přičemž doléváme
vodu na běžnou teplotu. Provádíme 2krát týdně.
Osvědčené je také podávání žaludové vody: Asi 300 g oloupaných
žaludů vaříme 30 minut v 0,5 1 vody, necháme půl hodiny
ustát, přecedíme a pijeme 4krát denně mezi jídly malý šálek odvaru,
který můžeme ochutit. Pijeme asi po 3 týdny. Před spaním
vypít 1 šálek.
V některých případech je dobrý nálev z celíku zlatobýlu: 10 g
byliny přelijeme 0,25 1 vody a necháme vyluhovat. Pijeme l-3krát
denně. Nálev z třezalky tečkované: 30 g byliny přelijeme 11 vařící
vody a necháme 10 minut vyluhovat. Pak vypijeme po troškách 1 až
2 šálky přes den.
Všechny popisované i další byliny je možno použít v HOM úpravě,
pochopitelně s jiným dávkováním a jinou frekvencí podávání.
Zejména se osvědčila tinktura echinacea (z třapatky nachové).
Samozřejmě velice si můžeme pomoci RT, hlavně ošetřováním
reflexního bodu „ C , ale klidně můžeme mačkat i bod „Br"- Ale bod
„C má v každém případě přednost (nervová soustava).

Z knihy Herbar liecivych rastlin (Janca, Zentrich). Rebricek a trezalka akurat kvitne. Negativnu zonu najjednoduchsie vylucime premiestnenim postele alebo spiaceho. Odporucal by som si zapisat, co clovek jedol a pil pred nocnym pomocenim. Mozno sa najde suvislost. :-)
MaMarcela
27.07.11,11:44
Tiež sa prikláňam k názoru o tvrdom spánku, lebo môj život je a vždy bol pokojný, radostný a bezproblémový. Asi občas spím tvrdšie ako je normálne a bohužiaľ, neviem to ovplyvniť. Neplatí ani to, že sa mi to stáva keď som fyzicky unavená, alebo keď veľa pijem. Dosť pravidelne chodievam, neskôr večer, hrávať tenis do haly a neraz sa stalo, že som došla domov unavená, vypila som liter minerálky, zaspala ako dudok a tento sen sa mi napriek tomu neprisnil, čiže noc bola suchá. Na dovolenke som leňošila, dávala som si pozor na večerný príjem tekutín (kvôli obave z nehody) a stalo sa. Je to jedna veľká záhada, prečo sa mi to stáva, prečo sa mi ten sen začne snívať. Ďakujem všetkým za rady. Ste milí.
alabut
27.07.11,12:10
S rodicmi vychadzas dobre? A v minulosti? :-)
MaMarcela
27.07.11,12:17
S rodičmi mám a stále som mala skvelý vzťah.
alabut
27.07.11,12:23
Nie som psychiater, ale skus v duchu odpustit kazdemu, kto s tebou mal do cinenia ako batola. Tvrdo spis kazdy den, ale zrejme treba zrusit nejaky podvedomy program o ktorom nemas tusenie a ktory sa spusta pri specifickych situaciach. :-)
DanielaSL
28.07.11,18:30
Marcelka....ja sa prikláňam k tomu tvrdému spánku... si psychicky v pohode..teda spíš ako drevo...a ten sen sa prisnije podľa mňa preto, že telo cíti , že je plný mechúr a keďže sa nevieš zobudiť, prisnije sa to ako sen. Keby si bola v nepohode...budíš sa a zobudilo by ťa aj toto. Mne sa ten sen snil už neraz..ale našťastie som sa zobudila v pravý čas. Teraz sa mi dlho nesnívalo a spím zle..keď som bola mladšia, nepočula som v noci niekedy ani to, že deti plačú....