Michael0
24.07.11,10:09
Zdravim vas,
mozete mi prosim poradit, cim najjednoduchsie (svojpomocne) omietnut kleber? Sietkovali sme ytong zvnutra sedym bau-klebrom (cital som ze na ytong nie je kleber najlepsi lebo zalepi spary, ale uz to tam je). Steny uz su docela rovne a z mojho laickeho pohladu by to mozno stacilo len vystierkovat. Co by ste mi poradili vy? Nejaku tenkovrstvovu omietku s ktorou sa dobre pracuje (sadrovu, vapenocementovu...)? ...alebo uz len tu stierku - ak nie, tak preco treba omietku? Treba na kleber aj penetrak?
Dakujem za rady.

Martin
mendo933
24.07.11,08:21
V prvom rade musis vediet aky chces vysledny povrch.
Ak uplne hladky tak sadrove stierky:
rimano 0-3
rimano prima
rimano finisch 0-10
rimano uni- ale to je uz omietka

volba konktretneho typu podla tech. listov prip . penazenky

ak sa ti pacia take zrniste omietky- stuk tak napr. baumit ma na klebrovy podklad omietku maxima. Cenovo lacnejsia varianta ako sadrove stierky
Michael0
24.07.11,17:42
A co hovorite na Rigips Rimat 100 DLP? - tiez je to sadrova omietka. Da sa to pouzit? Znamemu zostali 2 25kg vrecia co mi staci ...alebo radsej nesetrit a kupit ten 0-3 pripadne prima ci finish odporucany vyssie?
Ako sa s tymi materialmi pracuje? Chcel by som to vyhladit hned pri naneseni, nie ten postup kde sa necha "zavadnut" a potom namokro sa to hladi. Su to spravne materialy?

A zrejme to budem robit nahladko - takze tie sadrove stierky.

Dakujem za rady.
220870
24.07.11,18:40
Pre laika je najjdenoduchšie kúpiť sádrovú stierku.http://www.pjcolours.sk/sk/produkty/stierka_superbiela.aspx
Pokiaľ si to budete robiť sám tak nad ničím iným ani nerozmýšľajte.Nanáša sa v dvoch troch vrstvách.tretia vôčšinou už len dotierať prípadné drobné nedostatky.Penetrovať penetrou.
S rimanom sa narobíte a neurobíte to dobre .Treba na to skúsenosti odhad pri zarábaní a spracovaní.