tomanger
24.07.11,12:09
Dobrý deň, nechal som si urobiť strop Premac 20 cm + 5 cm nadbetonávka. Nosníky sa majú podoprieť s nadvýšením cca 1 cm. Po realizácií a zabetónovaní som zistil, že nosníky nielenže neboli nadvýšené, dokonca sú cca 0,8 - 1 cm prehnuté smerom dolu, pravdepodobne po uložení boli prehnuté vlastnou tiažou a tak boli podopreté. Firma, ktorá realizovala strop ma samozrejme presviedča o tom, že to nie je žiaden problém a pod. Podpery sú ešte pod stropom, betónovalo sa pred 2 týždňami. Mám obavu, čo to urobí po odstojkovaní. Nevie niekto zo skúseností, či to je veľký problém? Ďakujem.
220870
24.07.11,10:40
Pred odstojkovaním by mali byť prehnuté naopak. ako píšete.Až po odstojkoní sa prehnú smerom dolu na 5 m je 1 cm ok.Na to čo sa pýtate je stavebný dozor .Komplexnejšiu informáciu vám poskytnú u výrobcu stropného systému.Prípadne treba pýtať posudok od statika.
Niečo podobné som videl na jednom dome pri BN.Následkom spackanej neodbornej montáže stropu jeho zlým podstojkovaním popraskali po odstránení stojek stropné nosníky.Ten dom stojí aj po 10 rokoch,ale na strop sme minuly o x kubíkov malty na vyrovnanie navyše+ veľa bubákov za prácu.Dostať na strop 3 cm malty nieje len tak.