rasto.rr
24.07.11,15:52
Chcel by som Vás poprosiť o radu pri výpočte materskej mojej manželky - jednalo sa o súbeh zamestnania a DNP.

Tu sú údaje, ktoré predpokladám, že sú rozhodujúce:
Zamestnanie:
- trvalo počas celého roku 2010, nepretržite do dnes
- priemerná HM cca 850,- eur
DNP:
- začiatok poistenia 3.12.2010 z minimálneho vymeriavacieho základu

Od 6.12.2010 bola manželka práce neschopná až do termínu 10.6.2011 kedy bola z PN-ky vypísaná priamo na materskú.
Za december mala HM cca 340,- eur.

Ďakujem za reakcie.
veronikasad
24.07.11,13:56
Chcel by som Vás poprosiť o radu pri výpočte materskej mojej manželky - jednalo sa o súbeh zamestnania a DNP.

Tu sú údaje, ktoré predpokladám, že sú rozhodujúce:
Zamestnanie:
- trvalo počas celého roku 2010, nepretržite do dnes
- priemerná HM cca 850,- eur
DNP:
- začiatok poistenia 3.12.2010 z minimálneho vymeriavacieho základu

Od 6.12.2010 bola manželka práce neschopná až do termínu 10.6.2011 kedy bola z PN-ky vypísaná priamo na materskú.
Za december mala HM cca 340,- eur.

Ďakujem za reakcie.
materská sa nepočíta z priemernej hrubej mzdy ale zo súčtu mesačných vymeriavacích základov. Spočítaj si mesačné VZ (spravidla hruba mzda) a vydel počtom kal.dni (odpočítaj kal.dni PN-ky).

Splňa podmienku 270 dní nem.poistenia z DNP ?
rasto.rr
24.07.11,13:59
materská sa nepočíta z priemernej hrubej mzdy ale zo súčtu mesačných vymeriavacích základov. Spočítaj si mesačné VZ (spravidla hruba mzda) a vydel počtom kal.dni (odpočítaj kal.dni PN-ky).

Splňa podmienku 270 dní nem.poistenia z DNP ?

Ano podmienku splňa a splňa aj 26 týždňov aktívneho DNP do termínu pôrodu, ktorý je 5.8.2011
veronikasad
24.07.11,14:04
Ano podmienku splňa a splňa aj 26 týždňov aktívneho DNP do termínu pôrodu, ktorý je 5.8.2011
podmienka 26 týždňov poistenia pred pôrodom je dôležitá v prípade vyššieho VZ z DNP. V prípade tvojej manželky nehrá žiadnu úlohu. Materské z DNP bude z minima.
rasto.rr
24.07.11,14:13
podmienka 26 týždňov poistenia pred pôrodom je dôležitá v prípade vyššieho VZ z DNP. V prípade tvojej manželky nehrá žiadnu úlohu. Materské z DNP bude z minima.

Pracovníčka zo Soc. poistovne sa ma snaží presvedcit, ze vymeriavaci základ z DNP pre materskú je tučná 0 :mad:
Pretože v rozhodujúcom mesiaci a to december 2010 bol vymeriavaci základ zo zamestnania najvyšší možný (340 eur a len 5 dní, pretože od 6.12.2010 bola manželka na PNke)
a tým pádom, že z DNP tam nemôže byť nič brané a tým pádom z DNP je vymeriavací základ 0!!!
a materská bude vypočítaná len z poistenia zo zamestnania a to presne ako ste napísali

a pritom mi nejde do hlavy to, že počas PN-ky manželka dostávala dávku aj z DNP, takže de facto PNku mala vyššiu ako by teraz podla procovníčky SP mala mať materskú, kedže nemôže byť počítaná z DNP
Xanti
24.07.11,14:17
Tak zrušením DNP a novo založením DNP, o nič neprídete skôr získate lebo VZ z DNP sa bude brať z roku 2011.
veronikasad
24.07.11,14:18
Pracovníčka zo Soc. poistovne sa ma snaží presvedcit, ze vymeriavaci základ z DNP pre materskú je tučná 0 :mad:
Pretože v rozhodujúcom mesiaci a to december 2010 bol vymeriavaci základ zo zamestnania najvyšší možný (340 eur a len 5 dní, pretože od 6.12.2010 bola manželka na PNke)
a tým pádom, že z DNP tam nemôže byť nič brané a tým pádom z DNP je vymeriavací základ 0!!!
a materská bude vypočítaná len z poistenia zo zamestnania a to presne ako ste napísali

a pritom mi nejde do hlavy to, že počas PN-ky manželka dostávala dávku aj z DNP, takže de facto PNku mala vyššiu ako by teraz podla procovníčky SP mala mať materskú, kedže nemôže byť počítaná z DNP
PN-ka (začiatok v roku 2010) bola počítana z VZ zo zamestnania roku 2009 ? Prečo mala v decembri 2010 taký vysoký VZ ?
rasto.rr
24.07.11,14:23
Tak zrušením DNP a novo založením DNP, o nič neprídete skôr získate lebo VZ z DNP sa bude brať z roku 2011.

DNP sme zrušili tento utorok, a požiadali sme o vrátenie preplatku a vraj by nám mali vrátiť všetko čo sme za tú dobu zaplatili, lebo manželka bola na PNke
Ked este teraz v pondelok znovu založíme DNP, bude sa to ešte brať do výpočtu materskej???
Kedže tam je manželka vypísaná od 10.6.2011.
Katy a R
24.07.11,14:25
no ak mala v decembri málo dní odpracovaných ... a dostala nejkú odmenu :confused:... tak veru to tak môže byť :mee:
Xanti
24.07.11,14:26
DNP sme zrušili tento utorok, a požiadali sme o vrátenie preplatku a vraj by nám mali vrátiť všetko čo sme za tú dobu zaplatili, lebo manželka bola na PNke
Ked este teraz v pondelok znovu založíme DNP, bude sa to ešte brať do výpočtu materskej???
Kedže tam je manželka vypísaná od 10.6.2011.
Tak to netuším, skúsiť môžete si dať vypísať ešte jednu materskú, ale predtým sa prihlásiť na DNP. Neviem ako toto funguje.
Trebalo sa skôr poradiť .
veronikasad
24.07.11,14:29
DNP sme zrušili tento utorok, a požiadali sme o vrátenie preplatku a vraj by nám mali vrátiť všetko čo sme za tú dobu zaplatili, lebo manželka bola na PNke
Ked este teraz v pondelok znovu založíme DNP, bude sa to ešte brať do výpočtu materskej???
Kedže tam je manželka vypísaná od 10.6.2011.
Prečo ste platili nem.poistenie počas PN-ky, keď mala nárok na nemocenské z DNP ?
rasto.rr
24.07.11,14:29
PN-ka (začiatok v roku 2010) bola počítana z VZ zo zamestnania roku 2009 ? Prečo mala v decembri 2010 taký vysoký VZ ?
tak to netuším z akého VZ bola počítaná PNka
ten VZ bol taký vysoký, kvôli tomu, že boli vyplatené odmeny za november, a teda mesiac, ktorý celý pracovala, a teda odmeny boli za celý mesiac cca vo výške 150 eur
veronikasad
24.07.11,14:31
tak to netuším z akého VZ bola počítaná PNka
ten VZ bol taký vysoký, kvôli tomu, že boli vyplatené odmeny za november, a teda mesiac, ktorý celý pracovala, a teda odmeny boli za celý mesiac cca vo výške 150 eur
odkedy trvá súčasný pracovný pomer ?
rasto.rr
24.07.11,14:36
odkedy trvá súčasný pracovný pomer ?
pracovný pomer u posledného zamestnávateľa trvá od 1.8.2010

DNP sme platili aj ked bola manželka na PNke práve kvôli materskej, nevedel som o tom, že to platiť nemusím, a vedel som, že potom môžem podať o vrátenie preplatkov:)
Katy a R
24.07.11,14:42
tak to netuším z akého VZ bola počítaná PNka
ten VZ bol taký vysoký, kvôli tomu, že boli vyplatené odmeny za november, a teda mesiac, ktorý celý pracovala, a teda odmeny boli za celý mesiac cca vo výške 150 eur

manželk dostala K PNke rozhodnutie ... tam to bude uvedené ... však skontroluj!
Doplňujem - po upresnení .. RO bolo 1.8. - 30.11.
Ak splnila podmienku aj v DNP (mala iné ukončené poistenie) .. tak by mala nárok aj z neho ... ale keďže mala v decembri vysoký VZ v zamestnaní... tak z DNP naozaj bude nulový.
Dostala rozhodnutie už aj k materskej :confused:... ak si uplatnila aj z DNP ... tak zase bude nulový VZ .
rasto.rr
24.07.11,14:47
manželk dostala K PNke rozhodnutie ... tam to bude uvedené ... však skontroluj!
Doplňujem - po upresnení .. RO bolo 1.8. - 30.11.
Ak splnila podmienku aj v DNP (mala iné ukončené poistenie) .. tak by mala nárok aj z neho ... ale keďže mala v decembri vysoký VZ v zamestnaní... tak z DNP naozaj bude nulový.
Dostala rozhodnutie už aj k materskej :confused:... ak si uplatnila aj z DNP ... tak zase bude nulový VZ .

Rozhodnutie k materskej ešte neprišlo
Ak teraz ešte znova založíme DNP (teraz v pondelok) je ešte možné aby sa z toho ešte vypočítavala materská, alebo je to už passe
veronikasad
24.07.11,14:47
pracovný pomer u posledného zamestnávateľa trvá od 1.8.2010

DNP sme platili aj ked bola manželka na PNke práve kvôli materskej, nevedel som o tom, že to platiť nemusím, a vedel som, že potom môžem podať o vrátenie preplatkov:)
nemocenské jej počítali z príjmu za obdobie od 1.8.2010-30.11.2010. (spôsob výpočtu som napísala).

Materské bude mať počítané z príjmu za obdobie od 1.8.-31.12.2010, s tým, že obdobie PN-ky je vylučitelná doba (odpočítava sa z počtu kal. dní).
VZ za mesiac december nebude jej hrubá mzda, ale max. vymer. základ na nem. poistenie (nájdeš na výplatnej páske).
rasto.rr
24.07.11,15:04
Takže keď sa to pokusim zosumarizovať ako som to pochopil,
tak rozhodujúcim obdobím pre výpočet materskej bude obdobie od 1.8.-31.12.2010
a z DNP to bude 0 a už tam nič nenarobíme
brčko
24.07.11,18:56
takže
- PP č.1 od .... do ...
- PP č.2 od 1.8.2010 trvá do nástupu na md 10.6.2011 resp. pravdep. term.pôrodu, čo je 5.8.2011 (HM za 1-5.12.2010 bola 350eur, hm v mesiacoch 8-11/2010 cca 850eur???)

- DNP od 3.12.2010 trvá

pn od 6.12.2010 ale uplatnené len zo zamestnania a nie z dnp??


je to tak?

čo mi napadlo, ale čo nerieši váš problém:
ak v obd. 6.12.2008-5.12.2010 mala prac.pomer alebo iné ukončené nem.poistenie aspon 270kalend. dní, mohlo by sa dať vyžiadať si od lekára ešte jednu pn od 6.12.2010 do 9.6.2011, no netuším, či sa to dá, zisťovala by som to asi u revízneho lekára v soc.poistovni, no už som čítala, že vystavovali druhú pn aj niekolko mesiacov dozadu, ak bola jedna pn vystavená, nepovažovali to za dodatočné vyst.pn. Nárok na nemocenské si môže uplatniť do 3rokov a vznikol by z minima platného v r.2010 (ak už nedosiahla maximum zo zamestnania, v takom prípade by platila sp len za prvých 10dní). Ale v tomto prípade by ozaj bol vym.základ pre výpočet materského za obd. 3-5.12.2012 z dnp ozaj 0eur. (toto by som ale skúsila spraviť a uplatniť a požiadať o vrátenie poistného plateného od 6.12.2010 na dnp v prípade, že by ste nič nezmenili na stanovisku SP, že VZ z dnp v obd. 3.-31.12.2010 je 0eur)

či pomôže odhlásenie teraz? podla mna nie, lebo rozhod. obdobie sa zistuje k nástupu na md, resp. 6týž. pred očak. term.pôrodu a ona už žiadosť o materské podala.

ale ak si nárok na nemocneské z dnp od 6.12.2010 neuplatnila, tak mala povinnosť platiť poistné aj počas poberania nemocenského zo zamestnania (aspon takéto poznám vysvetlovanie zákona), len ak by poberala z DNP nemocneské, nemusí platiť poistné. (k výške vym.základu píšem nižšie)

AHA, TAKžE NáROK NA NEMOCENSKé BOL UPLATNENý AJ Z DNP (vid príspevok od katy), takže som sa len trošku zbytočne rozpísala :)
Katy a R
24.07.11,19:08
čo mi napadlo, ale čo nerieši váš problém:
ak v obd. 6.12.2008-5.12.2010 mala prac.pomer alebo iné ukončené nem.poistenie aspon 270kalend. dní, mohlo by sa dať vyžiadať si od lekára ešte jednu pn od 6.12.2010 do 9.6.2011, no netuším, či sa to dá, zisťovala by som to asi u revízneho lekára v soc.poistovni, no už som čítala, že vystavovali druhú pn aj niekolko mesiacov dozadu, ak bola jedna pn vystavená, nepovažovali to za dodatočné vyst.pn. Nárok na nemocenské si môže uplatniť do 3rokov a vznikol by z minima platného v r.2010 (ak už nedosiahla maximum zo zamestnania, v takom prípade by platila sp len za prvých 10dní). Ale v tomto prípade by ozaj bol vym.základ pre výpočet materského za obd. 3-5.12.2012 z dnp ozaj 0eur. (toto by som ale skúsila spraviť a uplatniť a požiadať o vrátenie poistného plateného od 6.12.2010 na dnp v prípade, že by ste nič nezmenili na stanovisku SP, že VZ z dnp v obd. 3.-31.12.2010 je 0eur)

či pomôže odhlásenie teraz? podla mna nie, lebo rozhod. obdobie sa zistuje k nástupu na md, resp. 6týž. pred očak. term.pôrodu a ona už žiadosť o materské podala.

ale ak si nárok na nemocneské z dnp od 6.12.2010 neuplatnila, tak mala povinnosť platiť poistné aj počas poberania nemocenského zo zamestnania (aspon takéto poznám vysvetlovanie zákona), len ak by poberala z DNP nemocneské, nemusí platiť poistné. (k výške vym.základu píšem nižšie)
.... keďže mala ukončené poistenie .. nárok na nemocenské jej vznikol aj z DNP ... lenže s nulovým VZ:mee:
zaplatené poistné jej vrátia (aj za tie tri dni v decembri, petože mala vysoký VZ v zamestnaní .. aj za dobu PNky) .. píše v predch prísp.
Ale vzhľadom na to, že mala v novembri a decembri odmeny - tak to bude celkom dobré (aj keď len tipujem - nepíše údaje);)
brčko
24.07.11,19:10
Pracovníčka zo Soc. poistovne sa ma snaží presvedcit, ze vymeriavaci základ z DNP pre materskú je tučná 0 :mad:
Pretože v rozhodujúcom mesiaci a to december 2010 bol vymeriavaci základ zo zamestnania najvyšší možný (340 eur a len 5 dní, pretože od 6.12.2010 bola manželka na PNke)
a tým pádom, že z DNP tam nemôže byť nič brané a tým pádom z DNP je vymeriavací základ 0!!!
a materská bude vypočítaná len z poistenia zo zamestnania a to presne ako ste napísali

a pritom mi nejde do hlavy to, že počas PN-ky manželka dostávala dávku aj z DNP, takže de facto PNku mala vyššiu ako by teraz podla procovníčky SP mala mať materskú, kedže nemôže byť počítaná z DNP

TENTO PRíSPEVOK PLATí V PRíAPDE, žE NEPOBERALA NEMOCENSKé Z DNP.

tak toto by som aj ja velmi rada vedela. Už dlhšie chcem napísať na soc.poistnovu cez ich poradnu otázku podobnú. Lebo mne rátali preplatok na poistnom v SP tiež týmto spôsobom, že nerozdelili mesiac na dni, kedy som mala zo zamestnania vym.základ a dni kedy nebola povinnosť platiť poistné, tj. podla mna, v tomto období bol vym.základ zo zamestnania 0eur

tj. tiež si myslím, že tých 350eur (resp. cca 180,12eur vid nižšie) malo byť rozrátaných na 1.-5.12.2010, aj ked teda mi to nesedí, lebo podla mna bol max. vym.základ za obd. 1.-5.12.2010 len cca 180,12eur (1116,75 :31dní v dec x 5dní), aj ked hrubá mzda bola 350eur. (pozrite si výplatnú pásku za dec, kolko bol odvod na nem.poistenie za zamestnanca resp. zamestnávatela, či cca 2,52eur alebo cca 4,9eur). A ak bol odvod len z vz 180eur, čo vyšší nemal byť ak si uviedol úplné údaje, tak z DNP nemôže byť VZ 0eur (platí len v prípade, ak nebola pn z dnp!!!)

v takom prípade by mala v obd. 3-5.12.2010 vym.základ z dnp 0eur a v obd. 6.-31.12.2010 vym.základ minimum :31dní x 26dní.

ale toto by bolo dobré zistiť cez poradnu soc.poisťovne:
vid stránky soc.poistovne
KLIENTI A POISTNé
PORADNA
úplne dole napísať otázku a dať na seba mail.

inak ale by bolo zaujímavé vedieť, či nedosiahne maximum už zo zamestnania, lebo inak je toto dosť zbytočné, ak vyššiu materskú aj tak nedostiahne (aj ked vlastne je zaujímavý aj samotný postup sp pri výpočte.)
veronikasad
24.07.11,19:17
Gabika, nie je problém s rôznym rozh.obdobím pre výpočet materského a nemocenského ?
http://www.porada.sk/1804202-post17.html

Pri výpočte nemocenského sa príjem za december nebral do úvahy.
brčko
24.07.11,19:26
manželk dostala K PNke rozhodnutie ... tam to bude uvedené ... však skontroluj!
Doplňujem - po upresnení .. RO bolo 1.8. - 30.11.
Ak splnila podmienku aj v DNP (mala iné ukončené poistenie) .. tak by mala nárok aj z neho ... ale keďže mala v decembri vysoký VZ v zamestnaní... tak z DNP naozaj bude nulový.
Dostala rozhodnutie už aj k materskej :confused:... ak si uplatnila aj z DNP ... tak zase bude nulový VZ .

z dnp pri vzniku dnp 3.12.2010 a vzniku pn 6.10.2010 by mal byť vym.základ z minima roku 2010 (nesplnená podmienka 26týž. do vzniku PN § 57 ods.1 písm. c + ods.2) a aj keby mala max. vym.základ zo zamestnania, tak prvých 10dní mala mať vyplácané nemocenské z dnp z tohto minima, ak teda mala 270dní splnených z predchádzajúceho ukončeného nem.poistenia), lebo k súbehu vyplácania dochádza až od 11dna (prvých 10dní PN zo zamestnania vypláca zamestnávatel náhradu príjmu pri dočas. neschopnosti a nie SP nemocneské).
Katy a R
24.07.11,19:40
z dnp pri vzniku dnp 3.12.2010 a vzniku pn 6.10.2010 by mal byť vym.základ z minima roku 2010 (nesplnená podmienka 26týž. do vzniku PN § 57 ods.1 písm. c + ods.2) a aj keby mala max. vym.základ zo zamestnania, tak prvých 10dní mala mať vyplácané nemocenské z dnp z tohto minima, ak teda mala 270dní splnených z predchádzajúceho ukončeného nem.poistenia, lebo k súbehu vyplácania dochádza až od 11dna (prvých 10dní PN zo zamestnania vypláca zamestnávatel náhradu príjmu pri dočas. neschopnosti a nie SP nemocneské).

.. áno, v prípade PNky v decembri museli brať pravdepodobný VZ :):)
keby zadávateľ napísal údaje z rozhodnutia - bolo by to jasnejšie!
A teraz - pre nárok na materské už neprichádza do úvahy pravdepodobný VZ, ale skutočný - a ten je "tučná nula" ako píše zadávateľ.
rasťo - doplň údaje z toho rozhodnutia, či to je tak:confused:
Jana Motyčková
25.07.11,08:11
Nie je to presne tento prípad, ale je to odpoveď zo SP k práceneschopnosti pri viac pracovných vzťahov. Odpoveď je z 10.5.2011.
"Dobrý deň,



k Vášmu nižšie uvedenému podaniu uvádzame nasledovné.



Fyzická osoba, ktorá má viac poistných vzťahov, môže byť uznaná za dočasne práceneschopnú z každého poistného vzťahu osobitne. Za predpokladu, že fyzická osoba má postavenie zamestnanca s pravidelným mesačným príjmom a súčasne postavenie zamestnanca s nepravidelným príjmom, môže byť uznaná za dočasne práceneschopnú iba z poistného vzťahu zamestnanca s pravidelným mesačným príjmom, iba z poistného vzťahu zamestnanca s nepravidelným príjmom, alebo z obidvoch poistných vzťahov.



Vylúčenie povinnosti platiť poistné na sociálne poistenie zamestnanca preukazuje fyzická osoba osobitne pre každé poistenie.



V prípade, že táto fyzická osoba je uznaná za dočasne práceneschopnú z obidvoch poistných vzťahov, považuje sa za dočasne práceneschopnú ako zamestnanec s pravidelným mesačným príjmom aj ako zamestnanec s nepravidelným príjmom. V tomto prípade nastáva vylúčenie platiť poistné na sociálne poistenie zamestnanca z obidvoch poistných vzťahov a úprava maximálneho vymeriavacieho základu podľa § 138 ods. 13 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov sa vzťahuje na vymeriavacie základy dosiahnuté z obidvoch poistných vzťahov.
S pozdravom



Mgr. Adriana Járošiová, v. r.

vedúca oddelenia metodiky výberu poistného

Ak aplikujeme túto odpoveď na problém zadávateľa, tak :
- ak bola v decembri 2010 vypísaná len jedna PN pre poistenie zo zamestnania, potom malo byť zapltené poistné na DNP za obdobie od 6.12.do 31.12.2010. Potom by mala teraz nárok na materské z DNP,
- ak mala vypísané 2 PN v decembri 2010 - potom poistné za december z DNP bolo 0 a nárok na materské z DNP síce je ale je nula.
veronikasad
25.07.11,08:13
Janka, podla predch.príspevkov, nemocenské poberala zo zamestnania, aj z DNP až do nástupu na materskú. V decembri prekročila max. VZ zo zamestnania, preto jej materskú z DNP nepriznali ...
rasto.rr
25.07.11,14:35
.. áno, v prípade PNky v decembri museli brať pravdepodobný VZ :):)
keby zadávateľ napísal údaje z rozhodnutia - bolo by to jasnejšie!
A teraz - pre nárok na materské už neprichádza do úvahy pravdepodobný VZ, ale skutočný - a ten je "tučná nula" ako píše zadávateľ.
rasťo - doplň údaje z toho rozhodnutia, či to je tak:confused:

Jediné rozhodnutie zo SP k PN-ke je nasledovné: (rozhodnutie za materskú ešte doma nemáme)
- rozhodnutie je z dňa 5.1.2011
- SP priznáva pri dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej dňa 6. decembra 2010 nemocenské za obdobie od 16. decembra 2010 do zániku nároku na nemocenské vo výške 14,806825 eur za deň.
Odôvodnenie:
- ako zamestnankyňa spoločnosti XY bola uznaná za dočasne práceneschopnú na výkon zárobkovej činnosti od 6.12.2010
- na základe údajov obsiahnutých v potvrdení zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a v informačnom sys. SP a vyššie citovaných ustnaovení zistený denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky je 26,92 eur. 55% z uvedenej sumy je 14,806825 eur.

a tieto čísla VZ sedia s výpočtom za obdobie od 1.8. do 30.11. 2010 (teda od začiatku novej prac. zmluvy aktuálneho zamestnávateľa)

a potom už len tie všeobecné veci.

rozhodnutie z DNP neprišlo, ale v januári bola dorábaná druhá PNka na DNP a počas celej doby PNky bolo vyplácané nemocenské z poistenia ako zamestnankyne a taktiež z DNP
niekedy to prišlo v jednej poukážke, niekedy v dvoch.

ak ešte niečo treba,pls, napíšte
Katy a R
25.07.11,15:03
...
ak ešte niečo treba,pls, napíšte

.. tá dávka z dobrovoľného poistenia nás zaujíma ... ako to myslíš, že bola "dorábaná" druhá PNka :confused::confused:
rasto.rr
25.07.11,15:11
.. tá dávka z dobrovoľného poistenia nás zaujíma ... ako to myslíš, že bola "dorábaná" druhá PNka :confused::confused:
K dávke DNP nemáme žiadne rozhodnutie, DNP bolo uzavreté z min. VZ
a z toho chodili aj nemocenské dávky

v januári sa späťne s dátumom 6.12:2010 vypísala PNka aj pre DNP a potom vo febrári prišla PNka z DNP za január a aj spatne za december
Katy a R
25.07.11,15:12
K dávke DNP nemáme žiadne rozhodnutie, DNP bolo uzavreté z min. VZ
a z toho chodili aj nemocenské dávky...



.. koľko:confused:
..doplním - keďže neupresňuješ;)
za predpokladu, že bol použitý pravdepodobný VZ ... tak mohla byť tá dávka z DNP okolo 150 -170 evri mesačne. A zo zamestnania tých 440 - 458 (spolu cez 600)
Je to tak:confused:
ešte sa chcem spýtať .... bol problém s tým dodatočným vypísaním PNky:confused:
rasto.rr
25.07.11,17:01
.. koľko:confused:
..doplním - keďže neupresňuješ;)
za predpokladu, že bol použitý pravdepodobný VZ ... tak mohla byť tá dávka z DNP okolo 150 -170 evri mesačne. A zo zamestnania tých 440 - 458 (spolu cez 600)
Je to tak:confused:
ešte sa chcem spýtať .... bol problém s tým dodatočným vypísaním PNky:confused:

Prepočítaval som si to a dával som si to do poriadku, začal som v tom mať slušný hokej
a vyzerá to nasledovne:
zo zamestnanie je to tak ako si plus mínus písala, podľa VZ, ktorý som už uvádzal

a z DNP to vyzerá nasledovne:
- za mesiace december 2010 + január 2011 = 284,5
- za február = 140,2
- za marec = 155,2
a v tomto rytme sa to pohybuje aj ďalej
Keď to podelím príslušným počtom dní, tak to sa to na deň pohybuje od
4,991228 po 5,008007
tak to je možno len otázka zaokrúhľovania
ale neviem ako sa dopracovali k tejto dennej sadzbe nemocenskej dávke z toho DNP, kedže min. VZ za december 2010 bol 319,58
a z toho mi vychádza tých 55% o niečo viac ako to čo prichádzalo

tam nebol žiaden problém, myslím, že to bolo na popud pracovníčky soc. poistovne
Katy a R
25.07.11,17:24
.. no tak je to tak, ako som písala .. z DNP brali pravdepodobný VZ .... len možno v súčte to trošičku presahovalo max. VZ:confused:
Pre tvoju info ... dávka sa vždy platí za kalendárne dni ... takže je rozdiel, či má mesiac 31, 30, alebo 28 dní ;)

No a bohužiaľ .. teraz - pre materské z DNP budú už brať skutočný VZ :mee: (tú tučnú nulu):mee::mee:
Zo zamestnania bude denný VZ o nejaký ten cent vyšší ako 26,92 (ako pri PNke);) .. a z toho bude materská vypočítaná ... 60% DVZ.
rasto.rr
25.07.11,18:49
OK, dakujem všetkým sa rady, postrehy a pripomienky