Tuija
25.07.11,11:01
Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
Tweety
25.07.11,09:03
Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
Potom nemáš o čom rozhodovať, podaj výpoveď.
veronikasad
25.07.11,09:03
Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
ak zamestnávatel nebude súhlasiť so skončením prac.pomeru dohodou, nič iné ako dať výpoveď ti nezostáva - ak nechceš odísť z firmy pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny,
zk24
25.07.11,09:07
Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.

Celkom som to nepochopila. Myslela som ze ta tlaci cas, a preto chces odist dohodou a nakoniec vlastne ani nepotrebujes odist skor.

Ak mas v novej praci vyssie financne ohodnotenie, tak sa skus na dohodu, a ked mas nizsie ohodnotenie alebo sa nikam neponahlas, tak vypoved.

Aka bola vlastne otazka? :D
terezamaria
25.07.11,09:09
Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.

Do konca mesiaca júl 2011 si daj výpoveď, aby Ti začala výpovedná doba plynúť od 1.8.2011 a končila 30.9.2011. Alebo si termín podania výpovede prispôsob tak, aby skončenie výpovednej doby zodpovedalo Tvojmu nástupu do nového zamestnania.
emily 2
01.08.11,05:39
Dobre ranko ,
Chcem sa uistit. Ked dava zamestnanec vypoved (napr. 25.07.)
PP mu skonci 30.9. vypov. doba je 2 mesiace. 3 mesiace - iba ked dava zamestnavatel a zamestnanec odpracoval viac ako 5 rokov.

dakujem

emily2
drobeceva
01.08.11,05:46
Dobre ranko ,
Chcem sa uistit. Ked dava zamestnanec vypoved (napr. 25.07.)
PP mu skonci 30.9. vypov. doba je 2 mesiace. 3 mesiace - iba ked dava zamestnavatel a zamestnanec odpracoval viac ako 5 rokov.

dakujem

emily2
Je to tak.
emily 2
01.08.11,05:49
dakujem