sylvanka
25.07.11,19:34
Dobrý deň. Chcem sa spýtať koľko dostáva zamestnávateľ za absolventa, ktorý u u neho vykonáva absolventskú prax. Prípadne ak zamestnávateľ príjme tohto absolventa na PP, bude niečo dostávať od úradu práce ?
Xanti
25.07.11,17:38
Zamestnávateľ nedostáva nič za absolventa. http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/absolventska-prax/51-prispevok-na-vykonavanie-absolventskej-praxe.html?page_id=12940
Ak zamestnávateľ vytvorí nové pracovné miesto, a pred vytvorím si absolvuje tortúru na UP so žiadosťami tak áno môže dostať príspevok na vytvorenie nového pracovného miesta. Viac tu http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-zamestnavatela.html?page_id=13119
ivka70
25.07.11,17:38
Podla mna zamestnavatel nedostava nic, ma len zadarmo pracovnu silu.
A na to, aby za vytvorenie pracovneho miesta dostal od uradu prace prispevok na toto miesto, na to musi ziskat suhlas UP s presne definovanymi podmienkami, koho tam moze zamestnant (zvycajne dlhodobo nezamestnanych). Niej e to naviazane na to, ze ak zamestna cloveka, ktoreho mal na abs. praxi, tak ze by dostal len kvoli tomu nejaky prispevok.
ivka70
25.07.11,17:39
Xanti, to iste v zelenom :) a takmer naraz :D
Xanti
25.07.11,17:40
No veru,
:D:D sme šikovné :D
sylvanka
25.07.11,17:46
lebo co som hladala starsie prispevky, tak niekedy mal zamestnavatel pausalny prispevok 1000 SK. A ak by vytvoril potom miesto pre absolventa na PP ? Nemá príspevok podľa §51a ?
Zamestnávateľovi, ktorý prijme do pracovného pomeru absolventa vzdelávania a prípravy pre trh práce, poskytuje úrad príspevok najviac počas 24 kalendárnych mesiacov od uzatvorenia písomnej dohody mesačne vo výške


v bratislavskom kraji najviac 25 % z celkovej ceny práce (pozri vyššie Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť) vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,
v ostatných krajoch najviac 35% z celkovej ceny práce (pozri vyššie Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť) vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.

DAKUJEM ZA RADY
Xanti
25.07.11,17:48
No len to už dávno neplatí. Prečítaj si link čo som Ti prihodila v prvej odpovedi. To je aktuálne.
sylvanka
25.07.11,17:53
Preto som sa cudovala... Lebo ked si dám: § 51a Príspevok na podporu zamestnávania absolventov vzdelávania a prípravy pre trh práce, uz tam nic nie je. Takze z toho vyplvva, ze zamestnavatel by nemal nic dostat ani pocas vykonu AP a ani tych 35% z celkovej ceny prace.
Xanti
25.07.11,17:55
Ved som ti to napísala...
zamestnávateľ nedostane nič.
Absolvent dostane životné minimum cca 189 eur za mesiac.

Predtým dostával zamestnávateľ 1000 sk a absolvent 1500 neni terajšia úprava výhodnejšia pre absolventa?
sylvanka
25.07.11,17:57
ano, len som si to chcela overit este raz :-)
Xanti
25.07.11,17:58
A overila si si to?