Vlado.s
26.07.11,11:46
Zdravím všetkých, neviete mi poradiť ako si mám vysvetliť toto znenie ťarchy:

Por.č.: 4
Na podiel B4 - Exekútorský úrad Lučenec, s.e.Mgr.Štefan Marček - Exekučný príkaz na vykonanie exekúcie
zriadením exekučného záložného práva na nehnuteľnosť č.EX 11368/08-21, č.sp.Z 1504/2011 - 100/11.

Je to zapísané na liste vlastníctva domu o ktorý mám záujem. Znamená to, že už nemám jednať s majitelmi, ale priamo s exekútorom?

Ďakujem
Xanti
26.07.11,09:50
Určite treba osloviť aj exekútora,
ale on má exekučné záložné právo len na polovicu nehnuteľnosti.
Takže aj nadalej musíš jednať s vlastníkmi. Lebo to majú v podielovom spoluvlastníctve.

Ak by si exekútora neoslovil, mohol by si pekne doplácať lebo by sa to mohlo brať ako krátenie veriteľa.

Skús mailom mu ozrejmiť situáciu http://www.statnasprava.sk/sk/stsp/adresar.nsf/i/13954
Vlado.s
26.07.11,09:57
Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.
Katy a R
26.07.11,09:59
Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.

.. však je to označené poradovým číslom (4);)
skús osobne .. alebo písomne:confused:
Poznáš vôbec obidvoch mjiteľov - veď by ti mali povedať, ako to je s tým domom :confused:
nika224
26.07.11,10:03
A je tam aj napísané, že sa to viaže na podiel B4.;)
Xanti
26.07.11,10:03
Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.
No tak ako Ti bolo vysvetlené, záložné právo je na 1/2. A preto som Ti tam dala kontakt na mail, aby si napísal a ozrejmil že chceš kúpiť danú nehnuteľnosť, ale že je tam ťarcha tak preto píšeš.
Vlado.s
26.07.11,10:08
Ďakujem, pochopil som. Aj som si to myslel takto, len som si to chcel overiť.
Poznám majiteľov, len si zisťujem informácie pred tým ako s nimi budem jednať, aby som bol pripravený a zároveň zistil, či hovoria pravdu... proste chcem mať výhodu.

Ďakujem všetkým za ozrejmenie.
fefe30
26.07.11,10:58
Tiež som kupoval nehnuteľnosť zataženú exekučným príkazom. Určite treba zájsť za exekútorom, nech ti povie ako sa zbaviť exekučného príkazu. Ale budeš potrebovať plnomocenstvo od dlžníka, inak sa s tebou exekútor ani baviť nebude. Hocikomu nepovie o prípadnej dlžobe, preto plnomocenstvo. A potom štandardne kúpna zmluva......