antima
26.07.11,18:05
Pri rekonštrukcii bytového domu nám veľmi pekne zrekonštruovali okapový chodník. Je vysypaný premývaným štrkom tzv. dunajským s priemerom kamienkov do 2cm. Problém je v tom, že sa medzi činžiakmi vyníma a nenechavci si ho drzo "po troškách" odnášajú. Vraj na TV Prima nápady našli riešenie, keď pes takýto chodník rozhrabával. Poradili mu nejaký prostriedok, ktorý ten material nejak spojil a pritom bol bezfarebný a prepúšťal vodu. Prosím o radu ako náš chodník zachrániť. Veľmi pekne ďakujem.
antima
26.07.11,16:06
Pri rekonštrukcii bytového domu nám veľmi pekne zrekonštruovali okapový chodník. Je vysypaný premývaným štrkom tzv. dunajským s priemerom kamienkov do 2cm. Problém je v tom, že sa medzi činžiakmi vyníma a nenechavci si ho drzo "po troškách" odnášajú. Vraj na TV Prima nápady našli riešenie, keď pes takýto chodník rozhrabával. Poradili mu nejaký prostriedok, ktorý ten material nejak spojil a pritom bol bezfarebný a prepúšťal vodu. Prosím o radu ako náš chodník zachrániť. Veľmi pekne ďakujem.
Dáša_
26.07.11,16:32
Pri rekonštrukcii bytového domu nám veľmi pekne zrekonštruovali okapový chodník. Je vysypaný premývaným štrkom tzv. dunajským s priemerom kamienkov do 2cm. Problém je v tom, že sa medzi činžiakmi vyníma a nenechavci si ho drzo "po troškách" odnášajú. Vraj na TV Prima nápady našli riešenie, keď pes takýto chodník rozhrabával. Poradili mu nejaký prostriedok, ktorý ten material nejak spojil a pritom bol bezfarebný a prepúšťal vodu. Prosím o radu ako náš chodník zachrániť. Veľmi pekne ďakujem.


Tušim to bol tento diel receptára http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2501 vysielany 19/6. Reportáž, ktorú hľadáš je okolo 11.-tej minúty
Matias.S
27.07.11,04:05
Pri rekonštrukcii bytového domu nám veľmi pekne zrekonštruovali okapový chodník. Je vysypaný premývaným štrkom tzv. dunajským s priemerom kamienkov do 2cm. Problém je v tom, že sa medzi činžiakmi vyníma a nenechavci si ho drzo "po troškách" odnášajú. Vraj na TV Prima nápady našli riešenie, keď pes takýto chodník rozhrabával. Poradili mu nejaký prostriedok, ktorý ten material nejak spojil a pritom bol bezfarebný a prepúšťal vodu. Prosím o radu ako náš chodník zachrániť. Veľmi pekne ďakujem.


Viem na to povedať iba toľko .... To Slovensko naše .... je to realita Slovenska bohužiaľ .... ja som sa stretol s tým ako sa rozkradol postupne celý chodník ukladaný zo zámkovej dlažby (cca 150 m) a krásne to bolo vidieť v okolitých domových príjazdoch ... no čo už Slovač .... ak budeš mať konkrétne riešenie rád si to prečítam.... tiež zvažujeme s takýmto spôsobom rekonštrukcie
ve-ge
27.07.11,07:41
Ja by som potreboval poradit s podobnym problemom. Chcel by som vybudovat na zahrad echodniky zo strku, teda len pieskove-strkove chodniky a nechcel by som sa v nom zabarat a rozsypavat kamienky, tak by som potreboval radu, aby sa to dalo niecim spojit. Existuje nejaky prostriedok-pojivo alebo spojivo ktore by to dokazalo? Velmi pekne dakujem za rady.
TomasHC
27.07.11,10:03
Ja by som potreboval poradit s podobnym problemom. Chcel by som vybudovat na zahrad echodniky zo strku, teda len pieskove-strkove chodniky a nechcel by som sa v nom zabarat a rozsypavat kamienky, tak by som potreboval radu, aby sa to dalo niecim spojit. Existuje nejaky prostriedok-pojivo alebo spojivo ktore by to dokazalo? Velmi pekne dakujem za rady.

Napríklad www.topstone.cz , ale zrejme by to chcelo urobiť nejaký pevný podklad pod tie schody.
ve-ge
28.07.11,05:42
TomasHC dakujem za odpoved, no objasnim to presnejsie. Tieto kamenne koberce nemam na mysli, lebo je to vsetko len nanesena "omitka" na podkladovom betone. ja chodniky a plochy nechcem betonovat- nedoplatil by som sa. Ide mi len o to, ze do vykopanych chodnikov (15cm hlbka) by som dal len ciernu textiliu, aby neprerastala burina, na to by som vysypal nejaky pekny strk, utlacil a mal by som hotove. ale to by som sa po case zabaral a rozsypaval kamienky do okolia chodnika. a deti na bicykly ani nehovorim. Mal som na mysli nejaky vodopriepustny priehladny roztok, ktory by to vsetko pekne spojil a spevnil. Existuje nieco take?
Dáša_
28.07.11,05:51
TomasHC dakujem za odpoved, no objasnim to presnejsie. Tieto kamenne koberce nemam na mysli, lebo je to vsetko len nanesena "omitka" na podkladovom betone. ja chodniky a plochy nechcem betonovat- nedoplatil by som sa. Ide mi len o to, ze do vykopanych chodnikov (15cm hlbka) by som dal len ciernu textiliu, aby neprerastala burina, na to by som vysypal nejaky pekny strk, utlacil a mal by som hotove. ale to by som sa po case zabaral a rozsypaval kamienky do okolia chodnika. a deti na bicykly ani nehovorim. Mal som na mysli nejaky vodopriepustny priehladny roztok, ktory by to vsetko pekne spojil a spevnil. Existuje nieco take?

pozrel si to video z receptára, čo som dávala link?
alltracboy
28.07.11,07:07
ten epoxid tiez nebude stat par korun. Vyhoda nasypaneho strku je ten ze ho mozes kedykolvek vybrat ak potrebujes pod nim nieco porobit. Neverim ze ten strk spevneny epoxidom nebude po case zaneseny prachom, zemou a nebudu tam rast buriny.
mendo933
28.07.11,07:28
epoxidove zivice stoja okolo 5€/l podla kvality a je to iny humus, to by som si okolo domu nerozlieval
alltracboy
28.07.11,08:28
a co myslis ze za zazrak bol v tej reportazi? alebo poznas inu substanciu, ktora polepi kamienky a pritom je priehladna a pevna?
ve-ge
28.07.11,08:59
Ja to nechcem okolo domu ale na chodniky v zahrade- pacia sa mi take jednoduche strkove cesticky (ako v parku) a je to hlavne lacne, no na druhej strane 5e/l je priserne vela, asi to len budem castejsie udusat aby to riadne sadlo. Alebo co jednoduhsie by ste poradili? Preco si myslite, ze ta zivica je humus? Moze to nejak niecomu skodit? Dakujem
mendo933
28.07.11,09:55
Ked to zatvrdne tak uz nicomu, ale pred vytvrdnutiem je nebezpecna. Na tejto stranke je okolo zivic vela popisane, maju tam aj eshop so zivicami od vymyslu sveta http://www.havel-composites.com/
Ak by ste chceli vyskusat ako to vizera a ako sa to sprava tak vo farby laky, baumax a pdo maju take male laminovacie supravy na drobne opravy a tam je aj zivica
antima
28.07.11,20:29
Veľmi pekne ďakujem všetkým,ktorí sa mi snažili pomôcť radou, názormi a skúsenosťami. Receptár som rýchlo našiel a hoci tam názov preparátu neodznel, ale z vaších príspevkov som sa dozvedel, že sa jedná o epoxidové živice. Ešte raz srdečne ďakujem.
Nandrolon
29.07.11,03:45
Ked to zatvrdne tak uz nicomu, ale pred vytvrdnutiem je nebezpecna. Na tejto stranke je okolo zivic vela popisane, maju tam aj eshop so zivicami od vymyslu sveta http://www.havel-composites.com/
Ak by ste chceli vyskusat ako to vizera a ako sa to sprava tak vo farby laky, baumax a pdo maju take male laminovacie supravy na drobne opravy a tam je aj zivica

žeby modelár?
mendo933
29.07.11,04:07
žeby modelár?
ani nie, len som si laminoval do auta ozvucnice na repro a subwoofer tak mi presla neaka ta zivica rukami:)
Dáša_
29.07.11,04:25
a co myslis ze za zazrak bol v tej reportazi? alebo poznas inu substanciu, ktora polepi kamienky a pritom je priehladna a pevna?


a živica po vytvrdnutí aj prepúšťa vodu? lebo toto ukazovali a vodu to prepúšťalo - ukazovali v sklenenej váze
Nandrolon
29.07.11,04:39
neprepúšťa. ale oni to asi nejako poliali, aby to spevnilo, a vzniklo im tak vlastne nejaké "cedítko na rezance"... proste to asi iba tak poprskali, však ak by chcel celý ten chodník naliať to živice, tak to by ho lacnejšie vyšla najdrahšia dlažba na slovensku...
Dáša_
29.07.11,04:46
neprepúšťa. ale oni to asi nejako poliali, aby to spevnilo, a vzniklo im tak vlastne nejaké "cedítko na rezance"... proste to asi iba tak poprskali, však ak by chcel celý ten chodník naliať to živice, tak to by ho lacnejšie vyšla najdrahšia dlažba na slovensku...

aha, to mas vlastne pravdu, takze by sa to dalo len tak volne naniest . Teda nakvapkat. pripadne natriet stetcom. Nie zalievať.

mmch, so zivicou sa robi aj v bizuterii - zalievaju sa rôzne papieriky :) http://www.artmama.sk/sites/artmama.sk/files/images/nausnice_d_m.jpg
ve-ge
29.07.11,10:59
Pokial zistim nejaky lacny sposob-prostriedok na ucelenie toho strku, chodnik mozem mat hotovy bez neho. Len este vas poprosim o radu: co by ste dali pod ten strk, aby neprerastala burina? Lozko nebudem robit ziadne to bude sluzit len na peso, vrstvu ratam tak max. 5-7cm, aby som sa velmi nezabaral. Dakujem
alltracboy
29.07.11,12:50
geotextiliu 200g
alltracboy
29.07.11,12:56
a živica po vytvrdnutí aj prepúšťa vodu? lebo toto ukazovali a vodu to prepúšťalo - ukazovali v sklenenej váze
no ako to vysvetlit... ked mas kamienok a ten je potrety epoxidom, alebo cimkolvek lepkavym, tak sa prilepi na dalsi kamienok. A kedze kamienky su povacsine zagulatene, dotykaju sa navzajom iba v malom bode. tam sa zlepia. cize vsetok priestor okolo ostava volny. tade preteka voda. Pokial by toho epoxidu dali privela, pripadne by boli kamienky primale, tak sa tie medzipriestory zaplnia pojivom a prestanu prepustat vodu. Cize cele je to o tom pouzit vhodne velke kamene a neprehanat to s pojivom.
ve-ge
31.07.11,11:47
geotextiliu 200g
Ja som tiez za geotextiliu, ale v inom fore niekto velmi nedoporucoval geotextiliu ale prave netkanu textiliu. no ta sa mi zda velmi slaba a pod ty chodnikom by sa to asi pretrhlo. vraj ta geotextilia silnej burine nezabrani, lebo ma velke oka. tak teraz neviem. ale radsej by som bol za tu geotextiliu.
alltracboy
31.07.11,17:12
no ja som kupil geotextiliu a vyzrea ta ako lisovana vata.. nieje to tkane.
antima
24.08.11,18:56
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za snahu nájsť riešenie a pomôcť mi. Náš správca kúpil nejaký prípravok /lepidlo/ , skúsime to nejak použiť. Aplikovať ho podľa videa pána Podlahu sa mi zdá dosť pracné. Uvidíme. Ešte raz ďakujem.
kacka123
29.04.12,12:16
My sme na zahrade pouzili na chodnik taky stabilizačny system na strk. Vyzera to ako vceli plast a na spodku je geotextília. Vobec sa tam nezabaraju topanky a perfektne to drzi. Vody cez to preteka a nemusi sa tam davat ziaden epoxid ani nic ine :)
janka.sestra
11.08.12,23:01
no ja by som ked to nepomoze nakoniec isla s vedrami na kamene na hron, dunaj ci nejaky kamenolom kde je spústa kamienkov, umyla ich, sice je to pracné ale budu pekné cisté, a dosypala by som, pripadne aj nejaku tabulu s napisom obcania neberte nam kamienky, je tu kamera..a to lepidlo moze ublizit zvierakam.
hubatá
12.08.12,03:16
Robili sme to voľakedy na chalupe, na záhrade (vtedy ešte nebola geotextília): zostal nám štrk zo stavby a tak sme ho chceli zúžitkovať pri sedení pri ohnisku: odkopali sme zem na cca 15 cm, aby neprerastala tráva položili sme starý linoleum a na to nasypali štrk. Boky sme obložili veľkými kameňmi z potoka aby štrk "neprskal" bokom pri chodení. Potom keď sme troška zbohatli a urobili iné sedenie, štrk sme premyli a dali babke na hrob aj s tým linom (veď bolo jej za života) ........