tina262
27.07.11,11:30
Vedel by mi niekto poradit kedy sa dat DNP a kolko platit, ked by som chcela otehotniet niekedy na prelome rokov 2011/2012 a chcela by som mat maximalnu matersku. Zamestnana som od 15.4.2010 (na zastupovanie pocas materskej cca. do januara 2013). Vsetkym vopred dakujem.
Xanti
27.07.11,09:34
No je tu na tú tému kopa rád treba hľadať a čítať.

No nikto nevie čo bude platiť budúci rok, či DNP sa nezruší alebo ako sa zmenia zákony. Takže ťažko povedať či rada bude platná aj na další rok.

1. DNP treba založiť pred otehotnením aby sa splnila podmienka 270 dní platenia poistného
2. výška VZ z DNP ( dosaď si čísla ) je 1116,75 - hrubá mzda zo zamestnania = XY
3. výška platby do SP je ... XY x 4,4% = mesačná platba do SP
Jana Motyčková
27.07.11,10:32
Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.
saskia26
28.07.11,13:26
Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.

To je zaujímavá informácia, som zvedavá, ako to zdôvodnia, prečo nemôže byť súbeh poistení :D
Xanti
28.07.11,13:31
Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.
No veľmi čudné,
lebo ako SZCO som inštitút DNP dosť často využívala ked som nemala prácu - a robia to viacerí, lebo zdravého človeka som tuším ani nestretla každého čosi kvári akurát riešenie problémov si necháva na neskôr. Teraz ako zamestnanec to tak nevyuživam kedže prvých 10 dní platí PN zamestnávateľ, takže fakt už len ked ma lekár ukecá tak sa dám vypísať na PN, zvyčajne to riešim dovčou abo paragrafmi.

Zase vyrypú s tými čo nemajú príležitosť to zneužiť, detto ak otehotniem mám dať výpoved zo zamestnania:confused::confused::confused:, ak budem chcieť vyššiu materskú, kedže si platím DNP.

Zase huba predbehla rozum u poniektorých ministrov a poslancov. Na zaplakanie.
petruska000
03.08.11,17:41
dobry vecer chcem sa opytat ci sa da dobrovolne nemocensky poistit aj spetne kvoly materskej . dakujem
veronikasad
03.08.11,17:42
dobry vecer chcem sa opytat ci sa da dobrovolne nemocensky poistit aj spetne kvoly materskej . dakujem
nie, nedá. Najskôr ododňa doručenia prihlášky na reg.liste fyzickej osoby
petruska000
03.08.11,17:49
dakujem