Snoophy
27.07.11,18:25
Ahojte,
Má hotovú glajchu a aj veniec a doť som počúval v poslednej dobe že mám malé izby.
V prílohe posielam aj pôdoris.
Tie dve izby sa mi nezdajú malé... sú akurát.
Ale ta pri malom zachode je menšia....ale to vyriešim postelou dvihnutou hore a pod nou stolík.
Nechcel som velké izby ale zasa ani malé.

Máte niekto menšiu izbu..??? ako ste to riešili???
ivka70
27.07.11,16:31
Ten obrazok je dost maly, nevidno rozmery, tak skus napisat rozmery tych izieb ..... nech mame predstavu ake male/velke su :)
Snoophy
27.07.11,16:35
3,7 x 3,35 bez vstavanej skrine) - obe izby rovnaké
3,3 x 2,9m
220870
27.07.11,16:50
Pre jednu osobu ktorá sa tam sem tam vyspí je to dosť,nie moc ale v komunistických činžiakoch bývali v takýchto rozmeroch detské izby ,projektované pre dve tri deti.A žijeme.načo sú dve WC-ka na jednom poschodí?Absurdita.
Oliwa
27.07.11,17:05
Možno ako prevencia proti rannému stresu, keď sa všetci naraz ponáhľajú :)... Netušíme, koľko členov tá rodina má :rolleyes: ... Alebo mávajú často nejaké tráviace problémy, čo my vieme... ;)
Snoophy
27.07.11,17:10
No 2 vecka je už zo zákona. Neviem kto to spomínal...ja som to ani nevyhladával, ale pre návstevu stačí....
načo budu chodiť do kupelky.
No planujeme mať 2 deti....
A Ja som vyrastal v podstate tiež v komunistickom panelaku, zo sestrou sme mali rozdelenu izbu nábytkom napolovicu a tam som mal stôl, postel a volná plocha cca 3x1,5m a stacilo.
Myslím že to nieje až tak hrozné však??

Budem to určite riešiť takýmto niečim...
bubkoch
27.07.11,17:20
nie su najmensie, ako uz pisali hore, u panelakov je to taky priemer, ja mam detsku pre 2 deti 3,35x3,35, spalnu 4,90x2,35, kuchynu 2,5x2,5 ... ale zato obyvačka 5,8x4,4 :D
Snoophy
27.07.11,17:25
Hehe, no u nás tak isto, izby len tak tak a obyvačka velkáááá a ešte aj terasa, 2x vecko, ale zasa deti sa nemusia hrať v izbe ako v panelaku, bude dvor, namiesto jedálne im spravím detský kútik aby žena videla na nich keď bude variť, okno má aj na dvor aj na ulicu z kuchyňe ( všímate ako som ju "priklincoval" do kuchyne???hehe)
Uvidím ako to bude vyzerať keď spravíme strechu.
220870
27.07.11,17:38
Neboj deti toho priestoru v izbe moc nepotrebujú.Ja si myslím že je to ok.Ženu do kúpelky nepustím ,máme len jednu kúpelku s WC.Musí čakať,inak by sa všetci ostatný pos..... kým sa ona zmaluje.
Snoophy
27.07.11,17:44
Hehe...
Ta moja sa ani pre istotu nemaluje..( teda povie že ide sa namalovať a to si dá len špirálu a je.
Ale to malé vécko je dobrá vec...
Gina Er
27.07.11,17:57
No 2 vecka je už zo zákona.
mimotemy:eek::eek::eek:
Snoophy
27.07.11,18:08
čo je tam mimo témy??
Odpoveď sa týka malej izby nakoľko ju mám hneď vedľa druhého vécka.
To skôr malo patriť tej špirále čo som písal, to je fakt už mimotemy.
Gina Er
27.07.11,18:15
čo je tam mimo témy??
Odpoveď sa týka malej izby nakoľko ju mám hneď vedľa druhého vécka.
To skôr malo patriť tej špirále čo som písal, to je fakt už mimotemy.
...sa nerozčuľuj :D:D:D:D:D môj koment je mimo témy :D:D:D
sa čudujem tým dvom wckám....
Snoophy
27.07.11,18:40
Neboj (te) nerozčulujem sa...
ja som taký pohoďák. :-)
tom_NR
27.07.11,18:59
Nie sú malé; mám podobné rozmery izieb v podkroví, kde to ešte zmenšuje šikmý strop.
Tak to chodí: keď sa spraví platňa, zdá sa to malé; keď sa vytiahnu múry, zdá sa to stále malé. Vyčkaj na omietky a podlahy, vtedy to bude tak akurát. :)
day
27.07.11,19:07
Nie sú malé; mám podobné rozmery izieb v podkroví, kde to ešte zmenšuje šikmý strop.
Tak to chodí: keď sa spraví platňa, zdá sa to malé; keď sa vytiahnu múry, zdá sa to stále malé. Vyčkaj na omietky a podlahy, vtedy to bude tak akurát. :)

tiez som chcel napisat, nevesaj hlavu, mam (budeme mat) detske izby 3,4x3,6m takze tiez ziadne letisko
sharlota
27.07.11,19:38
My máme detskú izbu 4,7 x necelé 2m. Skôr ako o to, či je malá alebo veľká sa bojím ako ju zariadiť pre škôlkara, aby mal aj priestor, ale aj veci potrebné ako napríklad skriňa, postel a podobne. Blbé je, že dvere sú na dlhšej stene asi v 1/3. Čiže skriňa a postelnemôžu ísť za seba a vedľa seba je to paseka... Nemá niekto takúto izbu?
Ďakujem
katalóg
27.07.11,19:56
My máme detskú izbu 4,7 x necelé 2m. Skôr ako o to, či je malá alebo veľká sa bojím ako ju zariadiť pre škôlkara, aby mal aj priestor, ale aj veci potrebné ako napríklad skriňa, postel a podobne. Blbé je, že dvere sú na dlhšej stene asi v 1/3. Čiže skriňa a postelnemôžu ísť za seba a vedľa seba je to paseka... Nemá niekto takúto izbu?
Ďakujem
Predpokladám, že okno máš na 2m stene. Ak áno, tak izba nie je dostatočne presvetlená.
sharlota
28.07.11,11:30
Predpokladám, že okno máš na 2m stene. Ak áno, tak izba nie je dostatočne presvetlená.

Ano, okno je na tej stene, ale podľa môjho názoru, izba je svetlá až až. Aj na druhý koniec dopadá svetlo v celku v pohode. Problém je, ako to čo najúčelnejšie zariadiť
lubluc
28.07.11,17:11
Naše detské budu 3,4 x 4,5 a ja si zase myslím, že budú zbytočne veľké. No manželka rozhodla.
katalóg
28.07.11,20:33
Ano, okno je na tej stene, ale podľa môjho názoru, izba je svetlá až až. Aj na druhý koniec dopadá svetlo v celku v pohode. Problém je, ako to čo najúčelnejšie zariadiť
Svetlo - záleží aj na výške poschodia.
Keď som sa ocitla v bytoch s podobnými miestnosťami, tak ľudia mali väčšinou na kratšej stene umiestnenú skriňu po celej šírke (2 m). Opticky to skráti aj miestnosť. Lôžko, ev . sedačka, ak išlo o pracovnú miestnosť, bývajú potom umiestnené pozdĺž steny. Ideálne by bolo, keby dvere boli v jednej tretine od tej steny so skriňou. Bola by za dverami a aj dvere by sa dali ešte dokorán otvoriť, ak sa otvárajú smerom do izby.
Stôl býva väčšinou pod oknom.
Ale ak riešiš zariadenie aj cez Feng shui, tak nastupuje odborník.
sharlota
29.07.11,12:25
Svetlo - záleží aj na výške poschodia.
Keď som sa ocitla v bytoch s podobnými miestnosťami, tak ľudia mali väčšinou na kratšej stene umiestnenú skriňu po celej šírke (2 m). Opticky to skráti aj miestnosť. Lôžko, ev . sedačka, ak išlo o pracovnú miestnosť, bývajú potom umiestnené pozdĺž steny. Ideálne by bolo, keby dvere boli v jednej tretine od tej steny so skriňou. Bola by za dverami a aj dvere by sa dali ešte dokorán otvoriť, ak sa otvárajú smerom do izby.
Stôl býva väčšinou pod oknom.
Ale ak riešiš zariadenie aj cez Feng shui, tak nastupuje odborník.

Feng shui je pekná predstava, ale toto veľmi neriešim. Ide mi hlavne o to, zariadiťto čo najlepšie, aby bolo aj úložného priestoru dosť, ale aj celkového "životného" priestoru dostatok. Momentálne ma celkom chytili rohové skrine. Nemyslím také, čo sa "točia" v rohu, ale také, ktoré majú teoreticky tri steny, dve zadné sa dotýkajú stien izby a tretia sú vlastne dvere. Takáto skriňa zaberie minimum miesta do preistoru, ale poskytuje obrovský úložný priestor. Bohužiaľ dvere máme asi v 1/3 steny od okna, takže tam skriňa ísť nemôže. Donedávna smeskriňu mali na tej kratšej stene, ale keď sme ju obrátili, izba získala oveľa lepší vzhľad, presvetlenie a preistor. Teraz je oveľa dlhšia a na tom kúsku je síce užšia, ale nie je to tak cítiť. Neskôr tiež plánujeme písací stôl pod okno, a na steny police na knihy, ale na to je ešte čas :)
Braňo
29.07.11,12:34
Pre jednu osobu ktorá sa tam sem tam vyspí je to dosť,nie moc ale v komunistických činžiakoch bývali v takýchto rozmeroch detské izby ,projektované pre dve tri deti.A žijeme.načo sú dve WC-ka na jednom poschodí?Absurdita.

Tiež si myslím, že dve wc na jednom poschodí sú zbytočné, skôr by som tam riešil šatník.
katalóg
29.07.11,12:59
Bytový dom z predvojnových rokov, 140 m2, 4-izbový plus hala, chodba, kuchyňa, kúpeľňa, WC, komora. Nie na Slovensku. Ideálne dve WC, dospelí a návštevy používajú WC a detičky klozet v kúpeľni.
zk24
29.07.11,13:09
2 vecka zo zakona? z akeho? ci len z takeho "osobneho"?