arderikka
27.07.11,22:21
Potrebovala by som poradit a pocut nazor viacerych...min. jesen sme zacali stavat dom a nechali ho prezimovat (hruba stavba pod strechou), teraz pokracujeme dalej ( cakali sme na uver), okna a vchodove dvere su osade, buduci tyzden sa idu robit rozvody potom izolacie atd. Je mozne stihnut dom dokoncit do Vianoc? Ja si myslim, ze ano, ale pan co ma nasu stavbu na starosti nam radil aby sme sa so stahovanim neponahlali a nechali znovu prezimovat :confused: osobne som este nepocula o tom, ze sa ma stavba nechat 2x prezimovat kvoli vlhkosti ( ale mozno sa mylim). Skor sa mi zda, ze chce robotnikov v lete rozdelit na viacero stavieb nez dokoncievat len 1 dom (peniaze).Ale to je len moja domnienka. V kazdom pripade sa mi tato predstava nepozdava.
Rada by som pocula aj ine nazory. Dakujem
tienik
27.07.11,20:25
pokial je to klasicky RD a su peniaze, nevidim prekazku.
arderikka
27.07.11,20:35
hej, je to klasicky RD, podkrovny UP 143m2, peniaze su, jedna sa skor o vlhkost. Ci sa nezacnu robit za nabytkom plesne-tym argumentovl pan zo stavebnej fa. Ja si myslim, ze by to nemal byt problem, cele dni budem doma, takze sa bude riadne kurit aj vetrat. Len sa potrebujem uistit kto ma pravdu, ci mam na nich zatlacit aby to dokoncili nech sa mozme cim skor nastahovat alebo radsej pockat do jari ako nam radi.
iv@n
27.07.11,21:15
pán si asi nazjednával viac zákaziek ako stíha firma teraz zvládnuť, tak vymýšla.
220870
28.07.11,03:42
RD vašej velkosti ak máte dosť bubákov sa bežne stavia od základu za tri mesiace.Nepíšete z čoho ste stavali.Prezimovanie sa odporúča len z dôvodu vyschnutia nosného muriva ,a betónových konštrukcií.Omietky nieje nutné nechávať vyschnúť dlhšie ako dva tri týždne .Potery 4-6 týždňov.
arderikka
28.07.11,16:22
pán si asi nazjednával viac zákaziek ako stíha firma teraz zvládnuť, tak vymýšla.



Presne to si myslim, takze budem nanho tlacit nech sa to rychlo dokonci.
Dakujem za rady