Helena Hazasova
28.07.11,07:57
môže mi niekto poradiť akú krytinu dať na strechu ,rozmýšlam nad tondachom je to 30 ročný dom do l-ka nemam skusenosti ako ste vy spokojný s vašimi strechami ?, dakujem
TomasHC
28.07.11,06:21
Hľadaj, je tu o tom asi 100 tém. Ale aj tak sa nič definitívne nedozvieš - je to otázka vkusu a financií.
misho.adam
28.07.11,13:13
ja som kupoval creaton nemecky vyrobca s 50 rocnou zarukou. je to takistopalena krytina podobne ako tondach:

creaton.de/en/
ciners
28.07.11,14:22
Niekto by mohol odskusat tu Bulharsku krytinu, ved predsa na balkane su vsetky strechy uniformne z palenej skridly, tak nemoze byt taka zla a ak ma dobru cenu, tak nie je o com.
220870
28.07.11,16:24
Tondach je asi to najlepšie čo sa tu predáva.
K tej Bulharskej.Z BG sa sem vozili krytiny ešte za komančov.Z tej doby je to bezkonkurenčne najlepšia škridla aká sa tu predávala.To čo sa vozí teraz neviem posúdiť.
Helena Hazasova
28.07.11,17:26
ja som kupoval creaton nemecky vyrobca s 50 rocnou zarukou. je to takistopalena krytina podobne ako tondach:

creaton.de/en/


dakujem pozriem sa na to
korma
29.07.11,05:32
my sme dali Tondach rumba- bola to novinka a keď sa niečo robilo na streche sem- tam praskla....poučenie - novinky už kupovať nebudeme:)
TomasHC
29.07.11,05:39
Ja mám Tondach Twist, iks krát som chodil po streche a to mám 100 kg a žiadna škridla nepraskla. Ak sa aj takýto test počíta, tak je celkom kvalitná :D
Helena Hazasova
29.07.11,05:46
my sme dali Tondach rumba- bola to novinka a keď sa niečo robilo na streche sem- tam praskla....poučenie - novinky už kupovať nebudeme:)
tak to vám poviem je to na nervy, a tolké peniaze
Helena Hazasova
29.07.11,05:48
To ste ma potešil lebo ked človek nemá skusenosť ťažko je to a kde ste ju kupoval ? Ja som z Lučenca , a dávno ju máte a farbu aku ?
Helena Hazasova
29.07.11,05:52
Ja mám Tondach Twist, iks krát som chodil po streche a to mám 100 kg a žiadna škridla nepraskla. Ak sa aj takýto test počíta, tak je celkom kvalitná :D
Ďakujem no to som rada aj ja nad ňou uvažujem ale ešte si dam poradiť od takych čo ju už maju ide mi o to aby bola pekná aj po rokoch lebo už som videla čo to robí s niektorými a nemaju ich dlho a aku farbu mate ? Tak test naozaj dobrý pekny deň
mendo933
29.07.11,09:47
Ja mam tiez twist medeno hnedu, v 12-tich paletach bolo poskodenych cca 15 skridel a aj ked sme po tom chodili nic neprasklo ale to asi preto ze nema take velke vlny. Za tu cenu som max. spokojny. Aka bude po rokoch uvidime , kedze ja ju mam 3/4 roka
Vedel by som si vybrat aj inu skridlu v glazure ale tie ceny....
Helena Hazasova
29.07.11,12:33
Ja mam tiez twist medeno hnedu, v 12-tich paletach bolo poskodenych cca 15 skridel a aj ked sme po tom chodili nic neprasklo ale to asi preto ze nema take velke vlny. Za tu cenu som max. spokojny. Aka bude po rokoch uvidime , kedze ja ju mam 3/4 roka
Vedel by som si vybrat aj inu skridlu v glazure ale tie ceny....
a tie poškodene ste vedeli vyreklamovať? a to je palená ? hovoria že na tych sa tak ani mach neusádza ďakujem
TomasHC
29.07.11,13:05
Ja ju mám na streche 2 roky, ani stopa po machu alebo inom bordeli. Farba je engoba červená.

http://www.tondach.sk/?kateg=2&skridla=57

Tu je aj fotka - http://www.porada.sk/1803872-post10.html
matusstefan
29.07.11,16:03
Tiez sme dali Tondach Rumba. Pocas prac na streche nam praskli chvala Bohu len 2 skridly. Rozmyslali sme aj nad Twist-om, ale Rumba sa nam viac paci. Pracovalo sa s nou velmi dobre.
Helena Hazasova
29.07.11,17:06
Tiez sme dali Tondach Rumba. Pocas prac na streche nam praskli chvala Bohu len 2 skridly. Rozmyslali sme aj nad Twist-om, ale Rumba sa nam viac paci. Pracovalo sa s nou velmi dobre.
Ďakujemn pekne budem aj nad tou možnosťou zvažovať a o tej Bulharskej ste nepočul aky mate na ňu názor? Šikovný domček , nech sa vám darí
matusstefan
30.07.11,06:14
Ďakujemn pekne budem aj nad tou možnosťou zvažovať a o tej Bulharskej ste nepočul aky mate na ňu názor? Šikovný domček , nech sa vám darí

Dakujem pekne. Neviem, ktora je ta bulharska. Ked sme kupovali skridlu, dostali sme vela ponuk. Mohli sme kupit aj lacnejsie, ale aj o dost drahsie. Chceli sme vlnitu skridlu, peknu a za rozumnu cenu. Vtedy (jesen 2010) od Tondachu mali v akcii Twist a Rumbu, tak sme sa rozhodli pre Rumbu.
Oliwa
31.07.11,17:44
Ďakujemn pekne budem aj nad tou možnosťou zvažovať a o tej Bulharskej ste nepočul aky mate na ňu názor? Šikovný domček , nech sa vám darí
mimotemyNo o bulharskom metri som počula :D, o škridli nie... :rolleyes: mimotemy
day
31.07.11,19:34
pozrite aj Creaton, je jednofarebna, t.z. po rozlomeni ma "vnutro" vonkajsiu farbu