sevcikovaeva
28.07.11,15:00
Dobry den, chcela by som sa poradit o tom, ci smie suseda, ktora preraba dom-nadstavuje umiestnit 2 okna a balkon smerujuce do nasho dvora.podla stavebneho zakona som vycitala, ze vzdialenost medzi dvoma domami musi byt vacsia ako 7m, co je, ale nam sa jedna o to, ci to nie je v rozpore s narusenim sukromia, laicky povedane, budu nas mat ako na dlani..zatial je to vo vystavbe, da s tym este nieco urobit, resp. nejak napadnut projekt? dakujem
mamina jana
28.07.11,18:15
Teoreticky by v takomto prípade mali s tým súhlasiť susedia a treba sa obrátiť buď na obecný alebo stavebný úrad, tam ti už bližšie povedia, čo treba robiť. Rátaj s tím, že sa po tvojom zakročení končia dobré susedské vzťahy.
220870
28.07.11,19:42
Je tu už o tom viacero tém .Hlavne nepíšete aká je vzdialenosť vašich domov a kde sa nachádza hranica medzi domami.Už som to tu písal.Ak je sused natoľko arogantný ,že nemieni rešpektovať druhého tak si za to môže sám.Je to o tom ,oko za oko ,zub za zub.Jeden urobil okno druhý mu pod to okno postavil kadibudku a dal si záležať na smrade.Asi tak nejak.Poznám taký prípad.
Ice dive
28.07.11,19:49
Je tu už o tom viacero tém .Hlavne nepíšete aká je vzdialenosť vašich domov a kde sa nachádza hranica medzi domami.Už som to tu písal.Ak je sused natoľko arogantný ,že nemieni rešpektovať druhého tak si za to môže sám.Je to o tom ,oko za oko ,zub za zub.Jeden urobil okno druhý mu pod to okno postavil kadibudku a dal si záležať na smrade.Asi tak nejak.Poznám taký prípad.
niekedy sa až rozum zastavuje ako sa ľudia k sebe vedia správať...
a_je_to
28.07.11,20:05
Dobry den, chcela by som sa poradit o tom, ci smie suseda, ktora preraba dom-nadstavuje umiestnit 2 okna a balkon smerujuce do nasho dvora.podla stavebneho zakona som vycitala, ze vzdialenost medzi dvoma domami musi byt vacsia ako 7m, co je, ale nam sa jedna o to, ci to nie je v rozpore s narusenim sukromia, laicky povedane, budu nas mat ako na dlani..zatial je to vo vystavbe, da s tym este nieco urobit, resp. nejak napadnut projekt? dakujem

Ak ide o susediace parcely, tvoja námietka je oprávnená. Bolo povinnosťou stavebného úradu pri stavebnom konaní o prestavbe pozvať suseda. Tam si sa mala vyjadriť k projektu a k zámeru umiestniť okná k tvojmu dvoru. Ak si s tým na stavebnom konaní súhlasila, tak teraz už nemožno podať námietku. Ak stavebné konanie nebolo, žiadaj na stavebnom úrade o zastavenie stavebných prác, s ktorými nesúhlasíš. Je jedno, či sa susedia budú hnevať, alebo nie, máš právo na súkromie.
sevcikovaeva
29.07.11,09:02
Stavebnom konanie nebolo, cize, ani sme nevideli projekt ani plany.susedia len prisli s papiermi na podpis, kde sme podpisali, ze sme oboznameny s prestavbou a ze ju povolujeme.vieme, ze sme to podcenili a nepytali sme plany prestavby a oni sami mam ich ani neukazali, a uz vieme preco, lebo by sme nesuhlasili s umiestnenim okien.