macacko
28.07.11,17:32
je tu niekto kto sa stravuje podla krvnej skúsenosti?
aké s tým máte skúsenosti
som B a potrebovala by som niektoré veci objasniť....
arizona
28.07.11,16:21
macacko
28.07.11,16:46
dakujem, tiež využívam google.
skôr som chcela objasniť niektoré veci ako napr. morské produkty
- ako lieky: kaviár, losos, makrela, morský pstruh,
sardinky, šťuka, treska
- ako potraviny: kalmár, kapor, pstruh dúhový, sleď, tuniak, žralok
- ako jedy: ančovičky, rak, losos, krab, mušle, ustrice,
korytnačky, slimáky, chobotnice

Losos je aj ako liek aj ako jed


tekvica sa vyskytuje v niektorých zdrojoch ako vhodná potravina a inde ako nevhodná

a tiež som chcela nejaké konkrétne recepty a skúsenosti, či to pomohlo a na čo a pod....
pasuliatko
28.07.11,19:47
podľa mňa stravovanie podľa krvnej skupiny je hovadina...
prečo to chceš dodržiavať?
osky
29.07.11,08:11
mam doma knizku.skusala som sa tak stravovat ale nevidim ziaden dovod.
som skupina A a okrem inych veci tam pre moju skupinu neodporucaju zemiaky.
ja by som vsak bez zemiakov neprezila,mohla by som ich jest denne na akykolvek sposob.bez nich som doslova chora.
rovnako je to s urcitymi mliecnymi vyrobkami.
moj organizmus nezatazuju ani ho neotravuju,ked tieto potraviny vysadim,vzdy citim ich deficit.
takze stravovanie podla krvnych skupin nepovazujem za efektne.
myslim si skor-treba pocuvat svoje chute,vsimat si signaly organizmu.
telo si vzdy vyziada to, co mu prave chyba a da to najavo tym,ze mas na nieco neodolatelnu chut.
ja mam dni ked presne viem co mi chuti a to tak strasne,ze nech by som to skusila nahradit cimkolvek inym,podla mna lepsim,zdravsim,napokon musim tak ci onak zjest to co mi povodne chutilo.inak ma to neprejde.
nemam samozrejme na mysli bezhranicne maskrtenie a pod.!!!!!!!!!!!!!!
maca.tt
29.07.11,14:22
ja viem uviesť príklad na krvnú skupinu 0-nemala by mlieko ,pšenicu,ja to mám overené že mi to nerobí dobre,poznám dvoch ludí s 0-kou ktorí nemôžu ani mlieko ani pšenicu,tak neviem či je to náhoda,podla mňa na tom niečo bude
durisovad
29.07.11,15:12
Aj ja mam skupinu nula a mozem bez tazkosti vsetko, aj mlieko aj psenicu aj maso, skratka vsetko, co mi chuti podla hesla CO KTO LUBI, TYM SA NEOTRAVI.
terezamaria
29.07.11,15:37
Mám doma knihu od Dr.P.J.D.Adamo/C.Whitney - Výživa a krevní skupiny. Kto má záujem, môžem mu ju poslať. Vôbec mi nepasuje stravovanie podľa krvných skupín. :):):)
rudopp
30.07.11,07:12
dakujem, tiež využívam google.
skôr som chcela objasniť niektoré veci ako napr. morské produkty
- ako lieky: kaviár, losos, makrela, morský pstruh,
sardinky, šťuka, treska
- ako potraviny: kalmár, kapor, pstruh dúhový, sleď, tuniak, žralok
- ako jedy: ančovičky, rak, losos, krab, mušle, ustrice,
korytnačky, slimáky, chobotnice

Losos je aj ako liek aj ako jed


tekvica sa vyskytuje v niektorých zdrojoch ako vhodná potravina a inde ako nevhodná

a tiež som chcela nejaké konkrétne recepty a skúsenosti, či to pomohlo a na čo a pod....

Veď aj v lekárni je to tak (1 tabletka liek / 5 tabletiek jed :D:D:D )
jaros5
30.07.11,07:33
je tu niekto kto sa stravuje podla krvnej skúsenosti?
aké s tým máte skúsenosti
som B a potrebovala by som niektoré veci objasniť....

Je neuveriteľné, čomu všetkému sú niektorí ľudia ochotní uveriť ....:)
Nechcem nikoho uraziť, ale stravovanie sa podľa krvných skupín je hlúposť.
Nokerla
30.07.11,09:29
To je nahoda, ze poznas 2 ludi s 0 co nemozu mlieko...ja mam tiez 0 a mlieko mam rad a nemam ziadne problemy.
rudopp
30.07.11,15:50
To je nahoda, ze poznas 2 ludi s 0 co nemozu mlieko...ja mam tiez 0 a mlieko mam rad a nemam ziadne problemy.

Nepoznáš ?

Ľudia radšej veria tomu, čo si želajú (po starom : Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo :D - - ale extrém by bol, keby takúto priblblú tému založil chlap :--- ).
betak
30.07.11,18:48
stravovanie podla krvnych skupin je hlupost, ze zem sa toci bola hlupost...., macacko sa chcela poradit ,nic viac.
pasuliatko
30.07.11,18:55
To je nahoda, ze poznas 2 ludi s 0 co nemozu mlieko...ja mam tiez 0 a mlieko mam rad a nemam ziadne problemy.

ja poznám ďalších dvoch čo majú nulku a môžu piť mlieko :)
buchač
30.07.11,18:57
je tu niekto kto sa stravuje podla krvnej skúsenosti?
aké s tým máte skúsenosti
som B a potrebovala by som niektoré veci objasniť....

Jedlo a charakter

Strava je skutočne dôležitá a ovplyvňuje zdravie, ale dnes sa význam jednotlivých diét preceňuje.
Charakter človeka sa neformuje na základe toho, čo zje, alebo nezje.
Človek sa nestane morálne lepším, keď si v piatok odoprie rezeň.
Nestane sa ani horším človekom, keď v piatok zje rezeň. Je to ďalší mýtus, ktorý hovorí, že tí, ktorí jedia mäso sú agresívni, ale tí, ktorí jedia zeleninu, sú pokojní a príjemní ľudia.

Zakazovanie pokrmov

Neustále pribúdajú rôzne nové učenia o diétnych režimoch.
Je to trend, ktorý pozorujeme hlavne v posledných rokoch. Väčšina týchto ucelených systémov pochádza z východu a má duchovný podklad. Z biblického i lekárskeho hľadiska je neprijateľné aj učenie o stravovaní podľa krvných skupín.
Ide o systém zákazov a nariadení, ktorý zneužíva vedecký fakt existencie krvných skupín, čo však vôbec nesúvisí s diétou a zdravím. Napr. človek s krvnou skupinou A nesmie jesť paradajky. Absolútne nevhodné sú vraj pre neho mliečne výrobky.

Extrémy v stravovaní

V súčasnosti sa stretávame s dvomi extrémami v oblasti výživy.
Na jednej strane celosvetovo pribúda počet obéznych ľudí a na druhej strane ľudia masovo zomierajú na podvýživu. Uvádza sa, že až 2/3 ľudí na zemi majú zlú výživu, viac ako 65 miliónov ľudí trpí podvýživou.
Hlavným dôvodom podvýživy je nedostatok plnohodnotných bielkovín v potrave - predovšetkým živočíšneho pôvodu! (Príkladom sú deti v Afrike s veľkými bruškami.) Obezita v našich podmienkach súvisí so zvýšeným príjmom potravy a zlým životným štýlom (nedostatok pohybu, stres, alkohol).
Obezita je skutočne rizikovým faktorom vzniku mnohých civilizačných chorôb. Naopak, strava, ktorá obsahuje dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, znižuje riziko vzniku rakoviny hlavne tráviaceho traktu. Pretože obezita je jedným extrémom vo výžive a vegetariánstvo druhým, neschvaľujem obezitu ani vegetariánstvo.
Racionálna výživa je vyváženou kombináciou rastlinných a živočíšnych prvkov.
Z medicínskeho hľadiska je krajnou a neprijateľnou polohou úplné vynechanie mäsa zo stravy, rovnako ako nadmerná konzumácia mäsa pri absencii ovocia a zeleniny.
Zdravý človek nemá dôvod nejesť mäso v adekvátnom množstve. Len pri niektorých chorobách je potrebná diéta s obmedzením mäsa (napr. choroby obličiek). Tu však už ide o poškodenie orgánov určitou chorobou rôznej príčiny v pokročilom štádiu.

Zdravá výživa

Strava je jedným z faktorov ľudského zdravia, ale nie jediným faktorom. Zdravá potrava je vyvážená, obsahuje živočíšne i rastlinné zložky. Potravu hodnotíme z kvalitatívneho i kvantitatívneho hľadiska.

Tuky, cukry a bielkoviny majú byť v správnom pomere.
Neoddeliteľnou súčasťou racionálnej výživy je i mäso.
Je vedecky dokázané, že minimálne jedna tretina bielkovín v strave musí byť živočíšneho pôvodu, aby ľudské telo bolo zdravé.
Bielkoviny sa hodnotia podľa biologickej hodnoty. Je to množstvo telovej bielkoviny, ktorá vznikne zo 100 g bielkoviny z výživy. Určuje ju obsah a pomer esenciálnych aminokyselín a ich využiteľnosť v organizme.
Živočíšne bielkoviny majú všeobecne vyššiu hodnotu ako bielkoviny rastlinné. Organizmus možno zabezpečiť dostatkom potrebných aminokyselín iba pestrou a zmiešanou potravou.
macacko
30.07.11,20:29
dakujem betak
ludia prosim zapojte sa len tí ktorí sa tak stravujete...
slovami klasika : ja som vašu píp tiež nevidel a verim že ju máte
rudopp
30.07.11,20:39
Jedlo a charakter

Charakter človeka sa neformuje na základe toho, čo zje, alebo nezje.
Človek sa nestane morálne lepším, keď si v piatok odoprie rezeň.
Nestane sa ani horším človekom, keď v piatok zje rezeň.

Je to ďalší mýtus, ktorý hovorí, že tí, ktorí jedia mäso sú agresívni, ale tí, ktorí jedia zeleninu, sú pokojní a príjemní ľudia.



Jedine trochu trénuje sebadisciplínu.

PS
By si mu skúsil na týždeň poschovávať všetku zeleninu/ ovocie a pod., či by bol :D.
durisovad
31.07.11,04:26
Co sa tyka jedenia rezna v piatok - radsej nech trpi hriesne telo ako by mal vyjst navnivoc dar bozi.
rudopp
31.07.11,06:16
Co sa tyka jedenia rezna v piatok - radsej nech trpi hriesne telo ako by mal vyjst navnivoc dar bozi.

Súhlas.

Fakt by bolo škoda rezňa - a ešte keby to bol ozaj dar:--- = netrebalo by zaň platiť.
Zuzka Velichová
13.03.12,16:25
ahoj...ja som dva mesiace dodrziavala stravovanie podla krvnej skupiny a schudla som 7-8 kil a to som bola uplne bez pohybu,vobec som sa nehybala...citila som sa fajn...je pravda,ze obcas dostanete chut na "zakazane potraviny",ale da sa to...hlavne je zvyknut si a snazit sa jest hlavne to,co dama krv.skupina obsahuje..prestala som ju dodrziavat a vaha mi poskocila asi 5 kil nahor...takze teraz mesiac cvicim a idem zas do toho,upravujem si jedalnicek z vybranych potravin