Erika686
29.07.11,09:01
Prednedavnom som tu pisala o probleme, ktory mame s nasim susedom, ktory podal tr. oznamenie na mojho manzela koli "ukradnutemu" plotu.
Teraz prislo predvolanie na Okresny urad, odb.vnutornej spravy na dolozenie a pripomienkovanie konania. A Okresny urad napisal, ze bude vypocutie "obvineneho"- mojho manzela, poskodeneho a svedka(alebo svedkov).
Ked bol manzel vypocuvany na policii, ziadny svedok sa tam nespominal. Akurat, ked prisli policajti k susedovi fotit "miesto cinu", tak ja v dobrej voli som povedala pravdu, ako to naozaj bolo....ze sme dva roky suseda doslova prosili (aj pisomne), aby si posunul plot, lebo bol 4 meste v nasom, kedze ziadna snaha nebola (akurat pouvolnoval sruby v plechu tak, ze ked prislo to vetrisko, tak mi skoro deti zabilo, co tie uvolnene plechy lietali vo vzduchu), tak sme sa nasr.ali a ten plot sme jednoducho prelozili sami a tie plechy, ze sme ochotni vratit susedovi, ked sa s nami vyrovna, co sme za tie roky (10) platili za to dan.
Toho sa vtedy ten policajt chytil, ked ma prisiel vypocuvat a neupozornil ma, ze ako blizky rodinny prislusnik mam pravo nevypovedat. A to som ani nevedela, co sused vlastne udal v tom tr. oznameni....ze mu manzel ukradol plot zo zadnej casti JEHO pozemku...pritom to bol nas pozemok...

Preto sa pytam, ci moze v takom pripade ist policajt ako svedok? Len na zakl. toho, co som ja povedala (nic na papieri neni...)
Pretoze si neviem predstavit koho udal ako svedka a kedy.

Je neskutocne taky skur. ten stat....My sa "bijeme" o cast pozemku, ktory patri nam, platime zan dan, sused si to veselo uzival, znehodnotil ho srackami od domaceho zverstva a inym bordelom, ktory ani nerozpisujem, nehovorim, ze si vypusta zumpu pred nas pozemok a NIKTO mu nic nemoze a on este na nas zavola policjatov, namiesto toho, aby si to vybavil ustne.....Spina jedna spinava.

Tak ak sa niekto vyznate, napiste mi, prosim.
Dufam, ze to nie je napisane nejak chaoticky a da sa tomu porozumiet:)
pepsikova
29.07.11,07:56
...a tomu dobre rozumiem, tvoj manžel bol obvinený, že ukradol plot,ktorý patril susedovi...popri tom sused 10 rokov užíval pozemok, ktorý patril vám a neplatil za užívanie nájom...doklad o vlastnení pozemku máte, na katastri ste zapísaní ako vlastníci, nuž to vypočúvanie by som, byť tvojim manželom, prežila v pohode a s úsmevom, ale na suseda by som vzápätí podala trestné oznámenie za neoprávnené užívanie cudzej veci po dobu 10 rokov,znečisťovanie pôdy výkalmi a (fúru vecí podľa skutočného stavu pozemku by som tam popísala),pridala fotečky,doložila písomnú komunikáciu so susedom, prípadne, ak ste bolina obecnom úrade- aj to, a žiadala by som zaplatiť nájom....tu nemôžete prehrať, pokiaľ to dokážete a ako dôkazový materiál sa dá použiť výpoveď suseda o ukradnutí plota-z čieho pozemku?...z vášho...na ktorom jeho plot nemal čo robiť, pretože vlastný pozemok sa ohradzuje podľa výmery len na svojom...(a nie na vašom)...
..no a susedovi by som, kedykolvek ho stretnem, pekne s úsmevom prskla do očí-susedko, bude vás to stáť eurkyyy...
Erika686
29.07.11,08:17
ano, dobre si tomu porozumela, presne tak to bolo. Vypocuvania sa manzel neboji, lebo on sa stale drzal toho, ze na susedovom pozemku nikdy nebol a ziadny plot mu nevzal (ako by mohol zobrat nieco susedove z nasho pozemku???)Ved to susedove nemalo, co hladat na nasom pozemku.

Ide mi vsak o to, ze nevieme kto bude vypocuvany ako svedok, a ci moze byt policajt ako svedok a podat vypoved len na zaklade toho, co som ja povedala?

Ved ked sused napisal, ze manzel mu ukradol, tak svedok moze vypovedat len ci mojho manzela videl, ci nie , ze mu kradne....Nie to, co som ja niekde povedala....

A stym tr.oznameni, za neopravnene pouzivanie je dobry napad, dik, to nas nenapadlo....vlastne my fakt nemame co na praco, len sa s takym starym ozembuchom natahovat....:mad:
pepsikova
29.07.11,08:26
ano, dobre si tomu porozumela, presne tak to bolo. Vypocuvania sa manzel neboji, lebo on sa stale drzal toho, ze na susedovom pozemku nikdy nebol a ziadny plot mu nevzal (ako by mohol zobrat nieco susedove z nasho pozemku???)Ved to susedove nemalo, co hladat na nasom pozemku.

Ide mi vsak o to, ze nevieme kto bude vypocuvany ako svedok, a ci moze byt policajt ako svedok a podat vypoved len na zaklade toho, co som ja povedala?

Ved ked sused napisal, ze manzel mu ukradol, tak svedok moze vypovedat len ci mojho manzela videl, ci nie , ze mu kradne....Nie to, co som ja niekde povedala....

A stym tr.oznameni, za neopravnene pouzivanie je dobry napad, dik, to nas nenapadlo....vlastne my fakt nemame co na praco, len sa s takym starym ozembuchom natahovat....:mad:..

..ale vás vôbec nemusí zaujímať, kto a čo bude vypovedať..predsa pozemok je váš a na vašom pozemku sused nemá čo robiť,ani jeho plot...
..zoberte doklad o vlastníctve a doložte do výpovede...a ak máte svedkov, ktorí dosvedčia , že sused sa rozťahoval na vašom dlhšiu dobu, aj tých manžel nech spomenie,budú musieť byť vypočutí.....čokoľvek sused povie proti tvojmu manželovi, je len tvrdenie proti tvrdeniu a to, čo si ty povedala policajtovi a je to v zázname, je len na prospech veci, bude to v spise....všetko vám nahráva a tak nemaj strach...
Erika686
29.07.11,09:02
..

..ale vás vôbec nemusí zaujímať, kto a čo bude vypovedať..predsa pozemok je váš a na vašom pozemku sused nemá čo robiť,ani jeho plot...
..zoberte doklad o vlastníctve a doložte do výpovede...a ak máte svedkov, ktorí dosvedčia , že sused sa rozťahoval na vašom dlhšiu dobu, aj tých manžel nech spomenie,budú musieť byť vypočutí.....čokoľvek sused povie proti tvojmu manželovi, je len tvrdenie proti tvrdeniu a to, čo si ty povedala policajtovi a je to v zázname, je len na prospech veci, bude to v spise....všetko vám nahráva a tak nemaj strach...
praveze tu je kamen urazu:mee:
policajti prisli 1.x- fotili ten plot a vsetko okolo- zrejme miestne zistovanie....ja so tam sla som sa pytala, ze co fotia, co sa stalo? tak na dvore medzi recou som policajtovi povedala, ze ako to v skutocnosti je (ja hlupa)- ziadny policajt si nic z mojej "vypovede" nezapisoval a v takej svojej dobromyselnosti som vlastne manzelovi ublizila, lebo teraz sa policajt drzal toho, co som ja povedala....proste to chcel rychlo vyriesit a pripisat si premijky.....lenze ja som nemala potuchy o tom, z coho bol vlastne manzel obvineny....UKRADOL PLOT ZO ZADNEJ CASTI MOJHO POZEMKU....tak to uviedol sused, cize udal nespravny udaj...

boooze take je to zamotane.....

tu ide o to, ako som napisala, policajti a aj ti na to okr. urade sa pravdepodobne budu drzat toho, co som ja medzi recou povedala niekde policatovi a nie toho, co vypovedal moj manzel....preto som sa pytala, ze ci moze policajt svedcit?
ak by bol svedok ten policajt, tak jeho vypoved pojde proti manzelovi, len na zaklade toho, co som ja povedala....
twe
29.07.11,09:16
Ak danu vec policajt vysetroval, tak nemoze uz v tomto konani vystupovat ako svedok.

Ak vas "vypocul" len tak ustne pred 2 rokmi pri plote s tym, ze nevysetroval, nepoucil vas, a ani to neslo do spisu, tak moze vystupovat max. ako svedok, a jeho svedectvo bude len sprostredkovane, co od vas pred 2 rokmi pocul, cize v tomto pripade minimalna vypovedna hodnota. Mozete kludne spat.
Erika686
29.07.11,09:22
Boli tam dvaja policajti, ktori robili to miestne zistovanie, ale manzela vypocuval uplne iny policajt.
Ja som nebola privolana ako svedok, to len ako pisem, ze sa toho chceli policajti rychlo zbavit, tak raz v nedelu prisiel zamnou ten isty policajt, co "spovedal" muza, nepoucil ma (ale to som pislaa v inom prispevku)...toho sa chcel chytit, ze co ja som povedala, proste chcel zneuzit moju vypoved...

Twe, ale to nebolo pred 2 rokmi, ale v juni t.r.
Ice dive
29.07.11,09:34
ako svedok býva volaný každý kto by mal k prípadu čo povedať, t.j. nemusí sa v tomto prípade jednať o toho policajta, ak nie je na tom papieri uvedený menovite...
za ďalšie, keďže to rieši okresný úrad, tak si myslím, že to polícia postúpila ako priestupok nie trestný čin takže maximálne sa môže rátať s dajakou pokutou... prípadne by som to šiel uhrať na to, že plot zadržiavam, nakoľko mi sused neuhradil nájomné za užívanie môjho dvora... a o tomto pojednáva aj občiansky zákonník, že prenajímateľ je oprávnený zadržať veci nájomcu do doby pokiaľ neuhradí jeho pohľadávku...
no a mať takého suseda, tak podám na neho nasledovné trestné oznámenia:
- nedovolené obohacovanie (užíval pôdu bez nájmu)
- neoprávnený vstup na môj pozemok a rušenie domovej slobody (rušil ma už len svojou prítomnosťou)
- zadržiavanie cudzej veci (oplotil si môj pozemok bez môjho súhlasu)
- a ešte by som podal na neho oznámenie, že mi svojim konaním mohol / resp. aj spôsobil opletačky zo zákonom, že z dôvodu jeho krivej výpovede ma vyšetrovala polícia a pod... proste aj keď niekto klame policajtom za účelom spôsobenia dotyčnému problém je to tiež trestný čin...
Ice dive
29.07.11,09:39
ak by aj bol vypovedať policajt a hovoril by to čo si hovorila ty... bola by si následne predvolaná aj ty, aby si dosvedčila či policajt hovoril pravdu...
a ty si samozrejme nespomínaš resp. to určite takto nebolo... keďže to policajt nemá podpísané resp. inak zaznamenané je to tvrdenie proti tvrdeniu... t.j. o ničom...
Erika686
29.07.11,09:42
...ano, je to riesene ako priestupok.....a urcite nic platit nebudeme, koli hajzlovi....
Dakujem vam vsetkym:)...
pepsikova
29.07.11,09:45
praveze tu je kamen urazu:mee:
policajti prisli 1.x- fotili ten plot a vsetko okolo- zrejme miestne zistovanie....ja so tam sla som sa pytala, ze co fotia, co sa stalo? tak na dvore medzi recou som policajtovi povedala, ze ako to v skutocnosti je (ja hlupa)- ziadny policajt si nic z mojej "vypovede" nezapisoval a v takej svojej dobromyselnosti som vlastne manzelovi ublizila, lebo teraz sa policajt drzal toho, co som ja povedala....proste to chcel rychlo vyriesit a pripisat si premijky.....lenze ja som nemala potuchy o tom, z coho bol vlastne manzel obvineny....UKRADOL PLOT ZO ZADNEJ CASTI MOJHO POZEMKU....tak to uviedol sused, cize udal nespravny udaj...

boooze take je to zamotane.....

tu ide o to, ako som napisala, policajti a aj ti na to okr. urade sa pravdepodobne budu drzat toho, co som ja medzi recou povedala niekde policatovi a nie toho, co vypovedal moj manzel....preto som sa pytala, ze ci moze policajt svedcit?
ak by bol svedok ten policajt, tak jeho vypoved pojde proti manzelovi, len na zaklade toho, co som ja povedala......

..a na základe čoho sa bude policajt držať tvojej výpovede, keď si nič nezapisoval?..pokiaľ nemá nič na papieri a tebou podpísané ako výpoveď, nemôže nič z toho použiť ani proti tebe, ani proti manželovi..manžel nech sa drží svojej výpovede a ty môžeš kedykolvek pokrútiť hlavou-že komu by si niečo hovorila v zmysle, aby si poškodila vašu vec..
Erika686
29.07.11,10:07
Dakujem, ukludnili ste ma, len moj manzel sa drzi toho, ze "najlepsi a najdoveryhodnejsi svedok je policjat":rolleyes:
pepsikova
29.07.11,10:13
Dakujem, ukludnili ste ma, len moj manzel sa drzi toho, ze "najlepsi a najdoveryhodnejsi svedok je policjat":rolleyes:..

..no , neviem, čo manžela drží v takejto viere, ale vyveď ho z omylu..nech sa drží svojej výpovede a doloží dokladmi..
Barbara
29.07.11,10:13
Dakujem, ukludnili ste ma, len moj manzel sa drzi toho, ze "najlepsi a najdoveryhodnejsi svedok je policjat":rolleyes:


:eek::eek::eek::eek::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes:
Erika686
29.07.11,10:19
:)...dam mu to vsetko precitat.
twe
29.07.11,10:47
"najlepsi a najdoveryhodnejsi svedok je policjat"

To plati mozno v UK a US, ale tu zial nie.
Ice dive
29.07.11,10:54
Dakujem, ukludnili ste ma, len moj manzel sa drzi toho, ze "najlepsi a najdoveryhodnejsi svedok je policjat":rolleyes:
pusti manželovi kriminoviny o 19:00 na TV JOJ...
však len za posledný mesiac
- vysoký policajný funkcionár zrazil v BA 8 ročného chlapca na prechode
- Spišiak si to uháňal nadpriemerne po ceste...
- policajti v okrese GA, sa prizerali bitke a s bitkármi si ešte potriasli rukou..
- policajti priamo v Galante, nechali ujsť zlodeja na ukradnutom aute, ktoré si jeho majiteľ predtým spoznal a upovedomil o tom políciu...

policajti sú tiež len ľudia, a sú medzi nimi dobrí aj zlí... avšak myslím že na nich prihliadajú ako na bežných ľudí...

takže manžela by si mala uviesť do reality, že časy Majora Zemana sú už za nami kedy mali policajti postavenie mienkotvorných osôb...
GabiZ
29.07.11,12:36
Súhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami na tvoj dotaz a pridám na vysvetlenie nasledovné.
Svedkom v trestnom konaní môže byť každý, kto sa o trestnom čine dozvedel, kto bol na mieste činu priamo prítomný, prípadne má iné informácie, ktoré môžu pomôcť pri objasňovaní trestného činu.

Tu však už ide o priestupkové konanie, t.j. riadi sa správnym konaním v zmysle Zákon č. 71/1967 Zb. Zákon o správnom konaní (správny poriadok)
Podľa neho svedkom nemôže byť správny orgán, ktorý vo veci koná.

Správnym orgánom je štátny orgán alebo orgán samosprávy, ktorý je oprávnený rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických a právnických osôb v oblasti verejnej správy.
Príkladom správneho orgánu je napríklad správa katastra (rozhoduje o návrhoch na vklad...), obvodný úrad (vydáva živostenské listy...), ale aj policajt (ukladá pokuty za niektoré priestupky...).

Keďže policajt prišiel a vypočul si ťa, nič nezaznamenal, nespísal do zápisnice, je to ako poznamenali ostatní tvrdenie proti tvrdeniu a v prípade dokazovania jeho výpovede by ste boli konfrontovaní. Ak by sa bralo do úvahy, že prišiel objasniť záležitosť už na základe podania, už sa stáva správnym orgánom, ktorý rieši priestupok a v tom prípade nemôže vystupovať ako svedok.
viktorviktor
29.07.11,13:02
Policajti prišli a odišli, spis poslali na riešenie okresnému úradu, ten predvoláva všetkých zúčastnených, či sú tam nejakí svedkovia je otázne, najskôr nie, (policajtov z toho vynechaj, poslali spis a tvojimi dobromyselnými rečami sa bude zaoberať okresný úrad ak sú tam vôbec uvedené). Jedno je pravda, odstraňovať plot ste nemali a sused keďže nemá plechy oznámil krádež. Keď budeš predvolaná, budeš poučená o svojich právach
lujza.j
29.07.11,20:32
v danej veci sa vyšetrovanie zo strany polície ukončilo vec prejednajú na Okr. úrade, koho predvolajú je už na danom pracovníkovi, ktorý priestupky prejednáva.
Erika686
08.08.11,09:25
Ozivujem tuto temu este raz.
Dnes bol manzel na to prejednani piestupku.
Tak 1. Sused zmenil vysku hodnoty "ukradnuteho" plotu (neviem kedy)z 250 na 266 e, aby sa jednalo o trestny cin. Moze si takto svojvolne menit vysku a vobec nemusi tam byt aj nejaky znalecky posudok toho plotu?
2. Pani na urade poradila manzelovi, ze ak mame v kupnej zmluve uvedene, ze kupujeme aj s plotom, tak spis odlozi. Lenze ja som pozerala zmluvu a tam mame uvedene, ze kupujeme parcelu aj s prislusenstvom, t.j trvale porasty v celosti. To v kazdej zmluve sa udava , ze napor. aj s plotom....?
Mame viacero kupnych zmluv na pozemky, ale ani v jednom som nemala, ze aj s plotom.

Susedov svagor je pravnik, tak on mu poradil, ze ma dat hodnotu plotu vacsiu, aby to bol kvalifikovany ako trestny cin- hov...pravnicke (pardon za vyraz, ale to sa takto bezne robi? Na policii udal hodnotu 250 a zrazu mqa plot hodnotu 266 e? Podotykam, ze je to dvokridlova hrdzava brana + par plechov.

Velakrat ste dobre poradili, tak poradte aj teraz. Velka vdaka vam:)

BTW, ten svedok bola jeho manzelka, ktora sa ani nedostavila:---