MIKRA66
29.07.11,09:02
Zdravím všetkých poraďákov,
chcem vás poprosiť o radu. Dnes som príjmala zamestnanca, ktorého som chcela poslať na vstupné lekárske vyšetrenie. On mi však priniesol potvrdenie o absolvovaní Lekárskej prehliadky z minulého roku - čiže potvrdenie je staré viac ako rok a okrem toho to je kópia.
Na internete som sa dočítala niečo, že lekárska prehliadka platí päť rokov, neviem však či sa to vzťahuje i na vstupné lekárske prehliadky. A potom nemala by som mať originál?
Veľmi pekne ďakujem za rady.
Tweety
29.07.11,07:07
Zdravím všetkých poraďákov,
chcem vás poprosiť o radu. Dnes som príjmala zamestnanca, ktorého som chcela poslať na vstupné lekárske vyšetrenie. On mi však priniesol potvrdenie o absolvovaní Lekárskej prehliadky z minulého roku - čiže potvrdenie je staré viac ako rok a okrem toho to je kópia.
Na internete som sa dočítala niečo, že lekárska prehliadka platí päť rokov, neviem však či sa to vzťahuje i na vstupné lekárske prehliadky. A potom nemala by som mať originál?
Veľmi pekne ďakujem za rady.
AK platí, potom to treba akceptovať.
Adiks
29.07.11,07:28
Podľa mňa neplatí, lebo zdravotný stav sa môže zmeniť veľmi rýchlo a zamestnanec môže trpieť chorobou, akú pred rokom nemal a z dôvodu, aby neprišiel o zamestnanie ju neprizná. Z rok starej preventívnej prehliadky sa zamestnávateľ nemá odkiaľ dozvedieť o aktuálnom zdravotnom stave prijímaného zamestnanca.
Erislava
29.07.11,07:35
My vyžadujeme od každého zamestnanca vstupnú lek.prehliadku.Náš bezpečnostný technik nám vypracoval naše interné tlačivo, kde si presne vyznačíme, čo potrebujeme preveriť - napr. práca v noci, práca zvarača, práca vo výškach atď. Každý nastupujúci zamestnanec ide s týmto tlačivom k nášmu zmluvnému lekárovi.
irma1
29.07.11,08:06
Vstupná lekárska prehliadka pred nástupom do zamestnania Ti má dať odpoveď na otázku, či je zamestnanec po zdravotnej stránke schopný pracovať na konkrétnej pracovnej pozícii.
Ak pred rokom absolvoval lekársku prehliadku (predpokladám, že preventívnu), tak mu lekár asi nezhodnotil výsledky z hľadiska výkonu všetkých možných pracovných pozícií.
Ty si toto zhodnotenie sama urobiť nemôžeš, lebo nie si lekár.