mailita
29.07.11,11:13
Dobrý deň! Včera sa mi stala nepríjemná vec s počítačom...
4-krát za sebou sa mi reštartoval počítač.Dnes ráno som ho skúsila zapnúť a zobrazila sa mi čierna obrazovka. Na nej bolo napísané : Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti,ale systém windows nebol úspešne spustený pravdepodobne z dôvodu zmeny Hardware alebo Software... Pod tým bolo však ešte napísané :

Stav núdze
Stav núdze v sieti
stav núdze so systémom MS-DOS
Posledná známa funkčná konfigurácia
Spustiť systém bežným spôsobom

Zvolila som poslednú možnosť no tá mi PC zasa zreštartovala.Potom som skúsila dať ostatné možnosti no všetky mi počítač len reštartovali. :-( PC sa dá vypnúť iba na "tvrdo"...

Jedná sa o PC - Windows XP


Prosím pomôžte mi.... Dakujem
newmi
29.07.11,09:30
tazko povedat kde je chyba. Moze to byt hardverovi alebo aj softverovi problem. Skus si stiahnut a napalit live CD linux (napr Ubuntu), ak ti to pocitac nacita, tak bude problem zrejme v softveri a skus preinstalovat windows (data, dokumenty a podobne si radsej zalohuj na externy disk alebo usb kluc)
zk24
29.07.11,09:38
Fuj. Takyto problem som mala ked som mala Vistu. Z nicoho nic mi to zacal robit. Pozerali sa mi na to aj "ajťáci" a jedine vychodisko bolo ubuntu na USB kluci - spustit a dostat sa na na harddisk, rychlo vykopirovat vsetky veci a preinstalovat na Windows 7.

Pravdupovediac, s XP som nemala nikdy problemy.
ivka70
29.07.11,09:47
V takychto pripadoch je dobre nastartovat pocitac v Stave núdze, skusit, ci tam funguje, pripadne pozriet do HW nastaveni, ktora suciastka vykazuje chybu (cerveny trojuholnik pri nej).

Niekedy sa PC chyti po restartovani z nudzoveho rezimu a nastartuje sa riadne.
newmi
29.07.11,09:58
vsak ale nudzovy rezim jej nejde
mailita
29.07.11,10:14
DAKUJEM!
ivka70
29.07.11,10:16
vsak ale nudzovy rezim jej nejde

A to si z coho usudil?
Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
Spustiť systém bežným spôsobom

citam ja zle?
zk24
29.07.11,10:21
A to si z coho usudil?
Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
Spustiť systém bežným spôsobom

citam ja zle?

v zadani je napisane posldna veta, ze potom som skusila vsetky moznosti a pocitac sa iba restartoval.

Citujem: "Zvolila som poslednú možnosť no tá mi PC zasa zreštartovala.Potom som skúsila dať ostatné možnosti no všetky mi počítač len reštartovali. :-( PC sa dá vypnúť iba na "tvrdo"... "
newmi
29.07.11,10:33
A to si z coho usudil?
Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
Spustiť systém bežným spôsobom

citam ja zle?
ano citas zle, resp nie poriadne :---
ivka70
29.07.11,10:42
ano, ano, mate pravdu, ospravedlnujem sa ..... :)
MatoXVI
29.07.11,14:46
Modra obrazovka ti nevyskakuje ? a nasledne potom sa rest. pocitač ?
mailita
16.08.11,08:37
PC je už v oprave :-)... Windows to už rozchodil :-) Vraj to bolo spôsobené vírusom :-/ Dakujem Vám za snahu vyriešiť tú závadu ;-)
Timer3
16.08.11,10:35
Virusom ? Tak to muselo byt nieco fakt riadne.. Inac aj prehriaty procesor to moze robit ak mas stolovy pocitac. Pri takychto situaciach si treba potrapit pamet, ze co si robila naposledy, ci nieco zvlastne, co sa dialo posledny cas na pc.