1hugo1
29.07.11,12:18
Do mesačných výkazov na ZP a SP sa uvádza počet kalendárnych dní, za ktoré sa odvádza poistné. Ak je žena na RD, uvádza sa počet dní 0 a VZ tiež 0 alebo sa dáva počet kalend. dní v mesiaci napr. 31 a VZ 0? Poraďte mi, ako správne vyplniť výkazy. Dík
veronikasad
29.07.11,10:19
Do mesačných výkazov na ZP a SP sa uvádza počet kalendárnych dní, za ktoré sa odvádza poistné. Ak je žena na RD, uvádza sa počet dní 0 a VZ tiež 0 alebo sa dáva počet kalend. dní v mesiaci napr. 31 a VZ 0? Poraďte mi, ako správne vyplniť výkazy. Dík
V ZP neuvádzaš zamestnanca počas RD. K 31.12. 2010 si ho mala odhlásiť. a sám sa musí prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa.
1hugo1
29.07.11,10:50
Ako zamestnávateľ som do SP oznámil na RL nástup na RD a tiež do ZP som poslal oznámenie o nástupe na RD. Nestačí to? Aj zamestnankyňa musí do ZP hlásiť nástup na RD? Veď je stále ZAMESTNANKYŇA ibaže na RD. Do celkového počtu zamestnancov uvádzam aj ženy na RD a dávam im VZ 0, len neviem, ako uvádzať ten počet kal. dní. Ako sa to správne vykazuje?
veronikasad
29.07.11,11:07
Ako zamestnávateľ som do SP oznámil na RL nástup na RD a tiež do ZP som poslal oznámenie o nástupe na RD. Nestačí to? Aj zamestnankyňa musí do ZP hlásiť nástup na RD? Veď je stále ZAMESTNANKYŇA ibaže na RD. Do celkového počtu zamestnancov uvádzam aj ženy na RD a dávam im VZ 0, len neviem, ako uvádzať ten počet kal. dní. Ako sa to správne vykazuje? tvoj postup v ZP platil do 31.12.2010